яз. Искър

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
bbb66
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

яз. Искър

Мнение от bbb66 »

8) Здравейте , в събота ходихме на язовира и влачихме 5 часа и нищо , големи каръци. Опитвахме и от място но пак нищо . Опекохме се и си тръгнахме . Нищо нещеше да пипне , може би водата е още студена водата......... :(
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Привет,

хич не ми се вярва да е от водата, в никъкв сулчай не би могла все още да е студена, по-скоро или е бил къръшки ден или нещо я повлияло отрицателно на активността на рибата :?
Аватар
Luba
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 9:54 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Luba »

Всичко си му беше наред на яз. Искър. На дъно извадихме 3 парчета бяла риба от порядъка на 2.400 - 2.800 кг. и 4 от по 0.800 - 1.00 кг., а на влачене с "рапала" 10-тина бели рибки по кило плюс огромен 6-килограмов сом. Кофти беше само постоянното повишаване на нивото на язовира, което ни принуди да местим 2 пъти бивака.
Аватар
amatjora
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 8:29 am
Местоположение: Sofia

Мнение от amatjora »

Къде на Искър направихте тази сеч на бели риби, ако не е тайна рабира се? :D
Благодаря предварително зи информацията.
Аватар
bbb66
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Здравей

Мнение от bbb66 »

:shock: Поздравления за успешния улов ! Може ли малко повече подробности , от коя страна на язовира , с какви рапали , по кое време. 8)
Аватар
ivanka
Модератор
Модератор
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:43 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от ivanka »

Абе Люба,
вие направо сте ги разцепили :D Я дай по-подробно инфо, че аз се чудя къде да хода събота и неделя и си мислех за Искър-а :idea:
Аватар
Luba
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 9:54 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Luba »

Здравеейте, всички! С най-голямо удоволствие ще отговоря на Вашите въпроси. Мястото, където ловихме е в дясно от ресторанта - мисля, че се казва "Хъшове" в посока Злокучене. На дъно хвърляме обикновено към 19.00 - 20.00 часа; на 200 метра от брега; на живо рибе - уклей за предпочитане. Кълвеше по различно време: в петък към 4.00 сутринта, а в събота м/у 21.00 и 23.00. На влачене опитвахме всичко, но бялата риба клъвна на холографичните воблери Rapala Husky Jerk и Down Deep Husky Jerk. А като ги изпокъсаш става и на силиконова рибка, стига рибата да иска да кълве. За сома не съм сигурна - ще питам колегата и ще Ви кажа, но и той беше уловен на влачене с воблер.
Аватар
bbb66
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Привет

Мнение от bbb66 »

Здрасти , Люба !
:shock: С гранатомет ли хвърляш на 200 м от брега?
Струва ми се , че ни слагаш на шейната.Иначе е готина рибарска история................ :wink:
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

е човече, има си лодка най-вероятно :wink: а и на Искър е много препоръчително да хвърляш колкото се може по-далече ако търсиш читава риба :idea:
Аватар
Luba
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 9:54 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Luba »

С лодка, човек, даже с две! От мястото където бяхме, ако хвърляш от ръка, единствено ще скъсаш такъм в треволяка, защото водата е навлезла дълбоко в брега.
Аватар
bigfisherman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 227
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 11:58 pm
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от bigfisherman »

Аз мисля да ходя събота там, ама ще мина през ихтиман и ще ходя на бетона или скалите, където брега е отвесен ... ама не знам рибата каде е? Хвърлила ли ехайвера при това разбито време? Ще видим тая работа.
Аватар
bbb66
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Здравей

Мнение от bbb66 »

8) Наслука!!!!!!!
Чакам да разкажеш. Дано и времето да ти е готино , че май се разваля.
Успех на ЛЕВАКА............ :shock:
Аватар
bbb66
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Здравей , Левака !

Мнение от bbb66 »

Благодаря за информацията :lol: И миналата седмица беше същото положение .Тази година се позабави платиката .То и времето не е постоянно . Продължава ли така барзо да се качва нивото?
Като влачите , използвате ли ехолот и какви рапали ? 8)
Аватар
bbb66
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 8:27 am
Местоположение: Sofia

Привет ЛЕВАКА

Мнение от bbb66 »

Здрасти Левака ! Още нямам мнго опит уча се още :lol: .
Аз имам ехолот Гармин 100 , а твоя е 240 , каква е разликата?
Като влачиш от лодката използваш ли допълнителни утежнения , за да потъне воблера на по голяма дълбочина ?
8) :roll: :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”