Трябва ми инфо за Доспат?!?!!?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Трябва ми инфо за Доспат?!?!!?

Мнение от Local »

Колеги някой ако може да ми даде инфо за Доспат , много ще съм му благодарен . Този петък , събота и неделя , смятам да мръдна натам.
Аз като се върна ще дам пълно инфо . Благодаря предварително . :) :D :P
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Re: Трябва ми инфо за Доспат?!?!!?

Мнение от joro1973 »

Local написа:Колеги някой ако може да ми даде инфо за Доспат , много ще съм му благодарен . Този петък , събота и неделя , смятам да мръдна натам.
Аз като се върна ще дам пълно инфо . Благодаря предварително . :) :D :P
Знам, че едно от най-добрите места там е на "Патичарника". Питай местните къде точно е то. Много е близо до града и е удобно за автомобил. Носете си билетите и връщайте забранената риба, защото там проверките са ежедневни. Ако искате да ходите на отсрещната страна, минете през Сърница - миналата година пътят през стената беше много разбит и преминаването беше невъзможно... За пъстърва взимайте воблерите и блесните - удрят и големи риби. Добре е да се захрани с рибно или месокостно брашно, смесено с кус-кус. Ако не намерите - в магазините за аквариуми продават чернодробна храна. Имам инфо, че в садките хранят пъстървата с подобна, ако не и със същата. НАСЛУКА!
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Joro1973 мерси за инфото . Това , с което хранят пъстървите в садките се нарича Тровит и го продават в Доспат . Магазинчето се казва "Ицо царя " и го държи един от местинте . Инфото ти съвпада с това , което колеги ми казаха неска . Пътя за Сърница отново не е добър но с по-висока кола и джип се минава с повече майсторство . Най-много излизало под овчарниците , разклона за тях е преди 2рата чеша доста преди града е това . Залива на пожарната давал слабо . Интересното се повтаря и от миналата година , най-много пъстърва излиза на болдо , към болдото е вързан повод с една кука дълъг около метър на бял червей . Замяташ 15тина метра навътре и чакаш булдото да изчезне . Това е максималното инфо , което и аз успях да науча . Наслука на всички колеги !!!
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Local написа:Joro1973 мерси за инфото . Това , с което хранят пъстървите в садките се нарича Тровит и го продават в Доспат .
Царя го знам, но не знаех, че има захранка при него. Търговията в България ме е научила по отрано да се екипирам/за съжаление/ Обикновено от София или от Пещера купуваме захранките. А щом сте с джип - проблеми няма да имате с пътя. Дано се сцепи някоя садка, докато сте там :twisted: , като миналата година :P
НАСЛУКА!
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
manutosko
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 10:12 am

Мнение от manutosko »

Миналата седмица бях там.Садка наистина се е скъсала,но пастървата е дребна ...на границата на маломерната.Излизат и по големи ,но рядко.Ловихме в един залив след Сомат и след здрава захранка с кус кус смесен с дрожди и бели червей .На плувка и дълбочина около 2 метра.Язовира е доста пълен и има много места удобни за плувка.На влачене още не дава.Носете си билети и връщайте маломерната и забранената риба защото минават горските(и не само защото минават те а по принцип).Останах много доволен от този язовир.НАСЛУКА
Аватар
joro1973
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 6:22 pm
Местоположение: София

Мнение от joro1973 »

Язовир "Доспат" е божия благодат! :D
колкото повече вали, толкова повече вали
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Информацията напълно ми съвпада с вашата колеги . Поне това , което до момента успях да науча . Е... остана да видим дали ще ни се исмихне късметът утре вечер като отидем . Аз имам и още един коз , познавам един от местните от доста време и ми донася инфо . Е , неделя ще ви дам подробно инфо за това кое как защо колко и на какво :!: :D :) :lol:
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
manutosko
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 10:12 am

Мнение от manutosko »

