Инфо за р. Струма!

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Вчера съм бил като Нострадамус - както си го представях по инфо на очевидец, така го и заварих. 8)
Изображение
Това от днес /събота/, край речица на полянка :wink:
Сутринта започна с облаци и влага, никакви колеги / за късмет цял ден/ и напълно анемични риби. Водата съвсем приятна на цвят, тръбата на Агромах явно почиваше. Към 10.30 - 11.00 ударно покачване на реката, после леко падна, пак нагоре и от 2 следобяд рязко надолу с кофти избистряне. После небето се разчисти и до залез направо напече. Рибата се активизираше при задържане на нивото, след това се покриваше. Имах доста кухи кълванета, през целия ден май основно бутаха с муцуни. Излязоха и 2 -3 подрастващи, при това доста борбени.
На бели се закачиха няколко морунажчета.
bounce
фен клуб-скобар
Мнения: 213
Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 6:04 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от bounce »

20161022_164121.jpg
20161022_164121.jpg (288.9 KiB) Преглеждано 1776 пъти

от вчера по Благоевградско. както каза мренката имаше много промени в нивото и цвета на водата през деня. рибите много големи и много борбени.метнал съм 5 кила мондиал-река + 3 хляба на троха и 150 грама бели.и при мен кълванета бяха някви много плахи и криви като някой се закачаха около устата. имам над 10-12 водени и откачени риби.всички риби са пуснати без 1 който се разкървави много.надявам се повечето колеги да пускат рибите че да има и за другите пъти :)
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

А глей го нащо момче и той вчера малко повечко ги е пребил,има и клип с връщането на рибите във фейса ! Аз лично у тоя форум съм видел 7-8 души да пускат,всичко друго снима,но снимката с пускане или клип изглежда е трудна!Когато човек започне да се отнася с респект към рибите и да ги пуска ,тогава става голям риболовец!
Прикачени файлове
IMG_3523.JPG
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Atanas_82 »

Браво колеги аз вчера посетих река Огоста около Лехчево кефал над половинка само бял но друго ми направи впечатление
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от Atanas_82 »

Та да довърша взема се всичко като количество над 10 кг. На човек и никой не минава да проверява цялата бумащина за какво са ни тия билети кого финансираме незнам беззаконието по реките е повече от очевадно дано има повече колеги който връщат и ние връщаме всичко в повечето случай ако не правим снимки не използваме и живарници дори хващаш и пускаш веднага успех на всички колеги
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от prodigy666 »

DJONI RINGO написа:А глей го нащо момче и той вчера малко повечко ги е пребил,има и клип с връщането на рибите във фейса ! Аз лично у тоя форум съм видел 7-8 души да пускат,всичко друго снима,но снимката с пускане или клип изглежда е трудна!Когато човек започне да се отнася с респект към рибите и да ги пуска ,тогава става голям риболовец!
Дали са на 1 там трудно като разбрах къф панаир е било и са вече съм сигурен че с реката е свършено дълго време дебнене добри са ще ги гледам да се посмея дано нее като мин път :D какси Марто скача ли ти
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Не съм проверяван за риболовен билет поне 15 години. Особено по Благоевградско съм се нагледал на зловещи месарщини, но докато не приберат рибите по багажниците, не можеш да разбереш какво мислят да ги правят. Директният релийз го отказах - едно ме гледат лошо по реката, второ рибата наистина се влияе.
Марти, клипове с връщане на рибата бол, включително и от отявлени месоядни. Миналата година ме захапахте набързо щото оплюх няколко релийза от мрежата с обърнати кореми и кръв от хрилете. Но респект означава не само връщане, но и внимателно отношение до пускането. Не може да наблъскаш 20+ скобари лятно време в състезателен живарник с мрежа за зеленки, живарника да е забит в тинята и да очакваш че всички ще оцелеят до пускането. Късанията също водят до проблеми, защото куката може да падне само с месото около нея. Та алтернативата е или по - малко удари с по - дебел повод или риби с куки в устата.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

