Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колега в Провадийска не влиза риба от Камчия като е преляла.Тя тръгва близо до Каолиново и покрай колко гьола минава незнам,пък и има още около три притока.
Последно промяна от Doncho69 на Сря Окт 03, 2018 11:39 am, променено общо 1 път.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

Fishing_Fan написа:
Doncho69 написа:Незнам колега но е възможно.То в тая малка рекичка има всевъзможни риба.
Ако р. Камчия преди е преливала ,към около селата Дъбравино,Доброплодно и Юнак тогава е възможно да е влязла риба към Провадийската река.

А как точно "прелива" р. Камчия и стига до р. Провадийска?!
Някога минавали ли сте този участък? За да излезеш от Дъбравино в тази посока преодоляваш не малка денивелация. Да не говорим, че ако "прелее" р. Камчия там, то цяло Дъбравино трябва да е под вода, заедно с Величково, Цонево, Гроздьово, Пчелник...
Най-тясното място между реките е над 2км. Само си представете какъв потоп и бедствие е река като Камчия да направи подобно "езеро". За справка яз. Цонове в най-широката си част няма 2000м.
А сега прибавте и спометата денивелация на ридът от десетки метри.
Не напразно двете реки са оформили самостоятелни водосбори.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

Златев написа:
Fishing_Fan написа:
Doncho69 написа:Незнам колега но е възможно.То в тая малка рекичка има всевъзможни риба.
Ако р. Камчия преди е преливала ,към около селата Дъбравино,Доброплодно и Юнак тогава е възможно да е влязла риба към Провадийската река.

А как точно "прелива" р. Камчия и стига до р. Провадийска?!
Някога минавали ли сте този участък? За да излезеш от Дъбравино в тази посока преодоляваш не малка денивелация. Да не говорим, че ако "прелее" р. Камчия там, то цяло Дъбравино трябва да е под вода, заедно с Величково, Цонево, Гроздьово, Пчелник...
Най-тясното място между реките е над 2км. Само си представете какъв потоп и бедствие е река като Камчия да направи подобно "езеро". За справка яз. Цонове в най-широката си част няма 2000м.
А сега прибавте и спометата денивелация на ридът от десетки метри.
Не напразно двете реки са оформили самостоятелни водосбори.
Не съм ходил,но пиша теоретически,р.Камчия при Дъбравино и р.Провадийска при Юнак ги делят само 200 метра,а при пълни води,разстоянието се съкращава и възможно да има в нивите нещо канали за отичане на дъждовните води ,все пак са близо до населени места,а тук виждам статия за Дъбравино / https://pik.bg/%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BA ... 80080.html / .Виждал съм р.Камчия как прелива и нанася щети в Шуменски регион,става голяма и широка подобна като на р.Марица !!! А пък Провадийска откъдето почва,там в нашия окръг притоците и гьолчетата си нямат такива екстри като сом,виж за шаран и каракуда по може,за Камчия съм сигурен за сома.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

Никъде двете реки не са толкова близко. Никъде. Пак казвам - най-тясното място между двете е над 2км. Погледнете картата, ако не сте минавал участъка.
Отделно това, че са близко, не елиминира възвишенията между тях, които са над 10м.
И ако Камчия прелее над тези възвишения, това ще е много повече от щетите, които някога е нанасяла. Ще се получи втори яз. Цонево.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги някой да е ходил скоро на Девненка?
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здравейте колеги.
Не се чудете от къде е дошла реката и възможно ли е или не. Аз съм от Девня и в нашата река също съм виждал дребни сокчета. Навремето е имало система която захранва с вода от р. Девненска яз. Тръстиково (това са го правели за да могат през лятото да го използват за поливане) та по тръбите е възможно да са минали и някои видове риба защото освен дребни сокчета съм виждал и костур... Нещо което старите рибари не помнят да са виждали преди.


П.с. Doncho69 Незнам от къде си колега но ако не си ходил до сега на Девненска река не ти давам големи шансове за успех... Риба има и хубави шарани има и каракуда има, а кефалите са трофейни... Проблема е че реката изисква много опит на конкретни места за да даде риба... Все пак успех ако отидеш обезателно пиши резултата после...
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

той Дончо ги има всичките тези работи където си ги писал за успешен риболов
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Не ли още рано за реките?
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Благодаря колега ianimar!
Последно промяна от Doncho69 на Пет Окт 12, 2018 4:45 pm, променено общо 1 път.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Не е рано колега ако знаеш как да я излъжеш.Аз смятам в четвъртък да я посетя и после ще споделя.
А относно разнообразната риба в реката ,повечето идва от Вълшебния.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

имам познати които я и зарибяват реката,аз съм участвал в пускането доста морунажи там ,уловени на цонево и с бидони до девненска
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

ianimar написа:имам познати които я и зарибяват реката,аз съм участвал в пускането доста морунажи там ,уловени на цонево и с бидони до девненска
Много добра инициатива!!! Адмирации!!
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Поздравления за проявената инициатива колега. Знаейки колко път сте минали това си е голям труд.
Иначе най сериозните зарибявани я на реката бяха в последните десетина години когато и трите рибарника на горе по течението ѝ по погрешка изпуснаха доста риба. В резултат на това сега има доста трофейни бели амури. (За шарана няма да споменавам тъй като незнам кой от къде е влязъл тъй като и преди си имаше шаран в реката...
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Doncho69 написа:Не е рано колега ако знаеш как да я излъжеш.Аз смятам в четвъртък да я посетя и после ще споделя.
А относно разнообразната риба в реката ,повечето идва от Вълшебния.
Колега, надявам се аз да не съм доловил иронията в поста ти тъй като да смяташ че реката се е загубила от Вълшебния е доста погрешно.. извора никога не е имал каквато и да било риба и всичките ни опити да пуснем каквато и да било риба вътре (та дори и жаби) са били неуспешни. Всичко пуснато вътре умира...
Единствения вариант Е някой да пуска риба от кръчмата ...
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Златев »

ianimar написа:имам познати които я и зарибяват реката,аз съм участвал в пускането доста морунажи там ,уловени на цонево и с бидони до девненска
Поздравления за делото!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”