яз.Доситеево , общ. Харманли

Модератор: Кърцата

Dasi
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 11:34 am
Местоположение: луната

яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от Dasi »

Привет . В петък след обед ще пътувам и ще остана да пренощувам на язовира , затова моля за всякаква информация , тъй като никога не съм бил там.
Аватар
kiipo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:20 pm
Обратна връзка:

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от kiipo »

Ама него него ли лови забраната :axe:
Dasi
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 11:34 am
Местоположение: луната

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от Dasi »

Хищник , ако видиш сузуки лиана , обади се , там сме.
Аватар
RUZBATA
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 422
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:51 pm
Местоположение: Димитровград

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от RUZBATA »

В събота и неделя бяхме на Ивайловград ,но след първата нощувка единият от колегите не издържа и отпраши към Доситиево.След това разбрах че е хванал доста червеноперка ,но нямало и помен от каракудата!!!Вчера чух друга информация че излизали и каракуди но инфото не е от наи- сигурните.Колега като се върнеш пиши за резултата,дано да е за успешни!!
Dasi
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 11:34 am
Местоположение: луната

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от Dasi »

ok
Dasi
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 11:34 am
Местоположение: луната

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от Dasi »

Така. Току що се връщам от там. Времето бе превъзходно.Бяхме на по-големия ръкав , там където се виждат само няколко дървета. Имаше колеги , които захранваха с лодки в търсене на шаран , но ние не видяхме да има удар.Мястото , което избрахме , бе по към язовира.Захраних от вечерта на дълбочина 3 метра.На сутринта отново и зачаках.За около 2 часа 3 прилични бабушки и толкоз. След 10 часа отново захраних и още 2 бабушки и две каракуди , едната над петстотин грама и отново пълно затишие. Иначе около захранката и брега имаше присъствие и то доста активно , но рибата не искаше да кълве.
След това обекуска ,кратка почивка и с нов такъм /пръчкоскоп/ отново на брега. И какво се оказа рибата е била под носа ни.
Краен резултат до 4 часа около 20 бабушки и общо 5 каракуди само от мен , а колегата с пръчкоскопа до мен хвана много повече.
Това е . Още нямам цифров фотоапарат и затова нямам снимки от излета.
Успех на всички колеги.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от stridata »

Обмислям да посетя язовира във Събота за първи път. Някакви жокери или някой навит за съвместен риболов?
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от mitko1994 »

Здравейте колеги,

Мисля до посетя язовира за дневен риболов по 24-ти май понеже е разрешен по време на забраната. Знам че принципно излиза добра червеноперка и каракуда но ако някой има някаква скорошна информация която иска да сподели, ще се радвам да я чуя.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от stridata »

mitko1994 написа:Здравейте колеги,

Мисля до посетя язовира за дневен риболов по 24-ти май понеже е разрешен по време на забраната. Знам че принципно излиза добра червеноперка и каракуда но ако някой има някаква скорошна информация която иска да сподели, ще се радвам да я чуя.
Драсни задължително после как е положението!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
mitko1994
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 31, 2017 6:46 pm

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от mitko1994 »

Днес посетихме язовира за следобеден риболов. За около 4 часа, трима човека с три въдици, хванахме 2-3 килограма каракуда и червеноперка. Каракудите бяха по 200-250г а червеноперките бяха по-дребни. Имаше и периоди на доста досадно кълване от дребни костурчета които само ни хабяха стръвта. Ловяхме на плувка на бял и торов червей като хвърляхме и по малко месена храна. Дълбочината ни беше 2-3 метра. На мен лично ми беше първи път на язовира и като цяло съм доволен от излета. Не беше запомнящ се риболов, но пък беше много приятно. С удоволствие бих посетил водоема отново.

Наслука!
lzla4oszcom
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 6:33 am
Местоположение: Стара Загора

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от lzla4oszcom »

Здравейте , колеги . Темата е доста стара , но през забраната местата в моя регион ( Стара Загора ) са доста недаващи и се сетих за язовир Доситеево . Ако някой е ходил през тази година ще му бъда благодарен за информацията . Наслука .
mgn1
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 30, 2019 8:30 pm

Re: яз.Доситеево , общ. Харманли

Мнение от mgn1 »

През тази година /2021/ може да се посещава по време на забраната. Излиза ли някооя от голямата петица / щука , бяла, костур, кефал , распер/???
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”