Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колега щом не е арендован значи е свободен иможе да се риболовства с билет.Какъв е тоя КМЕТ дето той ще определя статута на водоема.Първо се запознай с някои неща и тогава драскай глупости.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от delio-haidutin »

emko0o0o написа:
delio-haidutin написа:
emko0o0o написа:Колеги не е трагично положението около Варна . Има поне 5 Водоема в радиус 80 км в които има доста риба и то със доста големи размери. Друг е въпроса че са за спортен риболов само . Тръстиково , Бозвелийско , Кюлевча , Турестически комплекс Рибарника, Комарево и още един на 100 км след Сллънчев Бряг се намира Крутория се казва. И пак казвам зависи кой за какво е тръгнал далид а пшълни кофи или да си прави кефа. НАслука на всички
А ако не си си взел кофа нормално ли е да те друсат с по 30 лв за гола поляна.те трябва да плащат че им храниш рибата :lol:
Ей за такива коментари като твоя спрях да пиша в тоя форум . И това наистена ще ми е последното мнение . Колега лично аз ги посещава и ще продължа да посещавам тия язовири. Риба в тях има и то доста . Таксата каде каде не е 30 лв . Варира от 10 до 15 дневния и 20 кинта нощния . Това че ти не си свикнал да ловиш хубави риби и след това да им пощадяваш живота е съвсем различно нещо. В всеки един водоем от тия изброените има и таранка и червеноперка . Ако толкова много искаш да хващаш риба за фризера може да отделиш и на тях време . Щом ти се свидят тия пари биеш път до Цонево и риболова е същия като изключим шарана и амура за който ти трябва голям късмет да хванеш там ;)ХАйде наслука и със здраве ;)
И колко все пак става денонощния че нещо не мога да го сметна.за тия пари арендаторите им спокойно могат да дадст някой бонус от по 1.5 кг, но нали се чешат все на вътре.на кюлевча арендатора е същия и на дибич.но от там вади рибата и я прехвърля в рекламната локва,а в същото време иска по 10 лв.мога да ти кажа за един язовир на 100+км от варна плащаш 20 лв за денонощие и ползваш цялата налична база включително и спането в бунгало.само няма питейна вода,а риба кавото си хванеш.тръпката е коренно различна от това да имаш 20-30 удара за ден.на по горе споменатия язовир бях ходил една пролет когато зарибяваше,за полувин ден имах 28хванати и десетина изтървани шарана.след петия вече става безинтетесно.такива язовири са за състезтели.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Kodjito75 »

Днес на Доброплодно на дъно на торен 20 бр.таранки по 300.400 гр. По средата на язовира в плитка ча с имаше опъната мрежа повече там не стъпвам.
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от velas »

Doncho69 написа:Колега щом не е арендован значи е свободен иможе да се риболовства с билет.Какъв е тоя КМЕТ дето той ще определя статута на водоема.Първо се запознай с някои неща и тогава драскай глупости.
Да се запозная?!? Имах намерение да го вземам под аренда...дали не знам "някои неща"?...
Хайде първо ти се запознай с правните норми и тогава подскачай като див заек. Язовира е собственост на община Аврен, чийто кмет и общински съвет решават какво да се прави, стига да е съобразено със ЗМСМА, ЗРА и нормативните наредби към тях. Забраната за риболов е точно това. А това, че пускали "наши и ваши"...ти в кой свят живееш?!?
Разбирам те, че ти е гадно, че не те пускат да ловиш там, но...такъв е живота...
Аватар
NWC
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Май 21, 2011 1:10 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NWC »

На Одринци днес пълно капо , и другите така само щъркели някой хващал ли е риба от там скоро ?
once a gunner always a gunner
petelement
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 5:12 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от petelement »

Здравейте колеги ,
казвам се Петьо Георгиев и живея в Габрово . На 14,15 и 16 Юли ще бъда на гости на сина си във Варна . Бихте ли ми помогнали и ориентирали къде около Варна може да направим динамичен риболов на фидер. Няма значение дали е свободен водоем или платен . Отиваме със сина да си направим кефа , а не да търсим риби за пълнене на фризери или правене на буркани. Просто искаме кефа да е на макс (е , имал съм дни , в които и на платен водоем с доста популация на риба съм гризвал дръвцето :fishing2: ).
Благодаря на всички отзовали се !
Поздрави и наслука .
От миналото нека се учим
и бъдещето така ще съзрем.
Каквото е писано - ще се случи,
каквото не е - ще го създадем.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

зд. колега аз ако имах такава дилема,бих отдъл на цонево за платики 200+гр,,или тръстиково за добри таранки и шарани,преди два месеца на комарево хащахах добре на фидер ,но не съм ходи от тогава,това е което мога да ти каза ,успех
I. Seykov
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 8:02 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от I. Seykov »

какви са условията на Тръстиково
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Най-близо и удобно е на Калиманци-18-20км от Варна,посока Вълчи дол.Такса 15лв,три пръчки.Излиза доста едра каракуда и шаранета около кг.Има амур и толстолоб.Наслука.
petelement
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 5:12 pm
Местоположение: Габрово

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от petelement »

Благодаря Ви колеги за съдействието и насоките .
Очаквам още включвания до 14 .07.

Поздрави и наслука
От миналото нека се учим
и бъдещето така ще съзрем.
Каквото е писано - ще се случи,
каквото не е - ще го създадем.
nexxt
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 9:20 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от nexxt »

I. Seykov написа:какви са условията на Тръстиково
http://trastikovo-lake.bg/%D0%BF%D1%80% ... %BE%D0%B2/
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

ztabakov написа:Най-близо и удобно е на Калиманци-18-20км от Варна,посока Вълчи дол.Такса 15лв,три пръчки.Излиза доста едра каракуда и шаранета около кг.Има амур и толстолоб.Наслука.
Там и жаби няма!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

petelement написа:Здравейте колеги ,
казвам се Петьо Георгиев и живея в Габрово . На 14,15 и 16 Юли ще бъда на гости на сина си във Варна . Бихте ли ми помогнали и ориентирали къде около Варна може да направим динамичен риболов на фидер. Няма значение дали е свободен водоем или платен . Отиваме със сина да си направим кефа , а не да търсим риби за пълнене на фризери или правене на буркани. Просто искаме кефа да е на макс (е , имал съм дни , в които и на платен водоем с доста популация на риба съм гризвал дръвцето :fishing2: ).
Благодаря на всички отзовали се !
Поздрави и наслука .
Пробвайте на яз. Цонево. Излизат прилични платики.
Аватар
Aver
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2016 11:44 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Aver »

Колега за риболов на фидер ти препоръчвам Комарево, бъкано е с риби и става за динамичен и спортен риболов. На Калиманци също става :)
M6R DO GROP :fishing6:
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Чакала от Варна »

Кофти дестинация за сладък риболов ! :?
Цонево,Николаевка,Тръстиково,Одринци...

А,бе я се разходи до Преселка...
Или до Румъния...
Или дай някой лев да ви изкарат с лодка в морето - все още има шанс за сафрид... :wink:
Ако не- от брега за някоя илария,платеринка...става в Аспарухово и на Дуранкулак...
Морето обича хората,които го обожават !
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”