Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Модератор: Кърцата

Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от Jechev »

По идея на колегата ourglory пускам тази тема, в която всеки, който има желание да сподели излет с колега, да си раздели разходите по него, или просто да се обозначи в кои дни ще бъде на даден водоем и да си намери компания за риболов да пише тук, пък да видим какво ще се получи! 8)
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от daniel defoe »

Адмирации към автора :supz:

p. s. На 30 и 31 Март, ще търся йедри кефалюги по река Струма, около с. Струма - координатите са както следва :wink:

N: 44.4° N
S: 41.1° N
W: 22.1° E
E: 28.9° E

ако има спинингист и/или мухар в този вилает с желание за съвместен излет да свирка на лс :drinkers:
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от IVKOPIVKO »

Относно темата ще кажа, че според мен съществуват два типа риболовци:
Първия тип ги наричам "затворен кръг" там риболовците си ходят за риба от дълги години с едни и същи хора, по едно също време (примерно само събота и неделя) и практикуват само определен вид риболов (примерно основно спининг или дънен риболов). Те никога или много рядко допускат други рибари в компанията си и са крайно недоверчиви. Дори и да им предложиш да направите съвместен излет най-вероятно ще отклонят идеята и биха предпочели ако партньора им е зает да отидат сами.
Втория тип (към който спадам и аз) биха експериментирали почти със всеки и биха се радвали винаги на нови запознанства и възможност да научат нови места и тактики директно от нов колега. Та смятам, че идеята на темата е много добра предвид кризата и предвид факта, че много често срещам хора ходещи сами за риба на 100 км.
Аватар
ourglory
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 847
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 6:19 pm

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от ourglory »

Eто поста ми от предната оригиналната тема- искам само да допълня, че към момента 70+ човека са отбелязали, че харесват идеята.

"Здравейте, колеги.
Пускам темата с идея, която се надявам да допадне на повечето от Вас. Ако пък не се оправдаят очакванията ми- здраве да е
Идеята ми е следната/>
Решили сте да отидете за риба, но си нямате компания. Тук може да я потърсите и намерите.
Да речем от София сте и утре сте решили да посетите язовир, река или др. водоем. Имате кола и свободно място, защото сте сам или защото имате голяма кола. Публикувате мнение в темата, че имате 2 свободни места за дата --.--.----, оставяте информация за контакт с Вас и това е, който желае ще се свърже с Вас и уточни. Може да пишете и например "За гориво 5 лева" или според Вашата преценка. Сигурен съм , че ще има хора, които няма да държат на парите.
Също така ако сте решили да посетите непознат водоем или такъв намиращ се в район, в който не познавате хора, пишете тук:
"Предстой ми да отида за риба на р./яз. и т.н. на дата --.--.----, ще ми е приятно да се срещна с други колеги. Ако има желаещи- да се присъединят, ще съм в района около "15 часа"."
И т.н., дано съм се изразил правилно, пиша на прима виста и идеята не се е избистрила съвсем ясно, дори в моята глава.
Поздрави!"
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от hristoogi »

Mного добра идея. Юли и август съм в Бг. и мога да взема колега на 100 -200 км за няколко дневен или на еднодневен по Марица или до Батак ,примерно при добро желание .Загубих си партньора ;БАЩА МИ ;така ,че запознанства приемам .Практикувам всякакъв риболов .;освен целенасочено шаранджииски.
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от ribo_men »

IVKOPIVKO написа:Относно темата ще кажа, че според мен съществуват два типа риболовци:
Първия тип ги наричам "затворен кръг" там риболовците си ходят за риба от дълги години с едни и същи хора, по едно също време (примерно само събота и неделя) и практикуват само определен вид риболов (примерно основно спининг или дънен риболов). Те никога или много рядко допускат други рибари в компанията си и са крайно недоверчиви. Дори и да им предложиш да направите съвместен излет най-вероятно ще отклонят идеята и биха предпочели ако партньора им е зает да отидат сами.
Втория тип (към който спадам и аз) биха експериментирали почти със всеки и биха се радвали винаги на нови запознанства и възможност да научат нови места и тактики директно от нов колега. Та смятам, че идеята на темата е много добра предвид кризата и предвид факта, че много често срещам хора ходещи сами за риба на 100 км.
Ха, ха, не бях мислил по въпроса...но се сещам, а и знам, колеги, в случая групичка, които са точно такива...ходят си само те, и не пускат никой около тях си...странно, ама всеки си е башка луд...нали, и всъщност, аз не одобрявам това, но както и да е...излетите с нови хора, и нови контакти, са прекрасно нещо.
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от Efimov »

