Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

Утре смятам да направя един излет колеги и се триумя между Венелин,Добротич и Кюлевча.Дайте някакъв съвет.На Кюлевча предната седмица видях,че има риба,ама малко е дълечко,а отивам за 5-6 часа само
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

Благодаря колега!Аз дори незнам дали има някаква промяна на венелин.Предната година даваха да се лови само на големия и на едното малкото гьолче,а за тази година нищо не см чул още
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svilen_sa6kov »

kaishaka написа: na venelin trudna rabota goliamo 4akane ama ako udari goliamo sus sigornost za dobroti4 ako hodi6 rano sutrin i ot otsre6tnata strana ne kam posroikata ami otsre6ta na pyrvoto mestence v diasno i hvurlia6 plytno do trastikite tam sa udarite a za kiliov4a mai ribata ne se zema puk i ot varna e dale4ko
Колега, добре дошъл във форума, но пиши на кирилица, че ни озори с тая маймуница.
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
evroto1972
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:21 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от evroto1972 »

На Аврен ,собсвеника е зарибил и ще го пуска чак септември. Просто за инфо да го знаете, да не се налага като мен вчера ,да бъхта до там напразнo.
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svetlio86 »

Вчера на Кюлевча имаме извадено само ч шаранче и 2 таранки!!! Не , че удари нямаше всички вадеха по доста шарани просто ние се бяхме забили в ъгъла с най многото закачки(т.е. срещу пазаите в дъното вляво) и имахме към 7-8 удара за деня , но 2 от рибите се откачиха останалите директно в закачките и никакъв шанс да ги извадиш! Иначе язовира е много добре зарибен само дето закачките му са малко множко!!
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
ico000_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 547
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ico000_ »

Колеги от Девненския язовир който е до гробищата ми казаха че в Неделя отваряли Блъсково големия таксата щяла да бъде 25лв.Ако някой може да потвърди информацията няма да е зле.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от RAAZIEL »

Айде и от мен едно инфо.Вчера въпреки кофтито време в 7 часа бях тук.
Изображение
Изображение

За незнаещите това е девненския развъдник на Геро.Заради кофтия вятър реших да се настаня отстреща/въпреки ходенето/,че да ми духа от към гърба и не сгреших.
Това е леката артилерия:
Изображение

Те я тежката:
Изображение

Стръвта беше всичко на к'вото се сетите без топчета.На обяд ме навести те тоя мушмурок
Изображение

След като го пратих да вика баща си,след малко той дойде-красив,оранжев голтак
Изображение

Щракнах се и аз с него,защото и без това беше последната ми риба за деня
Изображение

И двете риби се хванаха на фидера на сладка царевица.Другите въдици не мръднаха цял ден.Много слаба активност на рибата с четери кълванета и две риби.От страната на която бях застнал дойдоха двама приятели които също реализираха по един шарко от същия калибър
На отсрешния бряг имаше три двойки колеги,който не се мръднаха от столовете.Пазача каза,че са били цял ден без удар.Това е.Успехи на всички
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
svilen_sa6kov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1096
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 1:30 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svilen_sa6kov »

Колеги, няколко пъти вече задавам въпрос за статута на язовира в Манастир- арендован ли е или свободен, но никой не отговаря. Знаете ли нещо???
По- добре детето с въдица в ръката :fishing3: , отколкото пред видеоиграта :finga: .
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

svilen_sa6kov написа:Колеги, няколко пъти вече задавам въпрос за статута на язовира в Манастир- арендован ли е или свободен, но никой не отговаря. Знаете ли нещо???
5 лв., рибата се плаща. Преди 2 години зарибен с амур и шаран. Сега амура е до 1.5 кг, шарани имало до 3-4 кг. Малко по подробно, Официален сайт сьс статистика на състезанията. Трябва да се регистрираш май и е на английски.
Последно промяна от rap66 на Пон Май 02, 2011 4:05 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

Здравейте колеги току що се връщам от Кюлевча(даже още цялата цигания е в колата) :D .Та от сутринта от 7:30 до 14:30 само един амур 4,200 кг и той удари към 9:00.А иначе имаше две момчета на плувка и на бял червей извадиха 3 шарана и 2 или 3 изтърваха
Последно промяна от pasator на Пон Май 02, 2011 7:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svetlio86 »

Колеги в четвъртък имам намерение пак да ходя към Кюлевча ако не е много зле времето така ,че ако някой има желание да ходи на там и да си поделим пътните разходи да свирка!! Естествено да е от Варна! Тръгване съм запланувал около 9 часа понеже се обедих , че за там няма голямо значение в колко часа ще идеш!!
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

svetlio86 написа:Колеги в четвъртък имам намерение пак да ходя към Кюлевча ако не е много зле времето така ,че ако някой има желание да ходи на там и да си поделим пътните разходи да свирка!! Естествено да е от Варна! Тръгване съм запланувал около 9 часа понеже се обедих , че за там няма голямо значение в колко часа ще идеш!!
Ами незнам дали няма значение кога е добре да си там колега.По думите на пазача-рибата тръгвала след обяд да яде,ама аз два излета подред забелязах,че след 12:00 ударите рязко намаляват.Аз като си тръгнах в 14:30,останаха само двама колеги от Нови пазар на водоема-всички други си тръгнаха даже и по рано,защото просто рибата спря
Аватар
svetlio86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 9:25 am
Местоположение: Варна морето

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от svetlio86 »

Вчера бяхме на язовира в 8 сутринта до към 1 нямахме нищо освен 2 таранки от 2 до 4 имахме общо около 6-7 удара все от шарани , но бяхме при големите закачки и успеваемост ни за изкарани риби беше малка!!
Най си ми е добре,когато съм сред природата :)....................................................За Риба с бутилка бира
Аватар
pasator
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 9:08 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от pasator »

svetlio86 написа:Вчера бяхме на язовира в 8 сутринта до към 1 нямахме нищо освен 2 таранки от 2 до 4 имахме общо около 6-7 удара все от шарани , но бяхме при големите закачки и успеваемост ни за изкарани риби беше малка!!
Ами то ден със ден не си приличат-нали знаеш :wink:
astrata2
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 10:03 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от astrata2 »

evroto1972 написа:На Аврен ,собсвеника е зарибил и ще го пуска чак септември. Просто за инфо да го знаете, да не се налага като мен вчера ,да бъхта до там напразнo.
На Аврен са пуснати нови 6000 шарана ,и ще бъде пуснат след забраната да работи .
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”