Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NikolaiManolov »

Ходих на Одринци в Сряда. Хванах 7-8 бабушки, 2-3 каракуди и 5-6 малки шарана, но ми се откачиха 3-4 по-големи. Бяхме много на плитко и затова не вървеше добре бабушката и каракудата.
Аватар
miroki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от miroki »

Аз бях на Венелин в Неделя.
10 лв. на човек.
Слънце доволно, хора много, един шаран извадил някой си и толкова. Каракуда (около 300 грама) кълвеше. Хванахме с авера няколко. Кустур колкото искате, пълно. И една червенопоерка. Часовниците няма да ги изброявам. Имах чуството, че не съм на рибарник, а на някой блатен канал.
За Шаран само мечти имахме, и си дадохме парите, за няколко каракуди.
Като почнах да чистя рибата обаче наизлязоха червеи от нея.
Направо страхотия и се наложи да я хвърля. :oops:
Този рибарник трябва да се затвори и лекува незабавно.
Къде трябва да се повдигне въпросът за това. Имаше много хора, които може да са яли от нея риба.
В крайна сметака пари даваме за това.
Изработка на сайт: http://www.sitemiroki.net
Аватар
Nasko64
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Съб Ное 11, 2006 5:23 pm
Местоположение: България.

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Nasko64 »

voden64 написа:
ivailo69 написа:Колеги,не съм от Варна и ви питам къде мога да отида за щука и кефал на спининг(.най -вече за щука) във ВАРНЕНСКА област .Благодаря предварително.
За щука на Шабленското езеро
Не заблуждавай човека колега,Шабленското езеро е във Добричка област,той пита за Варненска област къде може да лови щука.
ivailo69
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 10:30 am
Местоположение: ВРАЦА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ivailo69 »

Nasko64 написа:
voden64 написа:
ivailo69 написа:Колеги,не съм от Варна и ви питам къде мога да отида за щука и кефал на спининг(.най -вече за щука) във ВАРНЕНСКА област .Благодаря предварително.
За щука на Шабленското езеро
Не заблуждавай човека колега,Шабленското езеро е във Добричка област,той пита за Варненска област къде може да лови щука.
Няма проблем и на Шабленското може но не зная какъв е режимът на риболов.Може ли от брега да се лови или трябва да имам лодка .
nikolco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 366
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:08 am
Местоположение: Добрич

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от nikolco »

Може да се лови само от брега,но ще ти трябва гащеризон ако ще ловиш на изкуствени примамки.С лодки е забранено :wink:
Болки в ръката ми от хвърляне ...


Изображение
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vinil »

На 18 и 19.07. бях на Езерец. Сутрин от 05.00ч. - понеделник 5 удара - 3 хванати и 2 изпуснати, двечките бяха малки но другите...да речем че биваха. Вторник (днес) пак 5 удара 4 хванати но всичките бяха малки. На целия водоем има буквално 3-4 места за риболов. Местата които съществуваха преди 3 години ги няма -всичко е папур и тръстика. Мисля че, ако поне разрешат да се влиза с безмоторни лодки ще е малко по-добро място за риболов - пък нека си пазят за другите ограничения. Не че не се чуваше моторна лодка рано сутринта де...от посока резиденцията. Забраната от мин.година може би има някакъв ефект, но говорих с местни които ми разправяха за набезите на токаджии и мрежари които дерибействат из водоема необезпокоявани от охраната защото са техни хора. В обобщение, риба и да има- не е точно на местата които са разрешени, за сметка на това комарите и змиите са навсякъде и в изобилие! :)
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Аватар
dokera
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 9:37 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от dokera »

vinil написа:На 18 и 19.07. бях на Езерец. Сутрин от 05.00ч. - понеделник 5 удара - 3 хванати и 2 изпуснати, двечките бяха малки но другите...да речем че биваха. Вторник (днес) пак 5 удара 4 хванати но всичките бяха малки. На целия водоем има буквално 3-4 места за риболов. Местата които съществуваха преди 3 години ги няма -всичко е папур и тръстика. Мисля че, ако поне разрешат да се влиза с безмоторни лодки ще е малко по-добро място за риболов - пък нека си пазят за другите ограничения. Не че не се чуваше моторна лодка рано сутринта де...от посока резиденцията. Забраната от мин.година може би има някакъв ефект, но говорих с местни които ми разправяха за набезите на токаджии и мрежари които дерибействат из водоема необезпокоявани от охраната защото са техни хора. В обобщение, риба и да има- не е точно на местата които са разрешени, за сметка на това комарите и змиите са навсякъде и в изобилие! :)
Колега, ударите на щуки ли бяха, че не се разбира от поста ти?
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vinil »

Да на щуки, хвърлях само с блесни. Ето снимки на по-дребните. После не снимах, защото доакто извадя телефон изпуснах първия ден 2 риби.........
Прикачени файлове
ето едното място и отново големината на рибата
ето едното място и отново големината на рибата
19072011657_2.jpg (229.59 KiB) Преглеждано 1606 пъти
това е леко недоразумение, беше се закачила под гръбната перка
това е леко недоразумение, беше се закачила под гръбната перка
18072011652_1.jpg (165.71 KiB) Преглеждано 1607 пъти
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги някой да има информация за Николаевка големия.Как е риболова там,и какво излиза ако е останало нещо и какво. Мерси предварително и наслука.
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

