Риболова около Русе

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kutinchev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kutinchev »

Нямаше жив човек. Миналия уикенд. Повече от показателно, че рибата не е там.
Може да са минавали от Енергото, знае ли човек :roll:
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от миро мачтийм »

kutinchev написа:Може да са минавали от Енергото, знае ли човек

:smt023
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от murade »

Колеги кълве ли на Дунава ???
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

Да
Изображение
murade
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 12:50 pm
Обратна връзка:

Re: Риболова около Русе

Мнение от murade »

а какво
?
Аватар
elbosi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 6:49 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от elbosi »

Малииий.Страхотна дискусия.
Търсих емотикон който ръкопляска бавно но уви!!!
Не си мисли,че ония работи висят по дърветата и само трябва да протегнеш врат и да ги лапнеш.
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от миро мачтийм »

Що бе, виж ква дискусия става. От утре с морзовата -.--...-.-..-..-.--.-.-..---.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

В голямо напрежение сте били да разберете какво дава, мисълта че някой някъде хваща убива :D . Основно морунаж.
Изображение
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от миро мачтийм »

Шмешник, ето зотова темата отиде в канавката......
kasabinho написа:В голямо напрежение сте били да разберете какво дава,
Такае, всички дебнем пред компа и чакаме някой като теб да открие топлата вода, че да изплакнем очите и да прогледнем.
kasabinho написа: мисълта че някой някъде хваща убива
Отново си прав,,,,, само че убива дребните, злобни и завистливи душици... Широко скроените хора биха се зарадвали че някои е успял, че е хванал, че рибата се раздвижва, вместо да пишат подобни злобни или едносрични коментари.
Щом нямаш желание да споделяш и не уважаваш хората, защо изобщо пишеш в този форум. :?: :?: :?:
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

Ти нормален ли си. Точно пък ти ли се намери да ми говориш за споделяне. Точно ти си споделил в тази тема - едно ГОЛЯМО НИЩО. Темата отива в канавката заради такива като тебе, които не са написали нищо смислено а само се заяждат и заради такива като тебе аз почти спрях да пиша в тази тема - няма смисъл. А това да напиша точно какво дава публично си е изцяло мое решение .
Злобара си ти, който отново започна да сипе хранилки и отново от теб тръгват селяниите в тази тема, а понеже си голямата работа не можеш да се осъзнаеш.
миро мачтийм написа: Щом нямаш желание да споделяш и не уважаваш хората, защо изобщо пишеш в този форум. :?: :?: :?:
И баш ти ли се намери да ми говориш за уважение. За да те уважава някой трябва да го заслужиш. За какво да те уважам, заради това, че преди 2-3 години ме излъга, че с Родан няма да си ходите вечерта от дупката на Мартен, когато даваше толупи ( и ловяхте на щека). Беше ми толкова ясен, че ме лъжеш в очите... Тогава си заминах, а когато се върнах след около 2 часа вас ви нямаше. Ето това точно е злоба, неколегиалност и измекярщина.

Едно ще ти кажа, аз не лъжа хората в очите и лъжци, мошенници и злобари не уважавам, а това дали ще споделя нещо и на кого си е лично мое решение.
Изображение
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от миро мачтийм »

Изобщо не държа да уважаваш мен, а шепата хора които продължават да пишат нещо в темата.
Задава някой колега въпрос, и кво му отговаряш - само едно ДА.
Сящия колега пита втори път, и ти - ГОЛЯМО НАПРЕЖЕНИЕ ДА РАЗБЕРЯЛ.
Трети път най вероятно вече няма да пише, "ама то заради мен, ти не се притеснявай"
Иначе аз съм предизвикал селянията в темата. Всеки който ме познава му е ясно, че ти изобщо не ме познаваш.
Всеки ден обикалям всички перспективни места около Русе, понякога стрин и вечер и повярваи ми знам всеки ден кой, къде, какво и колко. И понеже лъжа, крия, не давам, на никого нищо не казвам и не уважевам колегите, та затова само по десетина пъти на ден ми звъни телефона да питат къде дава и дали е вярно.
kasabinho написа:В голямо напрежение сте били да разберете какво дава, мисълта че някой някъде хваща убива
Я си представи че всички в темата пишат подобни постове. Ми ако е така скоро ще останеш само ти, и това далеч не е само мое мнение а и на доста колеги които за съжаление също вече не споделят.
Или пък форум Направи си сам: Питаш - някой знае ли как да си направя еди си кво, и почват -Дааа - Еее тоз пък много иска да знаи - Аз пък знам ма няма да ти кажа как - Аз не знам, той искал да знае. - Алооууу
kasabinho написа:В голямо напрежение сте били да разберете какво дава, мисълта че някой някъде хваща убива
kasabinho написа: А това да напиша точно какво дава публично си е изцяло мое решение .
kasabinho написа:а това дали ще споделя нещо и на кого си е лично мое решение
Никой не те задължава да споделяш, просто си премълчи, вместо да се заяждаш с колегите.