Колега какво стана на доспат??Излови ли пастървата??
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Извинявам се за закъснинието , но нямах един ден интернет и за това ви пиша малко по-късно . Ахх , колко дъжд , колко студ , но иначе риболова беше успешен . В началото , докато намрим верния път до рибешките усти мина доста време . Получи се някаде по обяд . Начинът беше следния : Болдо с повод от 1 м с кука номер 10 и на бял червей с едно топченце тровит , замяташ на около 10 -15 метра и с прашка хвърляш около 20 - 30 зрънца около тровита . За събота и неделя 3 човека хванахме 30 кг и малко отгоре , като пътървите бяха добри екземпляри , имаше 4 по 0,500 кг . Имаше и маломерни , които пуснахме обратно . Иска да се храни обилно с тровит и след това да падат зрънцата от високо да могат да привличат пъстървата . Бяхме на залива , чийто разклон е преди втората чешма по пътя за Доспат .
Блесната даде малък резултат само 2 риби , а на воблера се закачиха 3 дребни костура . Носете билетите колеги , защото проверяват всеки ден и връщайте маломерната риба ГЛЕДАТ ЖИВАРНИЦИТЕ !!! За залива може да се оринетирате по това че боровете са леко във водата . Наслука на всички , аз ще ходя пак по другата седмица . Тази седмица пропускам , но ако някой ходи и като се върне нека даде инфо и аз ще помогна с каквото мога .
Клавиатура риба не лови!!!
virbela
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 11:52 am
Местоположение: София

Мнение от virbela »

Колега, а как слезохте до долу? Горе долу и аз ходя по тези места, а лятото за по две седмици на палатка, само дето слизането ни е малко кофти. Не пробвахте ли на хранилка на дъно с бял червей. На кофтито време винаги има резултат. Ако смяташ пак да ходиш пиши и може да го съчетаем съвместно да се отнесем.
Както писа един колега "Доспат е раят на земята" - все още, но докога ли?
нека духа нека вее
ич през у.. мен ми не е

virbela
Аватар
manutosko
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 10:12 am

Мнение от manutosko »

local,поздрави за успешния риболов,но имам един въпрос.На какво казваш тровит??Това дрожди ли са???
virbela
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 11:52 am
Местоположение: София

Мнение от virbela »

Ако идеш при "Цара" така му викат на оня "харпун" с магазина на Доспат ще ти пробута всичко дето искаш или не искаш, а жена му достолепната 120 килограмова "царица" ще ти нагребе червей и ще ти прибере паретата одма.Това за което питаш са дрождите с които хранят пастървата в сатките /смърди като за световно/.
От мен да знаеш - един бидон "щипок" от Пловдив или с рачилото по реката след Сърница и нема геле.
нека духа нека вее
ич през у.. мен ми не е

virbela
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Мнение от Local »

Здравейте пак на всички ! Аз царя го бях споменал като краен вариант ако някой незнае откъде да си вземе нещо . Ами да явно троввит и дрожди са едно и също нещо . Ами колега слизането имаше малко препядстия но той баща ми караше . Нека не ви стряска възрастта ми но аз съм на 19 имам книжка но ми нямат доверие още.
Незнам кога ще ходя да ви кажа чесно пак , но се надявам да е 1вата или 2рата седмица на юни че скоро и бал ми предстои . Ама така ме чеше тая краста рибарлъка а и от доспат така се запалих по тази пъстърва че нямам думи . Защо нямаше един университет в доспат там да ме приемат да уча там :D :D :D :D :D .
Искрено желая наслука на всички и ако искате инфо за доспат аз съм насреща . Смятам да ида с рибарските ботуши на бала . Защото както се казва ние рибарите сме на всеки километър оттук до края на света.
Клавиатура риба не лови!!!
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

Браво бе пичове , добре сте ги надърпали .
дай рибо рибо дай
virbela
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 11:52 am
Местоположение: София

Мнение от virbela »

Драги Local,
моли се моито моче, позволявам си да се обърна така към теб защото сина ми е на 19, моли се само още няколко години да не унищожат този рай на земята защото има и такива тендеции.
нека духа нека вее
ич през у.. мен ми не е

virbela
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”