Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
emko0o0o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от emko0o0o »

Doncho69 написа:Колега за сега на развъдниците Елешница бива.Иначе по реките Камчия,Девненка и Провадийка си дава доволно рибка.А ако те интересува нещо по конкретно питай ще ти кажа ако знам.
Колега тея развъдници да не са на комплекс Рибарника
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Точно така колега.
emko0o0o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от emko0o0o »

Doncho69 написа:Точно така колега.
#
Миналата година ги посетих два пъти август и септември , добри удари имахме .. За сега се каним там да открием сезона или на Кюлевча
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги някой скоро да е посещавал Камчия и дали има активност на риба.Всякакво инфо ще ми е от полза.
Благодаря предварително и наслука!
emko0o0o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от emko0o0o »

Doncho69 написа:Колеги някой скоро да е посещавал Камчия и дали има активност на риба.Всякакво инфо ще ми е от полза.
Благодаря предварително и наслука!
Колега ако искаш и си свободен за другата събота или неделя може да измислим нещо някаде да идем
иванко
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 8:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от иванко »

Днес бях на Камчия ,към устието.Хваща се някой друг уклей.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Мъро »

Камчия край Шумен, бърза и мътна, батака идва от Врана. Иначе над Врана водата и чиста и не бърза, днес заформих едно двучасово капо.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Може и да заформим нещо колега.
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Aver »

Колеги някой язовир край Варна към момента?
M6R DO GROP :fishing6:
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

Здравейте Колеги . Искам да попитам някой ходил ли е на комплекс Рибарника ? Какво кълве , каква риба има , има ли смисъл утре да ходя до там или е по - добре да заложа на Цонево ? Благодаря предварително на отговорилите :)
emko0o0o
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от emko0o0o »

Ivan_nikolov написа:Здравейте Колеги . Искам да попитам някой ходил ли е на комплекс Рибарника ? Какво кълве , каква риба има , има ли смисъл утре да ходя до там или е по - добре да заложа на Цонево ? Благодаря предварително на отговорилите :)
Колега миналата година ходих там . Имам един Шаро около 10 кила хванат , 1 Таранка дребна , 1 амурче около 3 кила и няколко шаранчета по кило . Един колега изкара и едно амурче около 10 кг. Други колеги на водоема хващаха предимно шаранчета около 2 кила имаха много сериозен удар на грозд червей ама им се откачи още в самото начало и не разбрахме какво е било . Ние големите ги хванахме на блатен червей , дребните шаранчета на всякакви царевица ходят . По думите на собственика имало трофейни риби . Иначе като разнообразие са сом , амур , шаран, толстолоб , сулка . Таранка е сравнително малко щом само една хванахме а по едно време само на бял и торен на плувка ловяхме. Имай предвид че не е дълбок водоема най много 2 метра да има покрай стената и към средата на водоема . На всичкото отгоре Пре почивните дни бяха го пуснали да се източва . Иначе се виждаше да скачат доста добри екземпляри . Условията са само спортен риболов , 5 лв на брой пръчка. Евентуално ако искаш да вземеш риба само тия между 3 и 5 кг дават цената за шарана беше 8 лв килото амура и той. Толстолоппа 6 лв а сома 10 , сулка не се хващали понеже биле заребителен материал . Ако си за спортния риболов само отивай , миналата година пролетта е бил по силния сезон там
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dragan123 »

Привет колеги. Днеска бяхме на цонево срещу чудните скали трима човека хванахме около 5 кг дребни бабушки и стабилни уклей.Кълвът и на фидер и на плувка който иска да ходи да лови.аз лично не бих отишъл поне до лятото там не си падам по язовирни бабушки и то дребни.Хвърлих и на рибе ама нищо не удари.Излиза чат пат и по някое кефалче"маломерни".
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

Вчера посетих Бозвелийско . Риба само дребна и средна червеноперка. Имаше 10-15 човека видях само 1 да вади шаран. Според пазачите ВЧЕРА :roll: са изкарали 13-14 шарана , но уви това ВЧЕРА пак не го уцелих :) :fishing2:
ПС. Водата бе доста студена .
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Dragan123 написа:Привет колеги. Днеска бяхме на цонево срещу чудните скали трима човека хванахме около 5 кг дребни бабушки и стабилни уклей.Кълвът и на фидер и на плувка който иска да ходи да лови.аз лично не бих отишъл поне до лятото там не си падам по язовирни бабушки и то дребни.Хвърлих и на рибе ама нищо не удари.Излиза чат пат и по някое кефалче"маломерни".
Яд ме хвана, че се бях приготвил да ловя на фидер и не ми се вързваха такъми в тоя ветрилник. Иначе макар и с дребна бабушка открихме сезона!
Аватар
vladofommi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 247
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 8:45 am
Местоположение: каменар-Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vladofommi »

Здравейте :D
Неделята реших , че е време да откривам , че не се търпи. Като заклет плувкар , язовира го подбирам според посоката на вятъра. В неделя това беше доброплодно. То хубаво ама той с видимо ниско ниво и до водата кал до колене и плитко. Нещо не се навих и от там на добротич. Реших да застана от страната на пазачите , като си мислех че рибата се е изтеглила на плиткото на по-топла вода. От осем до един без кълване. Явно е още в дълбокото , колеги казват че хващали на дъно , дали е така не знам. Реших за последно да се местя на язовира до ветрино. Там на стената излизаха дребни редки каракуди и шаранчета. Открих си доволно предвид времето , и те така.
единственото хубаво нещо на риболова във варненска област е темата във форума
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”