Относно цитираната случка на Мартен, нямам никакъв спомен.И на кое точно викаш злоба, на това че си разбрал от нас че се навъртат толупи, или че сме ти показали точно мястото, или че сме ти показали как най добре се ловят, или това че сме тръгнали по няква причина и сме ти освободили идеалното и захранено място. Басси колко съм злобен, чак се срамувам от себеси :oops: И все пак по твоите спомени,не съм те лъгал нито за мястото нито за рибите нито за начина на риболов, а причина най вероятно е имало някаква за да си тръгна. Семеиство, деца или пък къщата може да гори, няма да стоя щото съм обещал. А ти вместо да се будиш нощем в продължение на 2-3 години, облян в пот от мисълта че съм те излъгал, да беше попитал тогава, все някакво обяснение е имало. Просто питането и споделянето е ключа към много врати.

Заради теб ще се успя за риболова днес вече неделя, ще съм на корабната добре дава на плувка. Ако още нещо те гложди и смущава съня ти може да заповядаш за да ми потърсиш сметка. И без това ще е панаир от риболовци, та може да проведеш анкета за доверието в мен.
Сега ще бъркам манджа.
kasabinho
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 974
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 5:05 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от kasabinho »

миро мачтийм написа: Задава някой колега въпрос, и кво му отговаряш - само едно ДА.
Абсолютно, човека попита дали дава риба на Дунава и аз казах, че дава.
миро мачтийм написа: Сящия колега пита втори път, и ти - ГОЛЯМО НАПРЕЖЕНИЕ ДА РАЗБЕРЯЛ.
Ти май не схващаш - това го написах заради теб, не към колегата, понеже си на всяка манджа меродия. Ти беше този, който започна да се хапе с морзовите си азбуки. И за разлика от теб, аз поне написах че дава риба и каква, а въпреки че ти знаеше че взема и платика, но не драсна нищо. Само си хранилката в темата.
миро мачтийм написа: Иначе аз съм предизвикал селянията в темата.
Абсолютно ти я започна с морзовите си азбуки и после с обижданията ти, и това не ти е за първи път. Преди време когато с един колега говорихме за пх на водата - ти отново се изцепи между нас, че говорим простотии и така нататък... Това доказша, че хабер си нямаш какво е пх и как влияе на рибата, понеже такива неща не ги пише по форумите. Заради теб не обясних на колегите влиянието на пх-то при риболова. Щом си голяма работа няма какво да те светвам покрай останалите.
kasabinho написа:В голямо напрежение сте били да разберете какво дава, мисълта че някой някъде хваща убива
Пак ти казвам - това го написах изцяло заради теб. Значи ти можеш да се заяждаш с хората, а някой като те бутне палиш. Не си готин ПИЧ.
миро мачтийм написа:Относно цитираната случка на Мартен, нямам никакъв спомен.
Хах нормално да не си спомоняш, щом не ти оттърва - сега ще те просветля. Ловихте с Родан на щека, до вас беше пича с Каптивата, след него беше Васко и ловеше на дъно. Като тръгна към колата, аз те попитах дали ще оставате вечерта и те ме излъга, че няма да си ходите, а си заминахте. Още тогава ми стана ясно, че ме лъжеш иначе нямаше да се върна. А като се върнах си бяхте заминали всичките, така че не е нужно да се оправдаваш със семейства така и нататък, явно на всичките им стана нещо със семействата за 2 часа :lol: . Изобщо не ме бърка, че си ме врътнал - просто сам си се излагаш, но повдигна темата за уважение, че ми стана смешно. :lol:
миро мачтийм написа: И на кое точно викаш злоба oops:
Злоба казвам на това, аз ще си замина и няма да ловя, но защо да ловят другите.
миро мачтийм написа: на това че си разбрал от нас че се навъртат толупи, или че сме ти показали точно мястото, или че сме ти показали как най добре се ловят, или това че сме тръгнали по няква причина и сме ти освободили идеалното и захранено място.
Нещо мания за величие те избива. Ти си ми бил показал как се ловят толупи :D :D :D - недей така ще ти се смеят хората. Май отново забравяш преди 10 тина години как гледа с жена си една лапетия като вади толостолоб на конския. :lol:
Хаха отново се излагаш, че си ми показвал точното мястото :D :D :D. Хабер си нямаше ти, че се завъртяха там толупи. Още преди 2 седмици ти да отидеш, аз ходех да ловя там след като си замине щекарчето - момчето с Каптивата (забравих го как се казваше), имаше бизнес с плодове и зеленчуци. И точно той каза на Родан, а след това дойдохте.
миро мачтийм написа: Заради теб ще се успя за риболова днес вече неделя, ще съм на корабната добре дава на плувка. Ако още нещо те гложди и смущава съня ти може да заповядаш за да ми потърсиш сметка. И без това ще е панаир от риболовци, та може да проведеш анкета за доверието в мен.
Сега ще бъркам манджа.
хах забавен си. Ей сега го бутам в крачола. Не се бутай на корабната, разходи се малко има места, където ще хванеш повече риба без такъв панаир.
Изображение
Аватар
elbosi
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 6:49 pm

