Огняново

Модератор: Кърцата

Аватар
Berder
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Май 20, 2004 1:46 pm

Огняново

Мнение от Berder »

Днес към 18:30 часа, потеглям заедно с 2-3 приятели за яз. Огняново. Това ще ми е първото посещение на този водоем. Там би трябвало да има хора от днес сутринта да запазят място. Все още не се знае дали ще останем до неделя, има вариант да вали и може да си тръгнем в събота :(

Имам инфо че много давало костур и червеноперка но не е потвърдено. Някой ако може да каже на каква стръв да заложим и каква риба да очакваме. Също да питам какъв е терена на дъното и каде е добре да се лови без лодка(да не е плитко като се замята от ръка)

Thanks предварително !
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Мнение от Fishing_Fan »

В язовира се срещат:уклеи,бабушка,речен кефал,костур,каракуда,шаран.Срещат се кротушка,черна мряна,сом,лин/преди 10-11 години тази риба се ловеше в големи количества,но пoчти изчезна в днешно време,и плевелните досадници :( Брегът е стръмен в сравнение с отсрещният.За повечето въдичари интерес представлява именно този участък около устието,където брегът е полегат,дъното е песъчливо-тинесто и рибата се върти около стърчащите клони на залетите от водата дървета. :)
Това е от едно списание,не съм писал всичкото :))
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”