Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NikiStoianov »

Първо да се извиня ако дублирам съществуваща тема. Вече час ровя, но не намерих такава - само коментари по други теми.

Смятам да ходя да рибарствам в събота, но не мога да реша къде. Ходи ми се за шаран и таранка. Няма значение дали на държавен язовир или на рибарник. Важното е да има. На рибарник не съм стъпвал от две години некъде и не съм запознат с условията сега - къде и колко се плаща (по каква схема). За това правя тази тема. Ако някой е ходил тази година по язовири и рибарници да сподели какъв е бил резултата и колко се плаща съответно.
Един вид да си направиме справочник от типа: Къде, какво, как и колко струва във Варненска област (разбирайте до 60км от Варна, че бензина...)

Ето аз ще започна:
-->яз. Цонево. Ходих на 29.02.2008г. на Дебелец. Язовира е средно пълен, нищо екстремално в нивото на водата (за разлика от някой предни години). Водата е супер бистра все още. Нищо не хванахме. За два часа нито един удар и се изнесохме. Иначе в язовира има много платика, червеноперка и костур, добри запаси на бяла риба, много рядко сом, таранка малко, шаран има също малко (беше зарибен язовира със 25000 шаранчета то 80-100 грама, но селяните решиха че са перфектни за ядене и ги изловиха).

-->яз. Елешница (съседен на яз. Цонево). Ходих на 01.03.2008г. - водата беше много студена и имаше силен вятър. 3 часа нито един удар. Язовира е държавен - не се плаща нищо. Държи солиден запас от дребна червеноперка и костур и май друго няма. Съществува кефал, сом, шаран, черна мряна, таранка, но са неуловими. Червеноперката се лови предимно на бял червей и на жито варено (след юни месец, по жегите). Подхранката - ярма и мляна сушена люцерна. Ароматизатори не ползвам. Риболов само на плувка. На дъно нищо не излиза. (Ходя на язовира от ранна детска възраст)

Толкова от мен за сега.

Всякаква информация (прясна), която можете да дадете за следните язовири, ще е от полза: Засмяново (рибарниците и язовира), Ботево, Николаевка, Круша, Здравец (рибарника и блатото), Тръстиково, Комарево, Бозвели, както и за други, непознати за мен.
Последно промяна от NikiStoianov на Чет Апр 03, 2008 2:12 pm, променено общо 1 път.
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от наблюдател »

NikiStoianov написа: -->яз. Елешница (съседен на яз. Цонево). Ходих на 01.03.2008г. - водата беше много студена и имаше силен вятър. 3 часа нито един удар. Язовира е държавен - не се плаща нищо. Държи солиден запас от дребна червеноперка и костур
Червеноперката е пълна с тения, а костура има от ония червейчета, дето са на спиралки в месото. Като вземе впредвид размера на рибите => и за спорт не става. :cry:
"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.
Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.
Знаещият не убеждава, убеждаващият не е знаещ."
Лао Цзи

IDA каза:
Нищо и никакъв човек, пък голям простак
tryico
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 11:13 am
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tryico »

И аз останах капо в неделя (30.03) на Елешница. Бях близо до устието, времето прекрасно, но риби никакви. Лових на бял и пинки, а колегата с мен на плувка по-навътре с живо рибе за костур.
emilio777
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 11:34 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от emilio777 »

Здравейте колеги. Днес имах път и реших да проверя условията на новооткрития яз. Пчелник. Красиво местенце, но не и пътя, който едвам открих. Язовира беше заграден с оградна мрежа и за мое учудване не работеше, за още по-голямо мое учудване имаше раб. време събота и неделя от 8.00-17.00 :shock: :shock: :shock: . Табела с ценоразпис такса 5лв. и цена на рибата от 4 до 6лв. :shock: Варианта е : с жената и децата на пикник/то по това време?/! Една пръчка и каквото хванем обратно във водата. Бях с надеждата, че мога да изкараме един хубав уикенд там , но уви май няма да стане!
Може да е Цаца, ама е Риба!
иванко
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 8:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от иванко »

