Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

alexxxapostolov написа:
kikk4o написа:Тъкмо си мислех за спининг на Цонево....
:(
Колега, не се отчайвай, аз съм новак и може в мен да е проблема. Събота вечерта засякох две момичета, твърдяха до малкия мост едно момче на силикон извадил две хубави сулки. Просто трябва много търпение и търсене, на мен ми липсват и двете :lol:
И аз съм аджамия в тоя риболов, но заради психозата с тия пилкери по морето си взех нов спининг за джиг и искам да го сефтосам. По морето нещо не ми се получава тия дни и взех да се оглеждам за сладководен водоем с разнообразие от хищници, а Цонево ми се струва удачен вариант. А и няма по-хубаво от разходка по брега на язовира.
Наслука!!!
vasilsimeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 08, 2016 10:23 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vasilsimeonov »

Здравейте колеги, малко инфо за Цонево и от мен.
На 12.10 в 5:00 ме снимаха на разклона за Камчия с 85 км, имайте го впредвид.
Същия ден на Дебелец изкарах две прилични сулки и една изтървах, на жива рибка, в залива, точно срещу закотвения кораб, дистанция 30-40 м на дъно.
Следващата събота (19.10) пак на Дебелец, но отвънка, пак на рибка - нищо.
Водата още пада (мястото където е прибоя до 1 метър е кал -затъвам с ботушите).
Дано съм Ви полезен. Наслука!
djavarnik
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Май 04, 2012 5:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от djavarnik »

Цонево го източват, защото ще правят ремонт на колоните на моста. От друга гледна точка обаче, рибата ще стане по-гъста. :)
Как стоят нещата с мирните риби там?
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

kikk4o написа:
alexxxapostolov написа:
kikk4o написа:Тъкмо си мислех за спининг на Цонево....
:(
Колега, не се отчайвай, аз съм новак и може в мен да е проблема. Събота вечерта засякох две момичета, твърдяха до малкия мост едно момче на силикон извадил две хубави сулки. Просто трябва много търпение и търсене, на мен ми липсват и двете :lol:
И аз съм аджамия в тоя риболов, но заради психозата с тия пилкери по морето си взех нов спининг за джиг и искам да го сефтосам. По морето нещо не ми се получава тия дни и взех да се оглеждам за сладководен водоем с разнообразие от хищници, а Цонево ми се струва удачен вариант. А и няма по-хубаво от разходка по брега на язовира.
Наслука!!!
Колега, я сподели малко за спининга. И аз гледам сега да си взема нещо преди да отида в събота на реката. До 2м с акция 3/5гр -18/20 гр
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

alexxxapostolov написа:
kikk4o написа:
alexxxapostolov написа: Колега, не се отчайвай, аз съм новак и може в мен да е проблема. Събота вечерта засякох две момичета, твърдяха до малкия мост едно момче на силикон извадил две хубави сулки. Просто трябва много търпение и търсене, на мен ми липсват и двете :lol:
И аз съм аджамия в тоя риболов, но заради психозата с тия пилкери по морето си взех нов спининг за джиг и искам да го сефтосам. По морето нещо не ми се получава тия дни и взех да се оглеждам за сладководен водоем с разнообразие от хищници, а Цонево ми се струва удачен вариант. А и няма по-хубаво от разходка по брега на язовира.
Наслука!!!
Колега, я сподели малко за спининга. И аз гледам сега да си взема нещо преди да отида в събота на реката. До 2м с акция 3/5гр -18/20 гр
Взех Formax Blaze 2,03м 2-12гр. Fast action. Препоръчаха ми я за пилкери по морето и джиг риболов. Не му разбирам на тоя риболов,а ми е мерак да хвана нещо с нея. Опита ми се изчерпва с две щуки на Здравец преди години и две заргани на морето.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Благодаря колега! Днес разгледах един Filstar Finesse 1-13гр,прилично. Сега се чудя дали, нея да взема или да кихна малко отгоре за една Daiwa Silver Creek 180/205 3-14гр.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Днес на моста на Камчия за почти 3 часа имах само един изгубен силикон. Нищо дори не ми и чукна, пълни беше с колеги дето захранваха и мятаха плувки ама и те не видях да вадят нещото. Едните колеги даже си тръгнаха час преди мен разочаровани, но утре пак ще отида там да помятам, може и да се кача нагоре по течението да видим.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

alexxxapostolov написа:Благодаря колега! Днес разгледах един Filstar Finesse 1-13гр,прилично. Сега се чудя дали, нея да взема или да кихна малко отгоре за една Daiwa Silver Creek 180/205 3-14гр.
Малко завиши акцията, ..-20-25 примерно. Да може да изхвърля добре 10-15 гр. пилкери и да не тежи в ръката. Аз работех с ballistic 2.15 3.5-14, справя се чудесно с хеста 12 гр, но с 14 гр. не, и пробвах с ballistic 2.05 10-40, който ми е за по големите пилкери. Оказа се че работи чудесно с 10-15 гр., праща ги в Азърбайджан примамките, и сега карам само с него.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