Отношение към рибата-всеки иска да се снима с улова за спомен:) Важно е отношението-лично аз употребявам такъв живарник,че като има 20 риби все едно е празен.Всеки си знае сам за себе си.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
ACTEPA
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:28 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ACTEPA »

prodigy666 написа:
DJONI RINGO написа:А глей го нащо момче и той вчера малко повечко ги е пребил,има и клип с връщането на рибите във фейса ! Аз лично у тоя форум съм видел 7-8 души да пускат,всичко друго снима,но снимката с пускане или клип изглежда е трудна!Когато човек започне да се отнася с респект към рибите и да ги пуска ,тогава става голям риболовец!
Дали са на 1 там трудно като разбрах къф панаир е било и са вече съм сигурен че с реката е свършено дълго време дебнене добри са ще ги гледам да се посмея дано нее като мин път :D какси Марто скача ли ти
12509677_1109507162402033_1935838046038739173_n.jpg
12509677_1109507162402033_1935838046038739173_n.jpg (23.64 KiB) Преглеждано 1515 пъти
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от pojara28 »

Хайде и от мен да не кажете че не снимам и не споделям. Деня 23.10.2016 мястото, повечето от вас ще го познаят. За тези, които не го знаят това е прословутия вир на бело поле и мой втори дом. Капо от всякъде. Скобар няма. Рибари 4-5. Туристи -10на. Патки - 13 /били са 16, но и те като скобара изчезват от Бело поле/Ето Ви и снимки с улова добре, че бяха някакви кленчета да ме разсейват.

Изображение
Изображение
скобара е риба проклета
Изображение
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от mrenka »

Бело поле го обявиха за пустиня, ама според мен не са прави. И в момента има скобар в района, но в никакъв случай не е в тинята над моста. Ако го търсиш, трябва да следваш модната линия на брезентовите връхни дрехи :lol:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от miro253 »

mrenka написа:Ако го търсиш, трябва да следваш модната линия на брезентовите връхни дрехи :lol:
:lol: Тъкмо бях си харесал едно зелено яке, че тази година ми се очертава риболова ми да е само в студа и ти ме отказа.
DJONI RINGO
фен клуб-скобар
Мнения: 1431
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:55 am
Местоположение: Кюстендил

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от DJONI RINGO »

mrenka написа:Бело поле го обявиха за пустиня, ама според мен не са прави. И в момента има скобар в района, но в никакъв случай не е в тинята над моста. Ако го търсиш, трябва да следваш модната линия на брезентовите връхни дрехи :lol:
Естествено,че има останал скобар:) Малко е,но може да св хване. Генерално обаче района е доста опоскан след миналогодишното обезкървяване.За тинята: дори не бих се изсрал там,камо ли да застана да ловя,ВЪПРЕКИ че едно време беше КОРЕКОМСКО място.Мренка велик си,подари ми една шубичка-зелена.
Монтанеца и Вальо Колев -НАЙ ГОЛЕМИТЕ!!!!!

Личен лекар на скобарите :)
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от naskobo »

Форума съвсем изветря и това е естествено. Риболова по Струма напоследък се сведе до 20-на места от Бобошево до Симитли, които редовните посетители може да разпознаят дори по тревите и камъните на снимките. Тайна са не самите места, а на кое от тях към момента има риболов. Разчуването веднага концентрира навалица от тъмно до тъмно, няма спокойствие, няма и риболов. Това пък свежда постовете до безсмислени снимки на 10-на риби без фон, което за 2016 г. се води успешен риболов. Поне снимайте себе си, та да си кажем здрасти като се видим на реката. Или въдиците, за да се завормят препирни? Или клип с пускане на рибата, та едно „Браво!” да има защо да напишем?! Даже и заяжданици вече няма, тотална скука...?
Последно промяна от naskobo на Вто Окт 25, 2016 8:03 pm, променено общо 2 пъти.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
ivo_stoev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 2:33 pm
Местоположение: radomir
Обратна връзка:

Re: Инфо за р. Струма!

Мнение от ivo_stoev »

Много точно се изказа naskobo
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”