Здравец-доколкото знам е изпразнен,но не съм сигурен.Ботево-същата работа.Засмяново-изтрален и измрежен,има по някоя таранка ,много рядко шаранче и сулка пак рядко,а и тослтолоп който се трали поголомно от селяците :evil: .Тръстиково-миналата година ходих само за костур там,има яки парчета,виждал съм да вадят хубави сулки,но също съм виждал и много мрежене там.На всичко отгоре такса искаха 5лв.,а ако си на стената 10лв.(ебати идиотите)Като го питахме мангала защо иска пари след като пред нас най-нагло си прибира мрежите той каза,че обирали само толстолопа :D :D :D :D ха ха ха.По-добре не ходи там.На Круша (Пода) има хубав шаран и амур,но и също така има прекалено много маломерни шаранчета и амурчета(само на единия развъдник съм ходил).На Девня има едни рибарници-шаран,амур,сулка,сом,таранка-3лв.на въдица 5лв.килото-обаче рибата е много наплашена там и е на определени места.Пък и все едно мяташ в локва.Яз.Левски и Яз.николаевка-питай калканчо за тях.Любен Каравелово-дребна таранка и много боклуци и цигани.За друго засега не се сещам,ако колегите пишат за друг язовир и аз мога да допълня нещо.Иначе идеята ти е много сполучлива,браво :smt038 :smt038
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vinil »

В неделя бях на Пода. Много вятър и студ преди да се покаже слънцето към 11.00ч. Въпреки това: два шарана 2.300 и 2.200 кг (виж галерията) и около десет-петнайсет таранки и шаранчета, които бяха пуснати във водата. Аз съм доволен ! :wink:
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NikiStoianov »

Благодаря за отговорите.

Значи се колебая между Николаевка големия язовир и Пода. Ще разпитам утре в магазините да видим те какво инфо имат и ще реша. БТВ нещо ме плашат с потоп ама да видим. Дъжд по не ме страхува ама комбинацията дъжд+вятър.... :|
Аватар
doktor1012
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 1:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от doktor1012 »

здравейте на всички рибари,евала за темата.преди две седмици ходих на Аспарухово(ченге),точно под гробищата на десния ръкав.имаше здраво уклей
около 40-50 парчета за 2-3 часа и малко бабушка ама дребна.на бял червей и пинки.ходих и на чудните скали но само едно кефалче и един костур с дължина 6см.голям смях падна.имаше доста хора но риба не.тази седмица бях на засмяново в понеделник след обед на бял червей три таранки на плувка и една на дъно.най странното е че хванах една сулка около 20-тина см. на плувка.успях да изкарам куката без да я разпоря и я пуснах да оди на лов.моите лични впечатления за водоемите около Варна е че няма място където да се ходи на истински риболов разбира се като изключим морето.или всичко е изтарашено с мрежи и бомби или се плаща и то ти излиза два пъти по скъпо от пазара.инъче данъци и билети плащаме ама за какво незнам.всички язовири около варна приличат на сметище,чак ме е срам. ходил съм на на язовири навътре в страната-красота последно бях на копринка,риба има полиция има,от държ.аг.по горите имаше две коли казаха че са дежурни,за сметка на това боклуци няма,бракониери също и пари никой не ти иска само те проверяват да не носиш мрежи,така че не знам дали не си струва да дам малко повече пари за бензин но да отида наистина
на риболов.наслука и ако някой намери наистина нормално място за риболов около Варна-пишете.
иванко
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 308
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 8:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от иванко »

Няма такова място колега.
Аватар
HarryCarp
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от HarryCarp »

Ще дойдете Ви на моя вариянт май. http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=1&t=10904
tryico
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Пет Мар 16, 2007 11:13 am
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tryico »

Все по-често ми се върти в главата идеята за доброволно събиране на средства и зарибяване на водоемите във Варненска област. Очевидно ДЪРЖАВАТА е решила да не прави нищо по въпроса за запазвнето и поддържането на рибните ресурси, докато напълно не изчезнат повечето видове риба. С всяка изминала година аз се задоволявам с много по-нисък като качество улов. Не е далеч момента когато ще се радваме на каквато и да е риба (маломерни таранки и червеноперки). Може би именно това е целта на управляващите да ни принудят да даваме пари единственно на арендованите водоеми????
Ако зарибяването се случи с доброволно събрани пари, подкрепено със солиден медиен коментар, може би ИАРА ще започне да упражнява възложените и правомощия за опазване и увеличаване на рибните ресурси.
Принуден съм (а мисля и много други) да давам пари за гориво, за да ходя на 100 и повече км ежеседмично, похарчих сумати пари за лодка, мотор, сонар, GPS и куп др дреболии за да мога да достигам места които все още държат някаква риба, да давам такси на арендатори, че и да си плащам рибата и т.н. Аз съм готов да отделя част от тези пари за зарибяване.
Нека ме извинят админите и всички членове на форума, че се отклонявам от темата, но за мен това е най-същественото за риболова във Варненска област.
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NikiStoianov »

