Платено около Сливен

Модератор: Кърцата

horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Платено около Сливен

Мнение от horgasz »

Колеги, очертава се по великден да съм в Сливен и има голяма вероятност да ме хване забраната за риболов. Затова се интересувам, къде наоколо има платени водоеми, без значение от вида риба. Не търся трофейни шарани и амури, а просто искам да начеша крастата. От търсачката ми излезе някакъв до село Калояново, но ми се вижда много малък (от картата на Google) - около 30-40 метра дълъг и широк (може и да бъркам гьолчето де).
пиян хайдутин
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 9:06 pm

Re: Платено около Сливен

Мнение от пиян хайдутин »

Повечето дупки край Сливен са свободни през забраната,така че винаги може да начешеш крастата.Друг е въпроса дали ще хванеш нещо. :wink:
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Платено около Сливен

Мнение от horgasz »

Благодаря за отговора колега, но все пак се интересувам и от платени водоеми в района, че ще водя хлапето за риба и е добре все пак да кълве нещо. До Сливен има 3 свободни дупки (доколкото разбрах от заповедта) 2 до Мечкарево и една до Крушаре. И за 3-те не съм срещал добри отзиви откъм риболов (може и да съм пропуснал някой добър репортаж, де). В тая връзка за свободен е обявен и язовир Щоките до Кермен, но не мога да се ориентиам по картата за кой водоем става дума. Някой може ли да внесе малко яснота по тоя въпрос?
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: Платено около Сливен

Мнение от Wankoy »

horgasz написа: В тая връзка за свободен е обявен и язовир Щоките до Кермен, но не мога да се ориентиам по картата за кой водоем става дума. Някой може ли да внесе малко яснота по тоя въпрос?
Яз. Щоките не се намира до Кермен, а до с.Кортен, общ. Нова Загора. За платен знам,че можеш да отидеш на с.Караново ( след селото в посока с.Крива круша ). Друг вариант е с.Еленово... И двата са в общ. Нова Загора и малко ще ти е далечко, но съм чувал добри думи и за двата. Нямам актуална информация какво се случва към днешна дата...
Това е от Караново, миналата есен... Риба и разнообразие от към риба има там , въпросът е дали водата се е постоплила, че е малко планински язовира...
Изображение
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Платено около Сливен

Мнение от 161 »

Какви са били условията за улов на тези водоеми в Еленово и Караново ? Как да намеря язовира на Караново ?
Димитър Димитров ( 161)
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Платено около Сливен

Мнение от 161 »

Гледам на Картата на Еленово се намира яз. " Добри Дере" за него ли става дума ?
Димитър Димитров ( 161)
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: Платено около Сливен

Мнение от Wankoy »

На Еленово не съм ходил и незнам, кой е точно язовира, но ако питаш някой в селото ще получиш отговор 100%... На Караново таксата е 5лв, каракуда безплатна, шаран 5лв/кг... за другите риби незнам.... Сега покрай Великден ще ходя и ще пиша след това.
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Платено около Сливен

Мнение от 161 »

Благодаря за отговора :) А може ли да питаш става ли само за спортен риболов ( хвани пусни ) защото има водоеми на които искат да купиш риба а аз риба не искам. Ако може да ми отговориш ще съм много благодарен . Наслука !
Димитър Димитров ( 161)
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: Платено около Сливен

Мнение от Wankoy »

На Караново не те задължават да я купуваш, ще питаш собственика предварително, ако хванеш дали да я носиш в садката или да я пускаш веднага. По принцип ходят хора, които си купуват прясна риба и има садка за тази цел.
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Платено около Сливен

Мнение от 161 »

Добре благодаря за отговора ! ( А какви риби има ? )
Димитър Димитров ( 161)
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Платено около Сливен

Мнение от horgasz »

Колеги, благодаря за информацията. Не стигнах до Караново (времето беше лошо), но преслушах едната дупка около Мечкарево - слаба работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”