Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Модератор: Кърцата

Duwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 8:44 am

Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от Duwolf »

Здравейте колеги,
Реших тази събота да ида до въпросния язовир да си опитам и аз късмета. Но тъй като съм все още начинаещ, си нямам пълна екипировка, само въдичка и много мерак :).
От коментари тук там за този язовир разбрах, че за шаранчето най-добре с пелети, както за захранка така и за стръв. Но все пак да си питам и тук, с какво друго да се подготвя, че да не остана с пръст в ****. Царевици, някаква друга захранка?

И още нещо - въпросния язовир към колко отваря сутрин и какви са таксите?

Благодаря ви предварително.
Brevering
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Мар 13, 2008 6:28 pm
Местоположение: София, Дружба 2

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от Brevering »

Здравей!
Не уточни на плувка ли ще ги търсиш или на дъно... Аз само на плувка съм ги търсил там и по моя опит:
Имал съм добри резултати на тези пелети на Sensas 8 мм. За да ги закачваш на куката си вземи силиконови пръстенчета за кука с подходящия размер. На самия гьол продават гранули, които също са добри и за стреляне с прашката и за стръв. На по-добра цена са от Sensas-ките ;)
Вземи си за всеки случай и по една кутийка бял (шарен) червей и торен и една малка кутийка царевица.
Бъди подготвен, че там има едни торпили по 6-7-8....10+ кила... ;)
Успех!
Duwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 8:44 am

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от Duwolf »

На плувка ще съм и аз да. Мерси за отговора.
А както споменах си имам само въдицата и мерака. И нищо друго.
Там на самия водоем има ли примерно кепчета под наем или нещо такова? Или всичко трябва да си нося?
Аватар
csraptor
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 9:25 pm

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от csraptor »

Моята тактика е такава:
Ловя с болонезе - 5 метра. Рибите са едри и изискват добър контрол в пръчката, мачова макара с влакно 0.22 и повод 0.18. Препоръчвам тези на Trabucco. Лови се с лек ваглер, като важно условие е тежестта да е съсредоточена близо до самия ваглер, така че стръвта да пропада естествено във водния слой. Аз лично ползвам ваглер 5+1 или 4+2. Кука Drennan или Kamasan 6-8 номер. Серията не я помня. Стръв - царевица! На пелети също имам удари, но най-добри резултати имам на царевицата на Fish Mania с аромат на мед. Зърната са по-червеникави. Стрелям с прашката царевица от консерва и дребни пелети - купени от гьола. Поне по 3-4 пъти на замятане! След 9-10 часа рибата се качва на повърхността и се лови на метър - метър и половина дълбочина.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от chirusa_bg »

Шаранчетата там са по 10-15кг.
По-добре избери друг водоем, а като натрупаш опит и такъми се върни към Богров.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от refab »

А знае ли някой как е сега със щуките в този водоем - има ли ги още, и ако ги има, дали не са останали само единични бройки?... Поначало там дали има периодично зарибяване със щуки, и ако е така, гору-долу какви са периодите (на зарибяване със щука)?
mario67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 882
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 3:57 pm
Местоположение: гр.София ж.к Люлин

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от mario67 »

chirusa_bg написа:Шаранчетата там са по 10-15кг.
По-добре избери друг водоем, а като натрупаш опит и такъми се върни към Богров.
+1

Или,най-добре иди на разходка и поразгледай другите как и с какво ловят и ще си направиш изводите сам!
Много успехи занапред и Наслука ти пожелавам!
Сега се връщам от риболов и пак ми се ходи!!!
Аватар
cvetan_zashev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 515
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 2:54 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от cvetan_zashev »

Колега,
Отивай смело и хвърляй, като закачиш някой по едър, ще ти скъса и толкоз.
Докато не хванеш риба няма да знаеш как е.
Успех.
Рибата и циците се разбират колко са големи едва след като се хванат!
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от searnox »

Споделете моля примерен такъм, прът, корда, макара и прочие, за сравнение. Мач, Телемач подходящо ли е да се използва или трябва да е по здрав прът?

Как седят нещата там с кепове и кофи, има ли на място ?
Duwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 8:44 am

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от Duwolf »

Вчера отидох до язовира на малко разузнаване преди самия риболов. Добре изглежда, а това че има скара и бира ме спечели веднага :)
Бях за около 15 минутки там и за това време на две момчета им клъвна и двамата скъсаха... Явно подготовката ми трябва да е малко по голяма.
Взех на трабуко влакно (Trabucco T-FORCE XPS MATCH SINKING 0.18). Дали за там не е по добре да взема плетено влакно ?
Кажете ми какъв монтаж е най-добре да приготвя, че не искам всеки удар да ми е късане.
Болонезето ми не е нищо специално, както и макарата, но мися че няма да имат проблем с нещо от сорта на 10-12 кила.
Аватар
milenkrustev
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 9:24 am

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от milenkrustev »

Аз лично с болонезе не бих отишъл за риба на Богров, особено в това време на годината, когато шараните са много борбени и са като торпеда! Представям си или счупена болонеза или рибите ти да минават през линийте на половината рибари на водоема. Ако си любител на плувка далеч по-добрия вариант е мач!
Иначе тактиката е подробно описана във форума в темата "Долни Богров-платеното", успех!
Изображение
Duwolf
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юни 05, 2013 8:44 am

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от Duwolf »

С 7-8 килограмовите болонезето проблем нямаше...но по големите (всъщност такъв само един удари) ме разходи из целия язовир. Не знам дали проблем е в болонезето или влакното 0.18.
Но там определено ми хареса и пак ще ида. Много са борбени рибите.
ico_shterev
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 30, 2015 1:22 pm

Re: Въпрос за платения язовир на Долни Богров

Мнение от ico_shterev »

Да се похваля и аз.Вчера бах на водоема и това е рибето,което хванах на Мач.
IMAG1583.jpg
IMAG1583.jpg (1.39 MiB) Преглеждано 5631 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”