Теоретично идеята да събираме пари за зарибяване е добра. Но само при условие че имахме манталитет на британци или немци. С прословутата българска идеология ние ще пускаме селяни и цигани ше ги вадят и ще ги крият по джобове и чорапи.

Не и в тоз живот.
Но да не се отклоняваме от темата.

Ходих днеска да си купувам подхранка от насипната на Пазара във Варна и после през рибарските магазини. Като ги питам къде вядят риба ме гледат с един странен поглед все едно съм питал в полицита къде продават атомни бомби. Така и не можаха да ми кажат поне един язовир дето да кълве нещо. Пък аз заблудения си мислех, че като задължителна спирка на всеки рибоманиак магазините ще могат да ме насочат. :wink:
NikiStoianov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 11:03 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от NikiStoianov »

Току що се връщам от Николаевка - големия язовир.

Втори път скоро няма да ида. Не знам дали на язовира се плаща. При нас никой не мина, а седяхме до 12,30. Двама човека бяхме с пет сопи. Три дънни и два телескопа 6 метрови. Ловихме на торен червей, бял червей, царевица и на пружина. Захранихме стъбилно. Първо отидохме до колибата на пазача, където имаше мрежа, преграждаща целия язовир. Решихме да застанем от страната на дърветата, по-към опашката на язовира, но не съвсем в папура - на около 100 метра от него. Имаше две момчета нощували там - резултата 4 таранки по 200гр. на дъно на царевица. Там където ние хвърляхме беше 80см дълбочина на 6 метровите телескопи. На торен и на бял се уби да ни кълве. Първо мислех че са раци, но се оказа че са едни малки рибки, които в ловешко им викат барушници, тука във Варненско не знам как им се вика - приличат на малки бели мренки или кефал, само че сиви на цвят. Пет сантиметра стават най-много. Начупиха ни се ръцете да засичаме. Хванахме между другото 4 таранки по 150-200гр. Излезе вятър, пък и на мен ми писна да засичам на празно и се изместихме на отсрещната страна, съвсем до папура. Дълбочина 50см. Слънце много, тихо - риба ич. Седяхме още два часа и се отказахме, сгънахме и си тръгнахме. Дойде още един рибар, за два часа нито една риба не извади. Каза че зимата язовира бил източен, даже се учуди колко много вода имало.

На дънните имах само два удара, много слаби - на пружина и на торен червей.

Краен резултат 4 таранки дребни.

Причините, поради които няма да ида скоро пак там са: липсата на особена инициатива от собствениците за зарибяване, прекаленото наличие на барушници, плиткача и отвратителния път до там.

Ма поне си убих малко желанието за риболов, че цяла седмица само това съм мислил.
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

Преди 2 семици се връщах от Варна за Шумен по стария път,след Ветрино,вляво на пътя има някакъв язовир Млада Гвардия 1, и имаше бая народ и коли,някои знае ли инфото му
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Dobo »

Здравейте!Видях,че колегата който е пуснал темата е запитал за Бозвелийско...Вчера бях на гости в Провадия(на 2-3 км от Бозвелийско)и поразпитах за язовира както и за останалите по близко до града,но нищо интересно...Искам да предупредя,който и да е да не се излъже да отиде там,защото допреди доло горе половин(когато последно аз ходих там и останах капо) година таксата беше 5 лв,а сега незнам от колко време е 15 лв и се създава впечатление за някъкви подобрения с увеличението на таксата...Язовира нито е зарибяван,нито почистван,състоянието му е същото,ако някой е ходил там скоро.А също да помоля колегата,който сподели за Пода да даде малко повече инфо,ако е възможно де... Успех на всички!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”