Re: Риболова около Русе

Мнение от elbosi »

Баси ква стана тя.Продължавам да търся оня емотикон.Тоя,както му вадеха думите с ченгел,изведнъж се отприщи и не мош му затвори устата.Ай спрете се малко великани в риболова.Ако искате да си мерите....
що не си организирате турнир вместо да пълните форума.Може би ще стане по интересно.
Не си мисли,че ония работи висят по дърветата и само трябва да протегнеш врат и да ги лапнеш.
ORadev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 627
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 12:10 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от ORadev »

Честит празник ВИНАРИ ,,рибари,,.Днес зарязах с ВИНО И ПЕТЕЛ понеже рибата свърши във фризера.
Аватар
миро мачтийм
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Яну 08, 2010 5:18 pm
Местоположение: Русе

Re: Риболова около Русе

Мнение от миро мачтийм »

Прощаваите, имате ли часовник? - Да....
Не смятам да ти се обеснявам на детските ти разсъждения от рода на: - Ама, нашта кола е по бърза, или - Ама пък моя татко е по як от твоя, - Ама аз пък по- по първи,... в стил кой е по-по-най- детско тв предаване.

Връщаики десетина страници назад, за да си припомня (понеже не съм злопаметен), видях 1-2 снимки само. И не съм писал глупости за ПХ-то, а за това че в продължение на почти две страници (472-473) ти спориш с друг колега че най добре познаваш яз. Баниска и Текето, и чи си едва ли не единствения който е способен да хване риба над 3-4кг. там.

И понеже си "ощетил колегите от твоите знания за ПХ-то", само и само да не просветлиш мен невежия, аз ще ги компенсирам в знак на извинение и ще обясня за тайнственото ПХ на водата. Няма да говоря за големите язовири (за тях друг "колега" е достатъчно компетентен, или поне така си мисли) понеже там може около брега ПХ-то да е едно, благодарение на отпадни води, навътре да е друго, и в дълбочина трето заради подводни изворчета, гейзерчета и т.н. Ще споделя от опита си в акваристиката, над 15години, дори развъждах за зоо магазините.

Каво представлява ПХ на водата: това е разликата между водородните и хидроксилни йони във водата, обозначава се с цифри като най добра за сладководни риби е 7 тоест неутрална кокто нулата при термометъра. Всяка разлика означава промяна в химичния състав на водата, нагоре става алкална а надолу киселинна, като степенуването е като скалата на рихтер- тоест всяка цифра увеличава по 10. ако 7 идеалната е равна на нула, при 6 киселинността е 10 пъти повече, при 5 отива на 100 пъти и т.н. Силните киселини са около нулата. За сравнение лимоновия сок например е с ПХ между 3 и 2. Сладководни рибки се чувстват добре под 7, докато при морските е добре да е около 8+ по алкална.Рязкото изменение дори с една две десети води до стрес и спират да се хранят. Има много препарати за коригиране на ПХ ка то повишаването е по лесно, една лъжица сол зависи от обема или варовити камъни, между другото доста захранки са солени. Измерването става най точно до стотни по химически проби с доста "букви, цифри и формули" ама там съм доста бос и нямам представа. Наи лесно е да си купиш уред за измерване има обикновини, дигитални, професионални има такива дето сами регулират ПХ-то ама са цифромания. Обикновените са от 30-40лв. до 100+, но наи евтино е с хартиени тастчета подобни на лакмус и с деления. Мисля че долу-горе с прости думи и без химически темини става ясно що е то ПХ на водата.

Сещам се за яз.Чифлика там има проблем с ПХ-то и рибата там расте два пъти по бавно, който го е вземал все се отказва.
По състезания някои си правят номера кото хвърлят в сектора на противника батерия от 9 волта и риболова приклучва. Плюса и минуса променят йоните и рибата си бие шута, всеки е близвал батерия от старите, доста арендатори по време на забраната също го правят.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”