Doncho69 написа:Колеги някой да има информация за Николаевка големия.Как е риболова там,и какво излиза ако е останало нещо и какво. Мерси предварително и наслука.
В сряда привечер и четвъртък до обяд бях там колега-ходих на бунгалата.Ами какво да ти кажа,то сега не се знае още на кого е язовира.Старият арендатор Сашо е напускал мрежи из целият язовир и си вади рибата,защото била негова.В сряда вечерта до към 21:00 с една лодка,работниците му вадих мержи и на другата сутрин към 07:00 отново ги пуснаха.От друга страна в селото има регистрирано Водно сдружение и язовира вече се стопанисва от тях.Аз бях отишъл за раци и на билета който ми дадоха пазачите след като си платих такса 10 лева пишеше "Водно сдружение Николаевка".По думите на пазачите риба нямало,излизали единични бройки на стената само
Аватар
vina78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 191
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 1:27 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vina78 »

Някой скоро да е ходил
на яз.Звънец да сподели инфо
смятам да го посетя в събота.
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

Doncho69 написа:Абе на тоя Сашо няма ли кой да му удари кайсиите най после.Такъв хубав язовир му е......а мамата пфууу.И ИАРА-та спи,ако не е с него де.
Ами единят от собствениците на 'Пикник Николаевка'(на бунгалата) сподели,че има намерение да влага още средства и да построи още бунгала и беседки,но докато Сашо е там,спирал със каквато и да е инвестиция повече,а по неговите думи,Сашо щял да е там до изборите и язовира ще се трали денонощно до тогава
П.п Сащо е взел язовира на Есеница и Вади шаран от Николаевка и го прехвърля там,а толстолопа го продава
Рашо
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 6:48 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Рашо »

todor_197 написа:
Doncho69 написа:Колеги някой да има информация за Николаевка големия.Как е риболова там,и какво излиза ако е останало нещо и какво. Мерси предварително и наслука.
В сряда привечер и четвъртък до обяд бях там колега-ходих на бунгалата.Ами какво да ти кажа,то сега не се знае още на кого е язовира.Старият арендатор Сашо е напускал мрежи из целият язовир и си вади рибата,защото била негова.В сряда вечерта до към 21:00 с една лодка,работниците му вадих мержи и на другата сутрин към 07:00 отново ги пуснаха.От друга страна в селото има регистрирано Водно сдружение и язовира вече се стопанисва от тях.Аз бях отишъл за раци и на билета който ми дадоха пазачите след като си платих такса 10 лева пишеше "Водно сдружение Николаевка".По думите на пазачите риба нямало,излизали единични бройки на стената само
Рашо
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 6:48 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Рашо »

todor_197 написа:
Doncho69 написа:Колеги някой да има информация за Николаевка големия.Как е риболова там,и какво излиза ако е останало нещо и какво. Мерси предварително и наслука.
В сряда привечер и четвъртък до обяд бях там колега-ходих на бунгалата.Ами какво да ти кажа,то сега не се знае още на кого е язовира.Старият арендатор Сашо е напускал мрежи из целият язовир и си вади рибата,защото била негова.В сряда вечерта до към 21:00 с една лодка,работниците му вадих мержи и на другата сутрин към 07:00 отново ги пуснаха.От друга страна в селото има регистрирано Водно сдружение и язовира вече се стопанисва от тях.Аз бях отишъл за раци и на билета който ми дадоха пазачите след като си платих такса 10 лева пишеше "Водно сдружение Николаевка".По думите на пазачите риба нямало,излизали единични бройки на стената само
Яз. Николаевка , 23.07.2011г. Ние пък имахме шанс.
Прикачени файлове
DSC00143.JPG.jpg
DSC00143.JPG.jpg (146.7 KiB) Преглеждано 1383 пъти
Последно промяна от Рашо на Съб Юли 23, 2011 4:21 pm, променено общо 1 път.
Рашо
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 07, 2011 6:48 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Рашо »

Рашо написа:
todor_197 написа:
Doncho69 написа:Колеги някой да има информация за Николаевка големия.Как е риболова там,и какво излиза ако е останало нещо и какво. Мерси предварително и наслука.
В сряда привечер и четвъртък до обяд бях там колега-ходих на бунгалата.Ами какво да ти кажа,то сега не се знае още на кого е язовира.Старият арендатор Сашо е напускал мрежи из целият язовир и си вади рибата,защото била негова.В сряда вечерта до към 21:00 с една лодка,работниците му вадих мержи и на другата сутрин към 07:00 отново ги пуснаха.От друга страна в селото има регистрирано Водно сдружение и язовира вече се стопанисва от тях.Аз бях отишъл за раци и на билета който ми дадоха пазачите след като си платих такса 10 лева пишеше "Водно сдружение Николаевка".По думите на пазачите риба нямало,излизали единични бройки на стената само
Наред е касата с бира. :drinkers:
Прикачени файлове
DSC00144.JPG.jpg
DSC00144.JPG.jpg (91.84 KiB) Преглеждано 1379 пъти
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”