яз.ковачево

Модератор: Кърцата

kaloyan87

яз.ковачево

Мнение от kaloyan87 »

здравейте колеги.другата седмица смятам да направя дву или тридневен излет на този прекрасен водоем и реших да споделя,а с това и да получа някой хубав съвет,защото съм сигурен че тук има сериозни хора,които са запознати с условията на този язовир.ако някои има информация,ще съм му много благодарен да я сподели:)на слука на всички
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

миналата седмица бях там за една нощ само за проверка :))
закъснях за теца просто и реших да го проверя !
язовира е свободен не е платен ! предполагам с билет ! има всякаква риба !
но мрежите се въртят нон стоп рибата е наплашена :( върнах се с 3 каракуди !
утре в неделя независимо от прогнозите за лошо врене заминавам за ковачево и ще стоя до вторник :))

тогава ще мога да говоря за ковачево по достоверно :)
kaloyan87

Мнение от kaloyan87 »

alcora искам първо да ти кажа,че чета почти всичко във този форум и ти си от хората,които макар и да не познавам,много ми харесват и бих се радвал да се запознаем:)значи аз съм запознат със статута на водоема и дори доста пъти съм ходил там и вчера пак бях там.от 6 сутринта до 7 вечерта нямах нито един удар.както ги вкарах така и ги изкарах.бях захранил на 60 метра и на 150 метра и с баща ми бяхме разпънали 3 въдици на 60 и три на 150 метра.абсолютно нищо не бутно,но както и да е.бяхме точно където се разделят двата ръкава откъм пътя.получих инфо от едни хора че миналата седмица са извадили 26кг амур,но нали знаеш че от инфо до истина има голяма разлика,докато не видиш с очите си:)би ли споделил какви методи ще използваш ако не е таина де и куде смяташ да се настаниш?:)аз използвах суха царевица за захранване и накисната за стръв, а също така и ароматизирана с ванилия и мед,но както вече ти казах....нищо но пак ще пробвам:)на слука бате
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

точно такава царевица ползвах и аз ! та нали бях тръгнал за теца :))
до мен достигна инфо че давало амури около 7 кг и шарани около 3 кг но явно си е било само инфо :)))
аз бях малко по навътре ! влязох по лявия ръкав от новоселец и бях на 50 тина метра преди преди някакво чакало за патки !
разпънах на около 100 тина метра и захраних с прокиснала царевица !
цяла вечер не цъкна ! сутринта към 8 часа удариха и трите в рамките на 5 минутки нищо че едната беше на ветрило и на повече от 50 тина метра от дугите въдици ! 3 каракуди за цяла нощ :(
събрахме и отидахме на теца !
утре трябва в 10 да тръгнем за ковачево но времето за сега казва да си стоим в къщи :((((
ще решим сутринта !
kaloyan87

Мнение от kaloyan87 »

alcora ти много добре знаеш,ама и аз да те подесетя-ден с ден не си прилича:)дано времето е благосклонно и да можеш да си направиш излетчето:)иначе аз смятам към вторник или сряда да тичам на там,ама ще се запася доста стабилно с царевичка:)абе квото такова,важното е да начешем крастата и послв,ако има на какво да му се порадваме малко и обратно във водата:)аиде и наслука и като се върнеш да се похвалиш:)
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

ако утре не тръгнем може и да се засечем след вторник :))
кажи как е в ръкава !
от 1 юни съм нон стоп на овчарица и забравих какво е това на перо :)
светни ме ако знаеш нещо
миналия път като минахме по канала хващаха доста добри каракуди на перо ! може да са били и буфала не спряхме защото нямаше време :))
каква риба дава по ръкавите !
ние така или иначе ще спрем на левия ръкав !
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

кажи нещо ако знаеш за тези лодки за разпъване дето ги правят в стара загора :)
kaloyan87

Мнение от kaloyan87 »

аз ходя там само за шаран и амур,така че незнам дали дава нещо на червей,но чух че е давало каракуда и червеноперка преди седмица от приятели на бял и торен.иначе за лодките и аз съм чувал,но да ти кажа изобщо не съм се интересувал,тъй като от доста време имам лодка.ако разбера нещо за тях ще ти кажа за какво става въпрос.
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

ok !

благодаря ти предварително :)
абе и аз заради амурите и шараните бия по 300 км всяка седмица :)
ама съм решил да изпусна парата малко на перо :)
чух че в ръкавите давало и бяла риба !
така че ще бъда подготвен за всякакви изненади :))
kaloyan87

Мнение от kaloyan87 »

няма защо,винаги ще помогна ако мога:)е да и аз знам за бялата,ама аз хишника го гоня като се позахлади,сега си е времето на шарановите рибки:)на слука и като се върнеш да споделиш,дай боже повечко:)
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

няма да се тръгва днес :(( времето е отвратително !
в сряда ще е е поне всичкия багаж е приготвен :))
kaloyan87

Мнение от kaloyan87 »

да то бахти скапаното временце.няма просто смисъл,тя и рибата няма да е активна-дано към вторник сряда да се оправи,че вече нямам търпение и аз.
Аватар
alcora
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1699
Регистриран на: Вто Юли 24, 2007 12:49 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Мнение от alcora »

сряда на 100 % съм там :))
Peev89
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Юли 05, 2019 12:58 pm

Re: яз.ковачево

Мнение от Peev89 »

Вчера бях там на ръкава който е в близост до селото от 12:00 до 19:30 един живарник червенопера на царевица нищо друго не бутна на дъно на плувка на пружина на косъм на кво ли не пробвахми бял торен пинки два вида захранка и не и не само червенопери от 400 гр надоло мисля да пробвам на стената следващият път :fishing11: :fishing8:
Публикувай отговор

Обратно към “Отивам naRiba”