Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Той очевидно е обучаван в "разветки" Само руската шпионска школа може с много думи да не даде никаква информация.
Аз до колкото ми е известно във варненска област само яз. Цонево (от язовирите) е държавен. За него очевидно забраната е в сила... Ама всички други като са частни защо аджаба само тези трите са вписани в наредбата????
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Колега Луцифер има един много лесен начин да провериш съмненията си.Прати имейл на ИАРА Варна.Хората са добросъвестни и отговарят.На теб обаче ти е по приятно да се правиш на интересен и да спамиш на воля.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

Luzifer написа:Ама всички други като са частни защо аджаба само тези трите са вписани в наредбата????
Продуктово позициониране. :D
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

ztabakov написа:Колега Луцифер има един много лесен начин да провериш съмненията си.Прати имейл на ИАРА Варна.Хората са добросъвестни и отговарят.На теб обаче ти е по приятно да се правиш на интересен и да спамиш на воля.

Колега...
Десет пъти прочетох поста ти и от цялата работа излиза, или че директора нищо не ти е казал на теб... (което намекнах в поста си....) Или че ти нищо не ни казваш на нас... И в двата случая нямам намерение да го питам човека лично.
Интересно ми е теб с какво те засегнах та да решиш да ми отговориш така язвително. Прочетох правилата на форума. И там не видях нищо което да характеризира постовете ми като спам.... Ако и другите колеги имат нещо против тона ми или постовете ми обърнете се моля към админите...
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

И защо не желаеш да попиташ?От какво те е страх?
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Limanov »

Разрешените през забраната за Област Варна:

яз. Комарево
яз. Николаевка
рибно стопанство Пода

Да разбирам ли че са безплатни по време на забраната като си купя риболовен билет?

Дайте малко разяснение с какво горните три са по-различни от останалите платени гьолове?

Благодаря
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

"Регистър на рибовъдните стопанства"
http://iara.government.bg/?page_id=16173

Който е регистриран и активен (платил си е), може да прави каквото си иска и да не се съобразява със забраните, т.е. може да пуска рибари , ако желае, при определени от него условия. Ако не е регистриран и активен, не може да пуска мрежи примерно, и трябва да се съобразява със забраните и законите.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Току що попитах хората от яз. Преселка казаха че ще работят през периода на забраната.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здравейте отново колеги. Днес минах да видя как стоят нещата на яз, Венелин. Не бях ходил там от доста години и се удивих как са обрасли язовирчетата в еко парка. Останали са само двата най-големи. Този до който са бунгалата и този зад него. По-близкия до бунгалата е ОБРАСЪЛ с трева... почти не е останало място да се хвърли въдица. Имаше един човек който ловеше таранки... (дребни)
Другия язовир е чист, или поне така изглежда отгоре, там нямаше никакви рибари но пък пред очите ми скочи шаран от порядъка на 3кг.... не го знам може и да е единствения в язовира и да скача от скука.
Таксата е 20лв (само за светлата част на денонощието) като 15 са за да ловиш риба и 5 за някаква карта.... която после връщаш и ти връщат 5лв.... не ми стана ясно за къв чеп ми е тази карта та реално таксата е 15лв.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Вчера с приятели посетихме яз. Генерал Киселово, от 7 до 14 уловихме няколко големи каракуди и един шаран на фидер и плувка със стръв торен. На бял хванах няколко добри уклея, хващат се още дребни таранки и шаранчета.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Днес, (26 април) с кума ми Кольо ходихме на яз. Млада Гвардия. Той самият никога не беше хващал въдица та реших да му покажа това онова.
Благополучно след около 1 час закъснение от така или иначе късно уречения час, Та благополучно около 10 часа бяхме на гьола. Хората вече бяха си хванали допустимите риби когато аз тепърва започнах да захранвам....
Въпреки че двама души ми казаха да не използвам фидер аз все пак сложих един и точно на него дойде първия ми удар. Не можах да извадя рибата но по моя преценка беше малко повече от кило. После последва втори "празен" удар и чак тогава дойде първата ми риба.... кило и сто шаранче на фидера (пак).... Последва затишие и чак около 18ч дойде втората ми риба която се хвана на плувка на около 10м от брега...
Повечето хора ползваха суха царевица аз ползвах и ягодов аромат.
В крайна сметка извода ми за язовира е че става за спортен риболов и почивка макар да няма грам сянка.
Условията са 10лв за светлата част на деня и 3 риби...
П.С. Дребни каракуди на плувка на бял червей има за половин китайски народ там...
Аватар
tomata82
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Апр 10, 2009 8:11 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tomata82 »

На 26 бях на Калиманци такса 15 лева от 6 до към 14 следобед около 5 кила таранка , дребна , зема на всичко , ловях със 2 фидера
В чакането му е майката!!!
Аватар
gergi83
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 157
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 12:50 pm
Местоположение: варна-с.малчика

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от gergi83 »

в неделя на бозвелийско 2 шарана по 3-4кг и 3 изспуснати ,стръв т.червей и царевица.До мен колегите вадеха по-големи шарани на протеинови топчета.
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

Някой ходил ли е тази година на Рибарника,до Елешница?
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

На 1 - ви бях там на разходка . Имаше само един колега с 1 амурче. Продавача в магазина каза , че предната седмица е кълвяло повече...
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”