Язовир батак

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Язовир батак

Мнение от ro6ko_2003 »

Здравейте след като никой не може да даде инфо за широка поляна има ли някои които да даде по подробно за батак как е водата има ли вече къмпингуващи риболов има ли някакъв
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Язовир батак

Мнение от Ачо ♣ »

Язовирът е пълен, къмпингуващи има, а риболовът основно е на костур!
БАТАК-30.05..png
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Язовир батак

Мнение от fozi073 »

През август ще имам 4 нощувки там , ама има ли смисъл да си взимам мача :( . За първи път ще съм на Батак.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Язовир батак

Мнение от Ачо ♣ »

fozi073 написа:През август ще имам 4 нощувки там , ама има ли смисъл да си взимам мача...
Ееее, като наближи август питай пак..до тогава много вода има да се изтече и много дъжд да се извали.!? :mrgreen: :D

И в крайна сметка пишете и питайте в таз тема
... :arrow: viewtopic.php?f=140&t=30599

Зная, че трудно ще се намерят колеги, които да ви дадат точна и актуална информация, но все пак опитвайте...!
Но , като проследи човек активността във форума се вижда, че основно при повечето колеги е искането на определен вид информация, от колкото на споделянето на такава, така че не се сърдете, а се замислете...!!! :mrgreen:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Язовир батак

Мнение от fozi073 »

Ачо ♣ написа:
fozi073 написа:През август ще имам 4 нощувки там , ама има ли смисъл да си взимам мача...
Ееее, като наближи август питай пак..до тогава много вода има да се изтече и много дъжд да се извали.!? :mrgreen: :D

И в крайна сметка пишете и питайте в таз тема
... :arrow: viewtopic.php?f=140&t=30599

Зная, че трудно ще се намерят колеги, които да ви дадат точна и актуална информация, но все пак опитвайте...!
Но , като проследи човек активността във форума се вижда, че основно при повечето колеги е искането на определен вид информация, от колкото на споделянето на такава, така че не се сърдете, а се замислете...!!! :mrgreen:
:smt023 Така е наистина , доста време има. Знам и темата за яз.Батак. ..да питам там. ..като гледам последният питащ още чака отговор. . :smt017
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Язовир батак

Мнение от ro6ko_2003 »

Аз заминавам на 23 решил сън на широка поляна но при това скапано време маи батак е по добро решение затова се интересувам за батак ще пообикола и ако има място някъде до гора ще съм там
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Язовир батак

Мнение от Mr.Fish »

Батак е доста изстрадал язовир. Първо много и редовни мрежари, второ популацията от раци донякъде го разкара съвсем, щото няколко сезона с размножаване са опоскани от гадините. Слава Богу равновесието в природата се спази и тази година нещо съсипа популацията на раците. Според мен трябва да минат 2-3 годинки и рибата да се остави на спокойствие, за да може видове като перката и каракудата да наваксат с унищожението си. Вече има доста щука около бреговете.
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Язовир батак

Мнение от Mr.Fish »

За феновете на блесните имам съвет и тактика. Лодка не ви трябва. Изчакайте силни вълни и при размътване на водата по бреговете атакувате. В мътилката хванахме доста едри костури и има гонки на щуклета, определено става интензивен риболов. А дори не съм фен на блесните и спининга.

За да имате сигурен успех преди да се размъти изберете място близо до водорасли или растителност във водата около брега. Там при размътената вода хищниците нападат дребните рибета и жабки. Наслука!
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
johny_quest
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 8:59 pm

Re: Язовир батак

Мнение от johny_quest »

Инфо от 23ти Юли: Язовирът е прилично пълен. Няма и следа от друга риба освен костур и слънчак. Дори сред малките рибки около брега преобладават костурчета. Забелязах, че местните познавачи ловят с почти прозрачна бомбарда и след нея блесничка. Така елиминират непрестанното кълване на дребен костур и слънчаци. Иначе на едър торен или земен червей на плувка около водораслите излизат добри костури. За четири дни непрестанни различни опити, смяна на стратегия, гледане с лодка и сонар успяхме да хванем само една червеноперка - сравнително добър размер. Иначе костура е добър, ако изолирате дрбните и се преборите със слънчаците, които кълват на каквото им сложиш. Все пак язовирът си остава добро място за почивка, но липсата на мирните риби е стряскаща.
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Язовир батак

Мнение от ro6ko_2003 »

Колеги след малка промяна във плана заради времето вече окончателно тръгваме утре сутрин единственото което ме интересува защоъо сме с деца какво е времето тези дни там и дали е изпуснат язовира
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Язовир батак

Мнение от Ачо ♣ »

ro6ko_2003 написа:........единственото което ме интересува защоъо сме с деца какво е времето тези дни там и дали е изпуснат язовира
Язовирът е пълен, времето дъждовно, сутрин и вечер е хладно- топлите дрехи са задължителни!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Язовир батак

Мнение от ro6ko_2003 »

Ачо ♣ написа:
ro6ko_2003 написа:........единственото което ме интересува защоъо сме с деца какво е времето тези дни там и дали е изпуснат язовира
Язовирът е пълен, времето дъждовно, сутрин и вечер е хладно- топлите дрехи са задължителни!



Мерси колега дано не вали много
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Язовир батак

Мнение от Ачо ♣ »

ro6ko_2003 написа: ...дано не вали много
А дано, ама надали!? :mrgreen: :D

Те в момента...........
.........png
ОСТРОВА.ИЗГРЕВ.png
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Язовир батак

Мнение от ro6ko_2003 »

В петък минах от там но ненамерих място минах от разклона на батак до дъното до където може да се стигне там където не пише часна собственост никъде нямаше място
Сега съм на широка поляна има превалявания но са поносими риболов само по някой костур
josichenko
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 12, 2020 6:19 pm

Re: Язовир батак

Мнение от josichenko »

Здравейте колеги заминавам на Батак с приятели края на юли ще сме сравнително близо до цигов парк може ли да ви помоля за съвет как кълве каква стръва да използваме и каква зхаранка и дали има вероятност да се хване нещо на изкуствени примамки! Искрено ви благодаря предварително за отговора
:fishing1: :fishing1: :fishing1: :fishing2:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”