Инфо за яз. Сопот

Модератор: Кърцата

MoonElf
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 3:11 pm
Местоположение: София/Видин

Инфо за яз. Сопот

Мнение от MoonElf »

Здравейте колеги!
Най-после, след почти едногодишно прекъсване, решихме да се съберем с приятели и да направим едно излетче, както си му е реда - готина компания, палатки, биричка, цър-пър и естествено висока доза адреналин :D . Компанията вече е събрана, оборудването готово, а дестинацията яз. Сопот. Тук обаче изникват въпросите. Тъй като на язовира съм бил само веднъж на препоръчано от познат място, може да се каже, че хич не съм запознат с него. Мястото беше на големия ръкав от към стената, като до него се стигаше по пътя през стената (мисля че можеше да се стигне и през с. Лесидрен). Проблема тогава беше че нивото беше доста спаднало и единствената сянка по-близо до водата бяха две върби, ако не се лъжа, около които естествено беше пренаселено.
По този повод бих помолил по-запознатите колеги да препоръчат и други потенциално удобни места за палатки и евентуален маршрут до тях. Плановете са да ловим на дъно, но естествено, голяма част от времето ще си го запълваме на мач от брега. Хубаво би било да има сенчица на около, където да се скатаем в горещите часове от деня.
Също така не бих отказал и прясно инфо за язовира - ниво на водата, кълване и т.н. 8)
Благодаря предварително!
"Успех е способността да преминаваш от един неуспех към друг без да губиш ентусиазъм."
Галидо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Сря Юни 09, 2010 2:00 pm

Re: Инфо за яз. Сопот

Мнение от Галидо »

http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... start=1305" onclick="window.open(this.href);return false;
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: Инфо за яз. Сопот

Мнение от ivan_tsochev »

Колега, местата със сенки са кът по язовира, защото преди години по незнайно какви причини отсякоха голяма част от дърветата по бреговете. А сега малкото места са заети от трайно къмпингуващи, но при малко повече късмет ще си намерите място. Язовирът е почти пълен, от брега на плувка масово кълват дребни до средни платики с много захранки, тук таме бабушка, каракуда и костури. На дъно с подходяща захранка и повече търпение кълват амури 10+. Дори в момента баща ми е на язовира и кълват цял ден доволно платики. Пиши като се върнеш как е било!
kalata_87
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 7:31 pm

Re: Инфо за яз. Сопот

Мнение от kalata_87 »

Колега не знам какви риби ще търсите не знам какъв е брега от към село Сопот, но от другата страна брега е каменист и е доста дълбоко.Ако търсите хишник е идиялно,но шарани и амури за 3 дена нито чухме нито видяхме имаше захранка да изхрани едно прасе и нищто само платика.Иначе мястото беше уникално сянка тревичка всичко ок.Успех
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”