За риба около Сливек/Ловеч?

Модератор: Кърцата

Pepy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 2:32 pm
Местоположение: София, Надежда

За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от Pepy »

Колеги, за събота и неделя ще съм в Сливек, мисля да се пробвам за риба някъде, проблема е, че никога не съм ходил за риба в този район, и моля за информация и съвети. За предпочитане риболов на плувка. Благодаря за съдействието, и обещавам да пиша как е минало.
Аватар
paceto67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 726
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 3:47 pm
Местоположение: Ловеч

Re: За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от paceto67 »

Здр.покрай с.Сливек тече р.Осъм,има няколко добри вирчета където може да потърсиш кефал/клян/на плувка.По това време на годината стръв-дребна череша,бобонка,щурец и каквото се сетиш.Може и воблерче да пуснеш,НО в момента реката е боза и доста голяма.Все пак до събота има време успех.......
Не карай като пиеш Изображение

/който пие бира не умира,ама трудно става/
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от ivan_tsochev »

Прав е колегата за реката! Огромна е още тук в Троян, какво да говорим за Сливек. До събота може и да се върне, но те не спира да вали такач е едва ли. Иначе на северния вход на Троян има едно платено язовирче (5 лева вход, не плащаш рибата) и кълве доволно дребна и средна каракуда, како и някой и друг шаран. От Ливек е някаде 20-25 километра. Ако искаш повече инфо пиши и ще те упътя!
Pepy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 2:32 pm
Местоположение: София, Надежда

Re: За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от Pepy »

Това към входа на Троян звучи добре, пътя до Троян е хубав, а до гьола как е? Познати са ми говорили за Агатово и Крамолин но при тези дъждове нямам идея дали са достъпни.
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от ivan_tsochev »

От главното шосе (Ловеч - Троян) до язовирчето са 200-300 метра в началото асфалт после чакълест път и излизаш до стената. Чисто е, има кошчета, пейки и доста удобни местза ловене, има горичка, и полянки, пазачът е печен (бай Маньо) и ако е хубаво времето както го дават за уикенда може да си направиш кефа с каракуди доволно (на торен и бял), а между тях не на шега излизат шарани (1-2 кг), но да ги търсиш специално тях едва ли заслужава. Има една табела "спортен риболов 300 метра" точно на отбивката за язовира. Тя ти се пада отдясно като идваш от Ловеч, в самото начало на Троян точно преди една неработеща вече бензиностанция. По нея ще се ориентираш лесно, а и който да питаш в района - ще те упъти. Питай за язовира на ДАП-а. Всеки в Троян го знае така. Дано съм ти бил полезен. Ако отидеш после драсни два реда как е било. Аз лично в неделя съм на "Сопот"
Pepy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 2:32 pm
Местоположение: София, Надежда

Re: За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от Pepy »

Кратък обзор на региона - кален, мокър и преливащ:-(
Язовирчето в Троян - водата е боза
Ал. Стамболийски- прелива, водата е заляла дърветата, места от брега- силно ограничени, единствена отчетена активност- дребни костури на рибе.
Река Росица под Стамболийски- голяма вода, макар и топла, слаба активност на риба и силно ограничени места.
Крамолин- пътя не е за хора със слаби сърца и\или ниски коли. Почти стигнахме но не видяхме рибари и не сме се пробвали.
Агатово- размътен язовир и тук-таме по някоя каракуда.
Река Осъм- без коментар- нещо огромно, бързо и кално.
С две думи- малшанс с времето, или по-скоро туризъм с лек елемент на риболов;-)
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: За риба около Сливек/Ловеч?

Мнение от ivan_tsochev »

Не сте се сетили да дойдете на Сопот. Днес доволно платики и тук там някоя каракуда. Който иска да си хване доволно не много едри платики Сопот е мястото.
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”