Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

niki71 написа:Кире 50 - съвет не яж риба от Панчарево. Аз съм от постоянното присъствие, вече 35 години и видимо качеството на рибата се скапа. Миналата година една щука даде фира заради блесна в хрилете и беше отврат. Вливат се каналите на Панч и тези на Бистрица . Консумирайте с едно на ум!
Е не падам от Марс, като младеж съм тренирал и състезавал гребане на него,а и съм се учил да риболовствам. Сега че Пънча стана една " клоака " и децата го знаят! Да ли от Covid 19 или от смрадлив уклеи всички ще отидем на райски водоем.
kamen08
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 26, 2020 10:24 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от kamen08 »

Здравйте колеги, къде кълве сега покрай забраната. На панчарево не искам, че ще е хубаво и да хапна някоя риба. По баластриерите ли ходите или някъде на платено? Ако някой знае хубаво местенце?
ekebo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 10:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от ekebo »

Здравейте! Тези дни ще имам работа в София и съм решил да пробвам Панчарево. Не познавам много София, но веднъж съм пийвал бира в едно ресторантче край брега. Спомням си, че се свиваше след Горубляне вдясно и пътя водеше до езерото. Това ли е мястото за риболов? Попрочетох темата и срещнах термини като “бъбрека”, “платеното” и се обърках. Ще бъда признателен, ако някой колега обясни. Иначе съм тръгнал на неплатен риболов, за мирна риба-каракуда, уклей, бабушка, червеноперка.
Благодаря!
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от thunderboy »

ekebo написа:Здравейте! Тези дни ще имам работа в София и съм решил да пробвам Панчарево. Не познавам много София, но веднъж съм пийвал бира в едно ресторантче край брега. Спомням си, че се свиваше след Горубляне вдясно и пътя водеше до езерото. Това ли е мястото за риболов? Попрочетох темата и срещнах термини като “бъбрека”, “платеното” и се обърках. Ще бъда признателен, ако някой колега обясни. Иначе съм тръгнал на неплатен риболов, за мирна риба-каракуда, уклей, бабушка, червеноперка.
Благодаря!
Последно като ходих там беше голям панаир. Ако нивото още е високо трудно ще намериш място ако не отидеш рано. Ако не познаваш района най-добре да си на стената, там можеш да стигнеш през Герман или по Самоковско шосе. Последно излизаха различни по размер баби, перки и уклеи, костури и платики, както и щука може да се хване. Каракудата е рядкост в тоя гьол и не съм хващал от 3г. насам. Аз се чудя дали да не прескоча за 3-4 часа тая събота ако не вали и не духа силно че там няма много места на завет. Наслука!
:fishing3:
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
VPredoev
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 6:39 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от VPredoev »

Събота и неделя богров от към драгата и от към джъмбо - пълно капо. Фидер, мач, бял, торен, жито, царевица - точно 0 кълванета.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от mclsdreal »

Кой от двата на Кътина е не платен и става ли за щука?
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от vaskostoev »

Вчера на Панчарево едвам отървах капото. Нищо общо с предишния риболов.Нямаше платики, нямаше костурчета, даже и уклеите липсваха. Бях на стената. Нивото е паднало, хора имаше основно тападжии. Един колега изкара щука може би около половинката. Беше съвестен и веднага я върна. Аз бях на директен 7 м. В един момент реших да повъртя малко на спининг. Извъртях достатъчно воблери и блесни. След това реших да пробвам за костур, махнах металния повод и сложих плиткогазещо воблерче. Една щука го хареса, но се смили и само се откачи без да ми го взима :D
IMG_20200608_143904.jpg
При останалите колеги резултатът беше по-зле
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от KOSIO669 »

vaskostoev написа:Вчера на Панчарево едвам отървах капото. Нищо общо с предишния риболов.Нямаше платики, нямаше костурчета, даже и уклеите липсваха. Бях на стената. Нивото е паднало, хора имаше основно тападжии. Един колега изкара щука може би около половинката. Беше съвестен и веднага я върна. Аз бях на директен 7 м. В един момент реших да повъртя малко на спининг. Извъртях достатъчно воблери и блесни. След това реших да пробвам за костур, махнах металния повод и сложих плиткогазещо воблерче. Една щука го хареса, но се смили и само се откачи без да ми го взима :D
IMG_20200608_143904.jpg
При останалите колеги резултатът беше по-зле
Вчера и аз бях на стената, получи се доста динамичен риболов. Щом не сме се засекли си бил вечерта.
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от vaskostoev »

Отидох към 8 ч. в близост до преливника.Такова беше положението около мен. Предполагам сте били в другия край на стената. До там не се разходих да видя какво е положението.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от KOSIO669 »

vaskostoev написа:Отидох към 8 ч. в близост до преливника.Такова беше положението около мен. Предполагам сте били в другия край на стената. До там не се разходих да видя какво е положението.
Да, бях последен от ляво.
ekebo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Дек 09, 2011 10:15 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от ekebo »

Аз се записах днес, за първи път. Отидох за 2 часа на стената(камъните). На плувка, дълбочина 40-50см, повод 0.10, кука 16. Резултатът е един много дребен костур, 1-2уклея и 5-6 бабушки(само една беше по-голяма). Всичките ги пуснах, разбира се. Утре ще пробвам пак там. Отидох малко на майтап, без захранка. Гледах, гледах и само аз бях тръгнал за дребосъци. Всичко беше с тапи и на спининг. Преди това се разходих до ВЕЦ-а(да огледам водоема). Видях само една пешеходна зона и реката. Та, като тръгна по пешеходната има ли места за риболов? От страната на Панчарево(край пътя) видях само няколко места с бетонирани площадки. Последните не ги харесвам особено. Ще ми се да си намеря място, където има трева, пясък и камъни под краката ми.
Koriolan
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:54 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Koriolan »

ekebo написа:.....Гледах, гледах и само аз бях тръгнал за дребосъци. Всичко беше с тапи и на спининг...
А защо ли? Да си чул, че през определен период от годината има забрана за улов на определени видове?
Почини си до 16 или ходи за щука
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Д-р Флекс »

Koriolan написа:
А защо ли? Да си чул, че през определен период от годината има забрана за улов на определени видове?
Почини си до 16 или ходи за щука
Яз. Панчарево е разрешен за риболов по време на общата забрана.
Koriolan
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Авг 25, 2006 12:54 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Koriolan »

Извинявам се, най-искренно на колегата :oops: Гледал съм миналогодишната заповед :oops:
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 244
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки.... (vol.2)

Мнение от Kire 50 »

Здравейте риболовци, след вчерашния потоп беше малко налудничаво да се отиде на риболов. На водоема Мрамор , яко кал локви затъване / добре че има колеги с яки машини /,а бе екшън крайната цел беше постигната, да се открие риболовния сезон. Яко риболовци ,свободни места само на стената, а бе луда работа. Улов пет бр.каракуда на бял червеи, на жито и царевичка нямах пипане и рибета та върнати във водата. :fishing12: Успех на всички и пазете чистота!
Прикачени файлове
изглед от водоема
изглед от водоема
размера на рибетата
размера на рибетата
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”