Здравейте колеги. идеята е много добра и затова веднага се включвам. Лошото е че аз почивам сряда и четвъртък. Така че някой от Смолянска или Кърджалийска област ако иска да направим съвместен риболов да се обажда. Най- често практикувам шаранджийски и Морски риболов, в последно време се запалих и по фидера. Мухата и спининга също не ми са чужди.
gogo_tl
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Сеп 13, 2010 7:21 pm

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от gogo_tl »

Приемам щафетата и се включвам за идеята.Свободен съм целогодишно и постоянно си правя изгледи на риболовна тема.Търся контакти - КАРАВАНАДЖИИ за лятото.В момента се подготвям за събота 30,03,2013г., пресевните на с.Ягода -с.Юлиево. Ако има желаещи от Старозагорския край да ми пишат.Ще пробвам на фидер.Ще ми е много приятно да се срещнем с други колеги.
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от nocalled »

добра е идеята
ако може модераторите да я закачат и да е по региони/градове и или дестинации ще е още по ОК.
другия вариант е ние да си я организираме така.
you'd better run...
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от Д.Граховски »

Аз утре съм на Дяково,ще гоня костуря на спининг,който иска добре дошъл.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
dimmitov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 473
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2012 4:40 am
Местоположение: Пловдив

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от dimmitov »

Според мен нещата се дублират. Под форума отивам ,, на риба,, не е ли точно за това.
Тук ми се струва че ще стане мазало.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЛОВИ ВСИЧКАТА РИБА С ВЪДИЦА
Изображение
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от barutchiata © »

dimmitov написа:Според мен нещата се дублират. Под форума отивам ,, на риба,, не е ли точно за това.
Тук ми се струва че ще стане мазало.
Много си прав! :D Взе ми думите от устата дето се вика. То идеята на целия под форум е точно тази, всеки който отива на риба и има нужда от компания или да си делне с някой разходите да пуска тема. Така в една теме ще стане голяма обърквация. :idea:
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от Jechev »

Виждам я малко по-различно тази тема.........когато е закачена, най-отгоре и се вижда винаги, няма да има нужда да се създават теми след теми, които в последствие да изчезват във времето, а тази ако се развие добре, то в нея ще и снимки от споделени излети, нови приятелства и най-важното ще стимиулира колегите за по-чести споделени излети, като за целта всеки може да върне само някоя и друга страница назад, наместо да рови в раздела из стари теми, също така доста колеги пребивават продължително време на дадени водоеми и наместо да отварят нови теми е достатъчо с един пост да се обозначат къде и докога ще бъдат, ако им трябва компания.......общо взето така ги виждам нещата, но в крайна сметка самата обща тема ще си покаже дали има смисъл и ще се развива, нищо не пречи да се пробва! 8)
Баруте, може ли да я закачиш, пък да видим какво ще излезе, че нещо не ми се получава? :roll:
п.п. по принцип ми се струва, че на всеки ще му е по-лесно, и когат го налагат обстоятелствата(кофти инернет връзка при ползване на 3G мрежа примерно) да следи избрани теми за нови мнения, от колкото да чете наред в раздела, а страниците му се зареждат трудно през това време.....
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от JettroniX »

Как и да е.....
Тая седмица ще съм в Софийско поле и да питам :
Съклета пак ма хваща и има ли спинингист, с който да идем на Панчака и да помятаме "ей така" на стената или на някое друго място на водоема. Аз съм без проблем - с градския транспорт съм там :D Само проблема ми е светкавиците дето виждам от терасата си по посока на дестинацията :D
Чудя се дали да не метна вече M-клас спининг там :roll:
Изображение
Аватар
martinisd
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Заедно naRiba, намери компания за риболов!

Мнение от martinisd »

Здравейте,
аз съм новобранец... както във форума, така и в риболова въобще...
Бих се радвал да намеря компания за риболов по Струма, тъй като живея в Благоевград... Когато не съм по чужбина де :)
Та ако има желаещи аз съм свободен за кратки излети по реката... пък може и риба да хванем... :)
Кучета не са ме хапали, само хора..!
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”