Отивам naRiba на яз. Щръклево

Модератор: Кърцата

RuseFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 5:54 am

Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от RuseFishing »

Предишният път риболова там не беше много силен относно извадена риба, но имах две късания на царевица на директния...( предполагам шаран ).. Надявам се днес да извадя някоя от тези РИБИ !!!! :)))
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от bachoivo »

Що ли имам усещането че те познавам колега :)
А дано имаш късмет...папура му е майката :)
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
DyakoV86
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 9:26 am

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от DyakoV86 »

Отдавна не съм ходил на този язовир, но преди нямаше грам риба, само митове за големи шарани в него и в крайна сметка всичко си остана мит :) Наслука и да пишеш какво си направил
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от bachoivo »

DyakoV86 написа:Отдавна не съм ходил на този язовир, но преди нямаше грам риба, само митове за големи шарани в него и в крайна сметка всичко си остана мит :) Наслука и да пишеш какво си направил
Има колега, има и стойностни риби, но са станали професори и са много трудни за ловене. Иначе редовно си излизат дребни шаранчета до половинка - дивачета отвсякъде са си :) Лошото е че много хора мятат всичко в торбата :axe: Все съм се чудил каракуди по 50гр и шаранчета по 200-300 какво ще им ядат на тия попови лъжички.
А за по сносните риби - има каракуди по и над половинка (лично съм вадил мин година), но само на определни места в папура излизат. А големите добичета ги гледах една сутрин мин. есен как се обръщат в папура.
Най-добре се лови на плувка на житце и царевица. Мин. година стигнах до извода, че захранката има отрицателен ефект(в 60-70 санта вода не става да се буха). На фидер съм ги мъчил много пъти - едно пипване само за около 10-тина реболова.
Иначе дребосък може да си скубеш доста прилично ей тъй за спорта :)
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
DyakoV86
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 9:26 am

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от DyakoV86 »

Да предполагам е така, то още от едно време рибите там бяха философи, ако скоро имам път към Русе бих го посетил отново това язовирче да си пробвам късмета :) ама да захладнее малко, в тая жега тук в големите язовири не върви, че камо ли там. За захранката съм съгласен - преди много хранехме и нищо, отиваме на друго място и вадим. Доколкото хората с ''големите прибрани улови'' - няма да коментирам - да вземеш шаран под 1.5 кг си е напрво грехота.
David Kamenov
фен клуб-скобар
Мнения: 959
Регистриран на: Пет Ное 12, 2010 7:44 pm
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от David Kamenov »

Хубав е язовир има и хубави риби но трябва търпение баща ми е от там и брат му се е връщал преди 3-4 години със шарани над 5кг. А относно шараните ги има и още но не знам дали са във същата категория като преди години иначе аз лично съм хващал около 50грамово шаранче обаче веднага във водата срам ме е да обия такава велика риба и както се казва местата са от значение Наслука :)
Риболова е хоби.Наслука :)
RuseFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 5:54 am

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от RuseFishing »

Риба не успях да хвана..Хубавите места както почти винаги бяха заети и се утешавах с биричка, но нищо и утре е ден :)
Аватар
DyakoV86
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 9:26 am

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от DyakoV86 »

Биричка биричка - както казват хората: Кълве ли? Кълве,ама от брега :) Е това е най-добрият риболов
Kasper_89
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 1:03 am

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от Kasper_89 »

mislq tazi sabota i nedelq da hodq tam no ne znam daje kakvo ribi se pove6tavat v tozi qzovir ako moje malko info i saveti 6te sam blagodaren
RuseFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 5:54 am

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от RuseFishing »

Kasper_89 написа:mislq tazi sabota i nedelq da hodq tam no ne znam daje kakvo ribi se pove6tavat v tozi qzovir ako moje malko info i saveti 6te sam blagodaren
Съжалявам за късния отговор, но нямах възможност да влизам във форума..
На яз. Щръклево има най вече таранки и шарани..някои от местните говорят и за сомове :roll:
Аватар
dzambazov
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 4:30 pm
Местоположение: Русе

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от dzambazov »

RuseFishing написа:
Kasper_89 написа:mislq tazi sabota i nedelq da hodq tam no ne znam daje kakvo ribi se pove6tavat v tozi qzovir ako moje malko info i saveti 6te sam blagodaren
Съжалявам за късния отговор, но нямах възможност да влизам във форума..
На яз. Щръклево има най вече таранки и шарани..някои от местните говорят и за сомове :roll:

Няма риба на Щръклево, поне аз ходих два пъти септември месец. Имаше 6-7 човека никой нищо не беше хванал. Може да е останал някой митичен шаран и някоя друга ума каракуда ама хитреци :?:
marto778
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 9:03 pm

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от marto778 »

RuseFishing написа:
Kasper_89 написа:mislq tazi sabota i nedelq da hodq tam no ne znam daje kakvo ribi se pove6tavat v tozi qzovir ako moje malko info i saveti 6te sam blagodaren
Съжалявам за късния отговор, но нямах възможност да влизам във форума..
На яз. Щръклево има най вече таранки и шарани..някои от местните говорят и за сомове :roll:


file:///C:/Users/martin/Desktop/319708_117486705057789_1097622848_n.jpeg

ето този сом е от там ;)
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от трапера »

Не се вижда снимката :? Пусни я като прикачен файл!
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
dzambazov
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Сеп 02, 2010 4:30 pm
Местоположение: Русе

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от dzambazov »

marto778 написа:
RuseFishing написа:
Kasper_89 написа:mislq tazi sabota i nedelq da hodq tam no ne znam daje kakvo ribi se pove6tavat v tozi qzovir ako moje malko info i saveti 6te sam blagodaren
Съжалявам за късния отговор, но нямах възможност да влизам във форума..
На яз. Щръклево има най вече таранки и шарани..някои от местните говорят и за сомове :roll:


file:///C:/Users/martin/Desktop/319708_117486705057789_1097622848_n.jpeg

ето този сом е от там ;)
Кой сом от магазина ли ?
marto778
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Апр 15, 2012 9:03 pm

Re: Отивам naRiba на яз. Щръклево

Мнение от marto778 »

http://prikachi.com/images.php?images/671/5941671D.jpg ако искаш вярвай ..питай някой от селото..аз съм този по средата и ако някой път ме видиш на язовира пак ще си поговорим дали е от магазина..
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”