Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
unreax
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 10:04 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от unreax »

Morpheus13 написа:
kikk4o написа:
rap66 написа:На Комарево :
1. Риба много
2. Мъкнеш багажа, а на обратно и рибата.
3. Каракудите са от 500 гр. нагоре, масовите шарани 1-1.800 кг. Има и големи, но на мен целта ми бяха каракудите.
4. Трудно се лови на плувка, винаги има вятър и течение.
5. Такса 15 лв, шаран 2.00-3.5 кг. по 6 лв, другите се пускат. Каракуда безплатна. До 3 въдици с по 1 кука.
6. На моменти и 3-те фидера бяха изправени и пееха
Най-добрия водоем около Варна(въпреки че не е много близо) за риболов на фидер! Тая година така и се бях заканил на рибата, но пустия му вирус ми обърка плановете. Ще трябва идните месеци да си наваксам!
Здравей,имаш ли тел за връзка със Язовир Комарево? Предварително Благодаря.
0894 694 294 - телефон за връзка с яз.Комарево

Някой с информация за Цонево? В събота мисля да намокря фидера.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Някой с информация за Цонево? В събота мисля да намокря фидера.[/quote]
Вчера бях на Цонево и въпреки много силния вятър се получи добро откриване на сезона. Бяхме отстрани на първия мост от към Аспарухово. Трябва да се внимава мниго, че е голяма кал. Ловихме на фидер, стръв бял и торен. Рибите предпочитаха белия. Ловят се основно дребни платички плюс някоя червеноперка и редки добри каракуди.
Наслука!!!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

received_179558886826405.jpeg
received_179558886826405.jpeg (41.81 KiB) Преглеждано 4178 пъти
Вчера бях на яз. Левски. Присъединих се към колеги шаранджии, които бяха там от събота. Лових с два фидера като целта ми баха шараните на метод. За няколко часа имам 6 шарана и 50+каракуди. В язовира освен шараните явно има и огромна популация каракуди, които бяха полудели и взимаха на всички видове вафтери и дъмпели, които имах. Ползвах подхранка Sensas feeder halibut и пелети на Carp zoom halibut.
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Каракудите как са като размер?
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

ztabakov написа:Каракудите как са като размер?
Ами от 200-400 гр и някоя друга по-голяма. Не подбираха стръвта. Въпреки, че бях с неподходящи за улов на каракуди въдици ги вадех риба след риба с метод монтаж. Другия път си мисля да направя специално риболов на каракуди.
Morpheus13
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Май 17, 2020 10:57 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Morpheus13 »

kikk4o написа:
ztabakov написа:Каракудите как са като размер?
Ами от 200-400 гр и някоя друга по-голяма. Не подбираха стръвта. Въпреки, че бях с неподходящи за улов на каракуди въдици ги вадех риба след риба с метод монтаж. Другия път си мисля да направя специално риболов на каракуди.
Привет,плевелната риба взима ли се ?Каракуда,Червеноперка ?
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Morpheus13 написа:
kikk4o написа:
ztabakov написа:Каракудите как са като размер?
Ами от 200-400 гр и някоя друга по-голяма. Не подбираха стръвта. Въпреки, че бях с неподходящи за улов на каракуди въдици ги вадех риба след риба с метод монтаж. Другия път си мисля да направя специално риболов на каракуди.
Привет,плевелната риба взима ли се ?Каракуда,Червеноперка ?
Не. Всичката риба се връща в язовира.
okokorekokes
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 27, 2020 8:46 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от okokorekokes »

Здравейте колеги можете ли да ме насочите къде може да се хване толстолоб ?
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от orion30 »

Собственика на язовир Преселка вече дълбае дъното. В близко минало му изтече концесията. От страх дали ще спечели търга извади и продаде всичката риба, продаде и караваните. Сега видиш ли отново взе концесията но единствените шарани са по брега. Кълват на 15лв. дневно и 20лв. с преспиване. Изтралил е дори таранката.
И за да е падението пълно, пуска стари снимки с актуални дати във Фейса. Естествено пожъна ураган от критични мнения/хората надушиха измамата/. Понеже старницата е негова изтри коментарите. Забравил си само личния негативен коментар"Поредния тъпанар" разбирай по адрес на някой клиент.
Накратко ако имате излишно време и пари за губене отивайте на Преселка.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

orion30 написа:Собственика на язовир Преселка вече дълбае дъното. В близко минало му изтече концесията. От страх дали ще спечели търга извади и продаде всичката риба, продаде и караваните. Сега видиш ли отново взе концесията но единствените шарани са по брега. Кълват на 15лв. дневно и 20лв. с преспиване. Изтралил е дори таранката.
И за да е падението пълно, пуска стари снимки с актуални дати във Фейса. Естествено пожъна ураган от критични мнения/хората надушиха измамата/. Понеже старницата е негова изтри коментарите. Забравил си само личния негативен коментар"Поредния тъпанар" разбирай по адрес на някой клиент.
Накратко ако имате излишно време и пари за губене отивайте на Преселка.
Април месец бях последно и съм го зачеркнал тотално тоя гьол. Риба няма, а както отива няма и да има. Единствените водоеми с риба са Левски, Комарево, Блъсково, а от държавните Цонево.
Преди два дни бях на Цонево. Излизат дребни платички, червеноперки и уклеи на бял. Лових на фидер, но ще е удачно и на плувка да се търси уклея рано сутринта. В дълбоката част на язовира излизат добри платики и каракуди, които ще са обект на следващия ми риболов.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здравейте колеги. Онзи ден разбрах че "рибарниците" край Девня работят... оказа се че работели от 3 години. Условията са 20лв. Такса 2 позволени риби, 3 въдици 24 часа риболов (позволен е нощният риболов), не съм ходил за риба още та ако някой е ходил нека да даде малко информация...
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Luzifer написа:Здравейте колеги. Онзи ден разбрах че "рибарниците" край Девня работят... оказа се че работели от 3 години. Условията са 20лв. Такса 2 позволени риби, 3 въдици 24 часа риболов (позволен е нощният риболов), не съм ходил за риба още та ако някой е ходил нека да даде малко информация...
Никога не съм ходил, но мои колеги ходят и хващат дребни шаранчета от 0,5 до към 1кг.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здравейте колеги.
Вчера отразих есин излет на Калиманци от рано сутринта до над вечер риболова беше интересен. Вървяха сребни шаранчета до около кило. Рядкост са рибите които можеш да прибереш (над кило за шаран и над 2 за амур) вървят също и толостолобчета по кило и половина и аз хванах едно макар да не бях подготвен за такъв риболов.
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

Привет колеги! Някой има ли информация за Засмяново? Какво се случва,какъв в статута на язовира?
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Dobo написа:Привет колеги! Някой има ли информация за Засмяново? Какво се случва,какъв в статута на язовира?
Мисля, че е забранен риболова. Но не съм на 100%сигурен.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”