Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

Там винаги е имало щука. Дори след като стоя 3 г. като гола поляна, после пак дойде отнякъде щуката.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

Така е, да. Преди да се родя е имало подоен опит, после през далечната 94-95-та, ако не ме лъже паметта, язовирът беше спаднал до една локвичка в средата на дерето и седя така дълго време. И пак остана щука.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Dobo написа:Бях прочел някъде,че тази година трябва да пуснат Здравец,но какви ще са условията и кога ще се открие някой да има представа?
Така казаха миналата година, но все още е забранен риболова дори и на щука.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги днес питах кога ще го отварят и ми отговориха че евентуално от първи юни.А дали ще пускат от първи май за щука още не се знае както и какъв ще е регламента.Когато се уточни всичко ще ми се обадят и аз ще пусна инфо.
Наслука на всички!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

Благодаря, Doncho69! Ще очакваме включване!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
emko0o0o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от emko0o0o »

Doncho69 написа:Колеги днес питах кога ще го отварят и ми отговориха че евентуално от първи юни.А дали ще пускат от първи май за щука още не се знае както и какъв ще е регламента.Когато се уточни всичко ще ми се обадят и аз ще пусна инфо.
Наслука на всички!
Благодаря за инфото колега ;)
SRUBSKOTO
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 9:41 am
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от SRUBSKOTO »

декември минах през здравец беше затворена вратата и двама пускаха мрежи на стената не знам точно коя риба чистят ,но май е всичката ,,беше преди никулден''
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Това е кофти инфо особено за любителите на спининга. По това време на годината няма какво друго да са вадили освен щуката, която и без това беше намаляла драстично като бройки и размер. :(
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

kikk4o написа:Това е кофти инфо особено за любителите на спининга. По това време на годината няма какво друго да са вадили освен щуката, която и без това беше намаляла драстично като бройки и размер. :(
Щуката е много издръжлива и ще оцелее в такива условия , ще там справка за яз. Шумен,при предпоследните наемататели(някъде преди 13-14 години) ,тъкмо почна да се развъжда и бройките бяха до 700 гр. и на арендатора му изтичаше договора,започна едно огромно източване на язовир Шумен ,обиране на риба по всякакви всевъзможни начини,търмъчене от селяндури,после отново се напълни,1-2 години без аренда,се развъди само с дребосъци(щуклета писалки ,костурчета,червеноперки и уклейчета) и така е оцелявала и досега
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мъро »

Fishing_Fan написа:
kikk4o написа:Това е кофти инфо особено за любителите на спининга. По това време на годината няма какво друго да са вадили освен щуката, която и без това беше намаляла драстично като бройки и размер. :(
Щуката е много издръжлива и ще оцелее в такива условия , ще там справка за яз. Шумен,при предпоследните наемататели(някъде преди 13-14 години) ,тъкмо почна да се развъжда и бройките бяха до 700 гр. и на арендатора му изтичаше договора,започна едно огромно източване на язовир Шумен ,обиране на риба по всякакви всевъзможни начини,търмъчене от селяндури,после отново се напълни,1-2 години без аренда,се развъди само с дребосъци(щуклета писалки ,костурчета,червеноперки и уклейчета) и така е оцелявала и досега
Бе тя оцелява ама в момента е много рядка, пълно е с тападжии който прибират всичко което закачат. За намаляването на пупулацията и до пренасят и напоителни системи, точат язовира точно когато рибата хвърля хайвер.
valio5
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:23 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от valio5 »

Помощ!Забравих си кепа вчера на Девненска река в района на жп.моста под помпената станция.Моля ако някой го е намерил да ми го върне защото ми е подарък и скъп спомен.Пишете на лични.Ще съм много благодарен
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колега ще е чудо да се появи но желая ти успех.
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

Майка им ...... ,дано да няма поражения по рибата http://shumen.topnovini.bg/node/752292
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Fishing_Fan написа:Майка им ...... ,дано да няма поражения по рибата http://shumen.topnovini.bg/node/752292
Дано няма поражения.
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Aver »

Колеги, може ли малко информация къде ходите на река Девня, от кой път и т.н., за да се разходя :) Благодаря!
M6R DO GROP :fishing6:
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”