Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от orion30 »

Днес на Пода трагедия. И двата гьола са паткарници/каракударници, които в дрената си история са имали шарани. Обрасло непочистено и неподържано. Комари и кърлежи на килограм. Пазача го питам за шарани, сякаш му говоря за извънземни. Вместо да вземе една Щилка да окоси поне пътеката, цял ден се тупа по шкембето. За каракуди колкото пръстче 15лв. такса и си мъкнеш багажа 500м. на ръка.
Резултата каракуди, които умишлено не ловя и един кърлеж 6лв на доктора да го извади. 21лв. да ловя плевел.
Тия от великото Ловно-Рибарско Дружество Варна, май си мислят, че ме е.ал лудия. Първи и последн път стъпвам там. :evil:

Изображение

Иначе като природа добре/все пак е строено от Бай Тошо за кефа на партийните величия/, но печени наденичкис бира можех да хапна безплатно на коя да е поляна. :D
Шенол Али
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2017 1:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Шенол Али »

Doncho69 написа:Колега аз също не ходя по морето.Във вторник евентуално ще ходя за щука но незнам дали те интересува :fishing3:
Здравей Дончо, нямам такъм за щука пък и през седмицата съм на работа.Свободен съм през почивните дни
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

orion30 написа:Днес на Пода трагедия. И двата гьола са паткарници/каракударници, които в дрената си история са имали шарани. Обрасло непочистено и неподържано. Комари и кърлежи на килограм. Пазача го питам за шарани, сякаш му говоря за извънземни. Вместо да вземе една Щилка да окоси поне пътеката, цял ден се тупа по шкембето. За каракуди колкото пръстче 15лв. такса и си мъкнеш багажа 500м. на ръка.
Резултата каракуди, които умишлено не ловя и един кърлеж 6лв на доктора да го извади. 21лв. да ловя плевел.
Тия от великото Ловно-Рибарско Дружество Варна, май си мислят, че ме е.ал лудия. Първи и последн път стъпвам там. :evil:

Изображение

Иначе като природа добре/все пак е строено от Бай Тошо за кефа на партийните величия/, но печени наденичкис бира можех да хапна безплатно на коя да е поляна. :D
Благодаря за инфото! Мислех до края на месеца да ходя до Пода, но явно няма смисъл. И преди години бяха същите измамници, заради тях вече не си подновявам членската карта на БЛРС.Лъжеха хората, че който е член ще ползва привилегии при риболов и няма да плаща такса, с то освен дето си плащаш си заобиколен от змии и кърлежи.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

orion30 написа:Днес на Пода трагедия. И двата гьола са паткарници/каракударници, които в дрената си история са имали шарани....
Поне си бил на сянка. Но с тая нагласа и подготовка можеш излъга само токущо пуснати от развъдника. За оцелелите ветерани си трябва тишина и дебнене, щото ти не го виждаш, но той те е видял и чул още докато мъкнеш багажа :D
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от orion30 »

Румба бая се бях подготвил. Две въдици на косъм с ПВА, в чорапа кукуруз и прясно кюспе от маслобойната в Попово. Изхвърлях поне 4 килограма от тая смес ритмично в една точка . Не гледай жената с плувката. Според мен ветераните там са реални колкото чудовището от Лох-Нес. Питай Аксаковския Митак защо не ходи там, отдавна всичко е измрежено. Иначе каракуда бол.
Шенол Али
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2017 1:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Шенол Али »

Шенол Али написа:
Doncho69 написа:Колега аз също не ходя по морето.Във вторник евентуално ще ходя за щука но незнам дали те интересува :fishing3:
Здравей Дончо, нямам такъм за щука пък и през седмицата съм на работа.Свободен съм през почивните дни
Успех ти желая за утрешния риболов,следващият път ще ми кажеш какъв такъм да си направя А щука :fishing12:
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Limanov »

Къде да отида да пробвам за щука около Варна? Предпочитам на изкуствени примамки да я ловя. Моля не ме пращайте чак до Шабла :lol:

Какво стана с язовир Здравец дали я има още там? На река Камчия или на каналите около Ново Оряхово дали има щука?

Ако някой се притеснява от бракониери може и на лично съобщение да ми пише. Риба не взимам ловя само за кеф!
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от fozi073 »

Kodjito75 написа:Вчера и днес на Генерал Киселово капо.
A какви са условията за риболов . Имаше хижа на времето...дали може да се преспива в нея. Имам добри спомени / и лоши...веднъж исках да премина от другата страна и крайният резултат на начинанието беше помощта на трактор от селото :( / , но за съжаление мноого отдавна не съм го посещавал.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Limanov написа:Къде да отида да пробвам за щука около Варна? Предпочитам на изкуствени примамки да я ловя. Моля не ме пращайте чак до Шабла :lol:

Какво стана с язовир Здравец дали я има още там? На река Камчия или на каналите около Ново Оряхово дали има щука?

Ако някой се притеснява от бракониери може и на лично съобщение да ми пише. Риба не взимам ловя само за кеф!
На Здравец риболова е забранен.
Аватар
Kodjito75
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 821
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 9:29 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Kodjito75 »

Такса 10лв.за 24ч.четери въдици и каквото хванеш е за теб.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

fozi073 написа:
Kodjito75 написа:Вчера и днес на Генерал Киселово капо.
A какви са условията за риболов . Имаше хижа на времето...дали може да се преспива в нея. Имам добри спомени / и лоши...веднъж исках да премина от другата страна и крайният резултат на начинанието беше помощта на трактор от селото :( / , но за съжаление мноого отдавна не съм го посещавал.
10 лв. Такса. Условия никой не ми е обяснявал , но видях и хора с по 5 въдици. Аз лично ловя с една и пак хващам . Преди месец рибите бяха предимно таранки с размер от 600 до 1 кг. ( Миналата седмица бяха само дребни колкото шамар.
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от fozi073 »

Да, сега погледнах ...по горе колегата е писал. Но пък 10 лв такса за 24 часа ме устройва, мога да остана и за през нощта.
Penev1987
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 11:02 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Penev1987 »

kikk4o написа:
Limanov написа:Къде да отида да пробвам за щука около Варна? Предпочитам на изкуствени примамки да я ловя. Моля не ме пращайте чак до Шабла :lol:

Какво стана с язовир Здравец дали я има още там? На река Камчия или на каналите около Ново Оряхово дали има щука?

Ако някой се притеснява от бракониери може и на лично съобщение да ми пише. Риба не взимам ловя само за кеф!
На Здравец риболова е забранен.
Много полезна инфо благодаря колега
Аватар
Milen Penev
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:35 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Milen Penev »

16.05 на Ген. Киселово един шаран четири и двеста две малки който си плуват в язовира и една каракуда килограм
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от velas »

Браво колега! Каква стръв използва?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”