р. Искрецка място където да ида

Модератор: Кърцата

Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

р. Искрецка място където да ида

Мнение от webfusion »

Здравейте колеги в София съм няколко дена и имам желание да отскоча до река Искрецка за пъстърва, само че никога не съм ходил и нямам никаква идея къде точно да ида. Може ли някои да ме ориентира за някаква точка по картата. Желая повече да хвана американка от балканка защото за балканка ходя често и по реките които ходя няма американка. Знам за забраната че трябва да пускам рибите, с охладена ръка да ги барам и прочие. Също един от дните може да ида на платен рибарник да похвърлям ако помогнете къде около София и какви са условията ще съм благодарен. Бързо стана командировката и не успях да се подготвя и да изчета темите и да избера местата.
Мерси
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от bananaman »

Колега около селото Искрец , където и да хванеш по реката е добре , по-добре надолу обаче, посока Своге!
п.п мани ги платените , там е красота , па и има 1 рибарник , сигурно ще може да спазариш някоя прясна риба!
Успех и пиши какво е станало!
Последно промяна от bananaman на Вто Юли 08, 2014 8:14 pm, променено общо 1 път.
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от webfusion »

bananaman написа:Колега около селото Искрец , където и да хванеш по - реката е добре , по-добре надолу обачре, посока Своге!

Успех и пиши какво е станало!
Добре колега мерси, някои още да даде прясно инфо, за платени рибарници ? Че няма време 4,00 ставам и тръгвам то малко зависи и от мача ма :)
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от BIGVAS13 »

След този порой дето се изсипа Искрецка ще е огромна и надали ще става за риболов.Миналия вторник я пробвахме от Свидня нагоре .Трагедия рибки по 15 см. Много умряла риба изхвърлена от рибарниците в реката.За платено единствено Панчарево.Поне природата наоколо е хубава.Другите платени са едни кенефи ....
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от webfusion »

BIGVAS13 написа:След този порой дето се изсипа Искрецка ще е огромна и надали ще става за риболов.Миналия вторник я пробвахме от Свидня нагоре .Трагедия рибки по 15 см. Много умряла риба изхвърлена от рибарниците в реката.За платено единствено Панчарево.Поне природата наоколо е хубава.Другите платени са едни кенефи ....
Бате немам избор просто дъжд не дъжд това е положението :)
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от franky »

Ако още не си посетил реката, да дам и аз малко инфо.
Не вярвам да се е покачила особено от последните валежи.
Ако пък се е покачила, може да са вазирали американки от развъдниците :)
Като цяло, реката е късичка и нямаш кой знае какъв избор на участъци. Няма скрити и недостъпни места, навсякъде се минава и пощи щателно.
Въпреки това, изворът е карстов и не са изключени доста приятни изненади ;-)

Реката е много красива, но за съжаление е прилично зарибена с битови отпадъци, особено около населените места. Така че, по-добре си избери участък извън последните.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от webfusion »

Ходих следобед от 17 до 20 часа, значи хванах мрена с блесната, няколко кленчета и циганка хахаха. Бях от Своге нагоре по течението. Мног мудни и не сигурни барания. Ще пусна в моята тема лек репортаж. Утре живот и здраве ще ида към Искрец по нагоре малко да видим. Имах две бутвания от пъстърва видях и двете. Бе всичко друго хванах ма не и пъстърва
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от SBANKOV »

Трябвало е да се разходиш от Реброво до Своге, там реката е прекрасна за риболов. И следващия път драсни едно ЛС като си в София, и ти се ходи до Своге и региона. Аз за сега само по два пъти на ден спирам да я гледам реката, че така ми се изпразва главата от глупости, НО тази събота и неделя обещавам да имаи снимки с инвентара.
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от hristo94 »

Здравейте колеги за уикенда се чудя дали да не пробвам реката.Никога не съм ходил на нея до сега и незнам къде.Мисля да пробвам от Искрец надолу на стръв и евентуално и на блесна.Незнам обаче дали времето е подходящо и колко е голяма реката предвид дъждовете тая седмица.
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от Д-р Флекс »

Недей, реката била огромна, а от моста при входа в село Искрец надолу - и мътна.
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: р. Искрецка място където да ида

Мнение от hristo94 »

Ок колега,значи в такова положение на реката само ще си загубя времето.
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”