Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja или

Модератор: Кърцата

demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja или

Мнение от demaestro »

Здравейте колеги,търся 4-ма сериозни рибари за риболов на Riba-roja или Caspe в Испания.Никога не съм ходил там и от една две години ми е влязла таз муха в главата.Нямам никакви предпочитания за шаранджии ,сомаджии.... китоловци итн. :) Относно оборудване,пътуване пишете лично-дата на заминаване СЕПТЕМВРИ 2014г!
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от albundi29 »

Здр.колега аз съм готов да помогна със прясно инфо. ако те интересува нещо питай смело :drinkers:
Жаден съм а вода не ми се пие
georgievdoc
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 9:25 am

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от georgievdoc »

аз имам желание да се включа в групата за риболов !!
пишете за връзка на -georgievdoc@abv.bg
доктора
Аватар
qno_zloo
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2553
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 2:38 pm
Местоположение: София- Мариан Лозев
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от qno_zloo »

ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ един да предложи истински риболовен излет, аз ЗА.
..с други боклуци освен Шимано, не ловя;)

Изображение
demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от demaestro »

Ей ама много сте бързи е.... :shock: ,честно казано не очаквах и сега ме сърбят ръцете от къде да почна.И така....първо да питам albundi29 със какво пътувахте самолет или кола-повече ме интересува с кола(микробус)-разходи за гориво,такси по магистралите,разрешителното (от къде го вадите),разрешен ли е нощния риболов?И нали знаеш,че ние сме си балкански хора и ако запалим огън край реката да не дойдат да ни арестуват :) А относно колегите,които са проявили интерес искам да им кажа следното:Моля ви оставете си имейл или телефон за връзка и пишете със какво оборудване разполагате.Като например лодка,двигател,сонар,палатки ,микробус и не заради друго ами да не се дублират нещата.И относно пътуването,мен лично не ме бърка дали е със самолет или микробус и като казах самолет вижте тази агенция http://www.riverta.eu/fishingholidays/h ... oid=726705" onclick="window.open(this.href);return false; Със самолета си е малко по чорбаджйско-разходите са около 700-800 евро на човек.Аз разполагам само със къмпинг оборудване и сонар такъми и куфари с играчки бол,лодката ми не става за там(шаранджйска за разпъване)И пак ви казвам трябват ми сериозни момчета...
demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от demaestro »

albundi29 написа:Здр.колега аз съм готов да помогна със прясно инфо. ако те интересува нещо питай смело :drinkers:
сори колега от бързане чак сега видях местоположение Мадрид и все пак ще си ми полезен
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от albundi29 »

Колега отговарям на въпросите по-ред на номерата 1.Най-добре е да пътувате със микробус ако се съберете 4-5 човека ще ви излезе по 200-250е.на човек ВЪВ ДВЕТЕ ПОСОКИ което не е много,повечето пари отиват за магистрали и винетки отколкото за гориво казвам ти го от опит защото съм патувал няколко пъти във Словения се купъва винетка иначе 150е глоба винаги те хващат щото имат мн.камеривинетката струва 15е за 1 месец мисля,че беше във Италия горивото е най-скъпо така,че заредете във Словения преди границата във Триест-градче на границата.2.Разрешителното-Licencia de pesca така се казва на Испански се издава от банката,риболовен магазин или от риболовното дружество миналата година струваше 9.90е и важи за 1 година за област Арагон кадето се намира р.Ебро имаш право да ловиш с 2 въдици.2.Нощният риболов е забранен лови се от изгрев до залез с изключение на 1 язовир в Екстрамадура кадето има зона за нощен,но на Ебро НИКОЙ НЕ МИНАВА ДА ТЕ ПРОВЕРЯВА ЗАЩАТО ХОРАТА ПРЕЖИВЯВАТ ОТ РИБОЛОВА С ИСКЛЮЧЕНИЕ В РАЙОНА НА МЕКИНЕНЗА!!!ТАМ Е МАЛКО ПО-СТРОГО НО ПЪК Е РАЗРЕШЕНО ДА СЕ ЛОВИ ДО 00.00 часа във района на Каспе,Чипрана и Ескатрон почти няма проверки.Паленето на огън е забранено но можете да си вземете малко барбекю на дървени въглища което също е забранено ама ако те хванат не правят проблем,лагеруването на брега също е забранено ама пак не правят проблем освен ако не правят голяма акция ама това го правят 1 в годината.Надуваема лодка с гребла ти е напълно достатачна за лодка с мотор се изисква спец.разрешително ако инате ел.мотор може да го покривате с нещо или да го сваляте.Храна можете да си купите от селото по-евтина е от БГ!!!Стръв си купете пак от селото 1 чувал пелети халибут 25кг струва 50-60 евро.За сега толкова има още мн.работи ама по късно пак ще пиша ние сиг.ще ходим октомври или ноември,че сега е лудница вие каде мислите да ходите Ебро или Р.рйоха???
Жаден съм а вода не ми се пие
demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от demaestro »