rap66 написа:
alexxxapostolov написа:Благодаря колега! Днес разгледах един Filstar Finesse 1-13гр,прилично. Сега се чудя дали, нея да взема или да кихна малко отгоре за една Daiwa Silver Creek 180/205 3-14гр.
Малко завиши акцията, ..-20-25 примерно. Да може да изхвърля добре 10-15 гр. пилкери и да не тежи в ръката. Аз работех с ballistic 2.15 3.5-14, справя се чудесно с хеста 12 гр, но с 14 гр. не, и пробвах с ballistic 2.05 10-40, който ми е за по големите пилкери. Оказа се че работи чудесно с 10-15 гр., праща ги в Азърбайджан примамките, и сега карам само с него.
Колега, 10-40 много за нашите условия и при факта, пе не посещавам язовири, а зарганата ми омръзна. Взех Daiwa-та за лайт спининг, нямам оплаквания, че и обмислям да си взема една ултра лайт на пролет за малки силикон, джиг 3гр много слабо се усеща. Два дни капо на Камчия, ама пък кефа е на макс и нямам мускулна треска като за първи път :fishing2: По-тежките ми примамки, над 7гр. ги мята с лекота на 30 метра, а чатърбейта, който е на горната граница днес го играеше прелетна птица, че и кацна на едно дърво накрая за бог да прОсти :(
Аватар
bobara85
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 10:17 am
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от bobara85 »

Здравейте колеги , къде мога да си закупя дребни рибки (говедарки или каракудки ) за стръв .По принцип търся говедарки ,така им викате във Варна, в Ямболско им викаме амурчета . Ако можете дори да ми кажете някой язовир с такива рибки за да си хвана ще съм ви благодарен .
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

bobara85 написа:Здравейте колеги , къде мога да си закупя дребни рибки (говедарки или каракудки ) за стръв .По принцип търся говедарки ,така им викате във Варна, в Ямболско им викаме амурчета . Ако можете дори да ми кажете някой язовир с такива рибки за да си хвана ще съм ви благодарен .
При Валя в магазина до училище Пейо Яворов кв. Владислав Варненчик.
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

Здравейте колеги, някой би ли споделил с мен къде се ходи за щука в нашия район. Знам , че местата не са много и са в района на с. Шкорпиловци , но никога не съм ходил нито ловил такава риба. В главата ми от две седмици се върти една мисъл , че трябва да опитам. Имам доста блесни и воблери. Надявам се някой да ми подшушне къде може да имам слука. Благодаря предварително.
П.п. ако някой има представа къде , а няма транспорт може да измислим нещо.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от alexxxapostolov »

Ivan_nikolov написа:Здравейте колеги, някой би ли споделил с мен къде се ходи за щука в нашия район. Знам , че местата не са много и са в района на с. Шкорпиловци , но никога не съм ходил нито ловил такава риба. В главата ми от две седмици се върти една мисъл , че трябва да опитам. Имам доста блесни и воблери. Надявам се някой да ми подшушне къде може да имам слука. Благодаря предварително.
П.п. ако някой има представа къде , а няма транспорт може да измислим нещо.
Ей колега, голямо мълчане. Сякаш питаш кога ходят за риба колегите и номерата на жените им :finga: Аз за щуки съм също мераклия, но уви не съм открил още къде се крият. Мога да ти кажа клЯнове къде ходя да търся, открих си няколко приятни местенца и дори да си капо поне разходчицатае приятна :fishing3:
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

Май май удачно място е Шкорпиловци,уж казват че и по Камчия хващали от време на време..Цонево също,яз.Здравец но е забранен от не знам колко години вече..
vis_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 12:59 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vis_bg »

Ivan_nikolov написа:Здравейте колеги, някой би ли споделил с мен къде се ходи за щука в нашия район. Знам , че местата не са много и са в района на с. Шкорпиловци , но никога не съм ходил нито ловил такава риба. В главата ми от две седмици се върти една мисъл , че трябва да опитам. Имам доста блесни и воблери. Надявам се някой да ми подшушне къде може да имам слука. Благодаря предварително.
П.п. ако някой има представа къде , а няма транспорт може да измислим нещо.
Последно преди 7-8 години ходих за щука на Шабленското езеро.....След Шабла, втората пресечка вдясно и се стига до езерото...Но не ловихме в самото езеро, а има един канал около езерото ....и там....Добра слука имахме тогава ...по 8-9 риби на човек....
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”