Батак св. Константин

Модератор: Кърцата

vjd_1972
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 8:13 pm

Батак св. Константин

Мнение от vjd_1972 »

Здравейте колеги,
Предстои уикенд на Батак ,моля за малко информация ако някой е бил скоро в района на кулата.
Благодаря предварително :D
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Батак св. Константин

Мнение от oneillbgm »

Не знам за положението с риболовът... но вземай дебели дрехи и се подготви за студена нощ. Успех.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Latso
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2015 10:16 pm

Re: Батак св. Константин

Мнение от Latso »

Преди две седмици бях на Батак, подгизнахме от дъжд и вятър, което може да е и причината за слабите резултати, редом с това, че съм си аматьор пълен..

Но, като цяло - забравихме, че имаме дънни, освен в моментите, когато раците караха камбанките да помръдват (това беше и резултатът на дъно от 3 дни, 2-ма човека - един рак, доста голям)

На ваглер извадихме една дузина доста малки костурчета и 2-3 хубви бабушки.

Но Батак е толкова голям язовир, че риболова сигурно варира много в зависимост от местоположението.

Ние бяхме на вили Петя, откъм Цигор Чарк, близо до острова.

Нивото беше ужасно ниско, има супер много храсталак във водата и много раци по дъното.

Доста малка дълбочина на около 30м, към 1.50м, та според мен на повдигнато от дъното рибе на тежко и голям ваглер за хвърляне на вътре, сигурно ще имате по-добри резултати от мен, наслука и да разказваш :)
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Батак св. Константин

Мнение от hshopov »

Вземай бял или пинки( защо не и двете) ако ще хвърляш на плувка! Ако уцелиш момента излизат червеноперки по кило, уклей, епизодични каракуди и...шаран :idea: да правилно си прочел...шаран! Костур излиза на дъно с едър виол,симеон, виюн, щипок или , както му викате по вашия край! Завърти ли рибата те чакат емоции! Наслука!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Батак св. Константин

Мнение от Mr.Fish »

Мисля си, че риболовът на язовир Батак е пред голям проблем - раците. Тая пущина яде всичко с охота. Напада дори гумена царевица.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Батак св. Константин

Мнение от Bigmarlin »

Явно сома е малко
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Батак св. Константин

Мнение от hshopov »

Bigmarlin написа:Явно сома е малко
Всъщност шарана обожава раци! Това е доказана естествена храна! С намаляване популацията на шарана ,закономерно се стигна до там! Тази, а и миналата година 90 процента от хванатите шарани на Батак се закачиха на гола кука с 2 топчета жълт или оранжев стиропор!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Батак св. Константин

Мнение от firepd69 »

hshopov написа:
Bigmarlin написа:Явно сома е малко
Всъщност шарана обожава раци! Това е доказана естествена храна! С намаляване популацията на шарана ,закономерно се стигна до там! Тази, а и миналата година 90 процента от хванатите шарани на Батак се закачиха на гола кука с 2 топчета жълт или оранжев стиропор!

С третото изречение не съм много съгласен, но всеки си има мнение :wink:
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Батак св. Константин

Мнение от hshopov »

firepd69 написа:
hshopov написа:
Bigmarlin написа:Явно сома е малко
Всъщност шарана обожава раци! Това е доказана естествена храна! С намаляване популацията на шарана ,закономерно се стигна до там! Тази, а и миналата година 90 процента от хванатите шарани на Батак се закачиха на гола кука с 2 топчета жълт или оранжев стиропор!

С третото изречение не съм много съгласен, но всеки си има мнение :wink:
Съгласен или не...факт , а не мнение :wink:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Батак св. Константин

Мнение от Bigmarlin »

Шом глъта цели́ миди барабар с черупките,шо да не рупа и раци :wink:

Глътъчните му зъби не са за подценяване
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Батак св. Константин

Мнение от hshopov »

Колегата имаше предвид изречението за стиропора. Явно не е прочел добре , че съм написал 90 процента, а не всички шарани.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: Батак св. Константин

Мнение от firepd69 »

Мисълта ми беше за раците.Нищо не ги спира! Много твари ги апват, ама ефект - йок. :lol: Даже знам водоем, близо до родното място на колегата hshopov, където много шаран и още по-много рак :!: :lol: А за стиропора, подкрепям с две ръце, особено за Батаф :D Ракитовци основно на това ловят шаран.
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Батак св. Константин

Мнение от hshopov »

firepd69 написа:Мисълта ми беше за раците.Нищо не ги спира! Много твари ги апват, ама ефект - йок. :lol: Даже знам водоем, близо до родното място на колегата hshopov, където много шаран и още по-много рак :!: :lol: А за стиропора, подкрепям с две ръце, особено за Батаф :D Ракитовци основно на това ловят шаран.
А бе то счупи ли се каруцата-пътища, много :D ! Няма как да не се развъдят, като нямат много, естествени врагове! Едно време на Батак раци нямаше! С две думи...еднакво мислим! Дано колегата пуснал темата се включи та да разберем,какво е направил,че тия дни ми е студено,зает съм и не ми се проверява на място :lol:
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Батак св. Константин

Мнение от kevlar »

hshopov написа:
firepd69 написа:Мисълта ми беше за раците.Нищо не ги спира! Много твари ги апват, ама ефект - йок. :lol: Даже знам водоем, близо до родното място на колегата hshopov, където много шаран и още по-много рак :!: :lol: А за стиропора, подкрепям с две ръце, особено за Батаф :D Ракитовци основно на това ловят шаран.
А бе то счупи ли се каруцата-пътища, много :D ! Няма как да не се развъдят, като нямат много, естествени врагове! Едно време на Батак раци нямаше! С две думи...еднакво мислим! Дано колегата пуснал темата се включи та да разберем,какво е направил,че тия дни ми е студено,зает съм и не ми се проверява на място :lol:
Мaй те мързи,Адаш?!
Вземи сe облечи и отивай. :fishing9: :D
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Батак св. Константин

Мнение от hshopov »

kevlar написа:
Мaй те мързи,Адаш?!
Вземи сe облечи и отивай. :fishing9: :D
Бях охрана на предизборна секция в едно родопско село и се намръзнах, много здраво Ицка! Още не мога да се стопля дето има една дума :lol: ! Още се и напъвам да се сетя,видях ли един трезвен там :D ! Егати героите...последните изгонени от кръчмата, дойдоха в 06:00 като кукуряци :lol:...да гласували аджеба... :rolleyes: ! П.П. Информация от днес! На стената много слабо( едрия костур се покрил)! Излизали са дребосъци и то не много!
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”