Сърдечно благодаря за инфото колега.Така и предполагах от приказките на хора,които са ходили там но сега се убедих в някои неща.И като гледам написаното по-горе, то излиза че всичко е забранено само да не те хванат.Със сигурност ще ни трябва и разрешителното за лодка с двигател,предполагам колегите ще искат да влачим по реката.Добре,че ми казваш кое е позволено и кое не,понеже знам как се вживяват там полицията.Преди 9 години живях и работих в Испания-Torrevieja(окло година) и знам каква е разликата между наш'те ченгета и там,но това е друга тема да не се отплесваме.По същество да караме:)..и като си писал пелети основно на това ли се лови там сом,шаран?Монтажа на дъно ли е?Там виждал ли си хора да ловят на кльонк?Честно казано аз в БГ съм се нахващал на мирни риби и почти няма място да не съм спал,мерака ми е повече за сом.А относно къде ще ходим,това ще се уточнява за напред с групата,понеже излета ще се проведе СЕПТЕМВРИ 2014г.Но все пак аз лично клоня към Каспе..там ми се вижда по-широкичко,има и ръкави.До колкото виждам реката е забентена с две централи.Ако живееш в Испания може и да се засечем....като гледам Мадрид не е много далече
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от albundi29 »

Да за съжаление всички нормални неща са забранени и те карат на сила да ги нарушаваш но за сега не сме имали проблем,на Каспе не те съветвам да хохиш мхого е пренаселено и тотално опоскано и мн.мръсно!!!Ескатрон или Чипрана това са местата,на Мекиненза също става ама там за нощен забрави и трябва да наемеш бунгало,а тая агенция дето си я постнал Я ЗАБРРАВИ цените са по 2 едно бунгало струва 50-60е.на вечеерако търсиш на място.Относно кльонкането да мн.хора ловят на кльок също така влачат и на дъно на пелет може и на жива стръв но само на змйорка която се купува от бензиностанцията и струва 4е.1бр.но взимаш един мач захранваш на 30-40м и почваш да ловиш такива мутанти
DSC09648.JPG
DSC09648.JPG (113.11 KiB) Преглеждано 2636 пъти
Правиш си монтаж на тапа за сом който също е забранен и имаш 100000000% успех.Шарана пак на пелет,има и трофейни кстури по над 1.5кг тях на блесна,джиг,воблер или силик.рибка,има и мн.бяла риба нея на тапа или дъно на уклейка хваната пак от там.Само незнам за лодката с мотор какво да правите щото това рзешително се бави знаеш как са Испанците,има и лодки под-наем 100-150е.на ден,за сега толкова по-късно пак :drinkers:
Жаден съм а вода не ми се пие
demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от demaestro »

Хммм даа...картинката се изяснява лека полека.Кат' гледам темата пусната преди няколко дни е разглеждана 500 пъти и само двама изявиха желание(които още не съм чул) а основно си говорим ние с тебе двамата...:(Всеки влиза от чисто любопитство просто ей така... и се изнизва,но нищо аз затова съм пуснал поста с една година напред, но се убеждавам за хиляден път че повечето ''рибари'' са на принципа колко съм дал и к'во ша фана!!!.Няма да ти благодаря повече,понеже си за едно голямо черпене от мене ако се видим дай боже.И в крайна сметка,ако не си намеря компания удрям си камшика и тръгвам сам.Сега май бирата ми е в повечко,ама като ме е налегнало едно писане....чувствам се като войник,който чака писмо ама надали:)
-------------------------------------------------------------------------------------

Ок,по същество:Не ми отговори само в Испания ли си или в България?Монтажите са ясни само за лодка с двигател ще е проблема,но и той си има решение.Ескатрон или Чипрана ги разгледах на картата-не са лоши,но не разбрах за бунгалата като казваш ако търсиш на място,имаш предвид нета или там? А и относно ''мутантите'' такива съм ловил на Жребчево преди година две ме бяха натиснали на шаранските монтажи.За сега спирам да пиша,че току виж са ме изгонили от сайта
demaestro
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 10:33 pm
Местоположение: Stara Zagora city
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от demaestro »

Благодаря на всички взели участие в темата,но искам да помоля Модераторите да я изтрият-няма смисъл да виси повече!
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от albundi29 »

Много бързо се отказа???
Жаден съм а вода не ми се пие
ivanmj
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 12:37 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Има ли желаещи за съвместен риболов в Испания-Riba-roja

Мнение от ivanmj »

Не се притеснявай. И аз така питах има ли желаещи първата година и накрая отидох сам. Чак втората година намерих компания.

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... =3&t=56588" onclick="window.open(this.href);return false;

:D
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”