Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от orion30 »

Язовир Преселка продължава с фалшивите снимки във Фейса. Тоест те не са фалшиви а са от преди няколко години. В момента паткарника е обезрибен тотално.
Изображение
Изображение
Изображение
Евентуално някой колега ще се познае и ще потвърди че са от времето"га Лили Иванова беше млада" :lol:
bad_santaa
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Юни 20, 2020 6:34 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от bad_santaa »

Здравейте колеги, някой има ли информация за яз. Доброплодно или яз. Белоградец. Благодаря предварително
vladavramov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Съб Ное 06, 2010 8:13 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vladavramov »

Един прекрасно прекаран ден с внуци на язовир Калиманци. Чистота, безупречни условия - с чадъри, шезлонги и най-важното риба, която в очите на децата предизвиква възхищение. На 15 километра от Варна с идеален път до язовира. Много лъчезарни арендатори.
Качвам снимки с моите щастливи от риболова внуци.
Прикачени файлове
snimka2.jpg
snimka2.jpg (64 KiB) Преглеждано 5890 пъти
snimka.jpg
snimka.jpg (71.32 KiB) Преглеждано 5890 пъти
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здраввйте колеги.
Изминалите три дни бях на почивка в туристически комплекс "Рибарника" намира се между Гроздьово и Цонево. ( www.ribarnika-bg.com)
Мястото имах хотелска част и хубсв ресторант ( не се лъжете от сайта им няма места за палатки, само за Кемпери) има хубсв язовир за изцяло спортен риболов. Условията са от 7 до 17ч. 5лв на въдица. Язовира наистина ГЪМЖИ от риба. Масовите риби са шарани отпо 2-3кг. За по специалистите има и трофеи. Стръвне подбира, дори не се налага и особено захранване. Като недостатък отчитам че язовира е изцяло гол. Носете си чадъри за сянка.
gtamahkyarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 9:52 pm
Местоположение: варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от gtamahkyarov »

Здравейте колеги. Някой има ли информация за язовир Звънец? Може ли да се лови там? Миналата година май беше затворен.
А някакво инфо за Генерал Киселово?
Благодаря и Наслука
extreme33
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2020 2:20 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от extreme33 »

Здравейте колеги последния риболовен излет бях на язовир Калиманци. Времето беше много топло но учудващо рибата кълвеше цял ден изкарах около 10 толстолоба около 1,5 - 2 килограма но взех само 3 другите ги пуснах в язовира. предните пъти не кълвеше толкова много мисля че е от новия технопланктон който закупи от OLX човека е от Варна и ми го похвали много, явно добре работи следващата седмица ще пробвам пак.

Благодаря и Наслука
Прикачени файлове
20200828_200857.jpg
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Screenshot_20200902-203028.jpg
Тия дни бях на Левски с един приятел. Има нови правила: такса 20лв,може да се взима до 3кг риба. Лових с два фидера като имам 50+ риби. Шарани от 0,7 кг до 8кг и добри каракуди. Лових с метод монтаж. Подхранка и пелети на Timar. Стръв вафтери и дъмпели на Carp zoom и MG. Рибите бяха доста активни и борбени въпреки голямата жега. Следващия път смятам да пробвам да ловя основно каракуди на фидер с кошница.
Успех и наслука!
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колеги здравейте!
Някой да е посещавал р.Камчия?
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Здравейте
Преди десетина дни бях на яз. Преселка, който бях зачеркнал тотално и останах приятно изненадан. Водоемът явно е зарибяван и има завидни количества риба. Лових с три фидера, два на метод и един на кошница. Колегата бе с два на метод. Успях да уловя 39 каракуди с прилични размери, дребно амурче и едно шаранче малко над кило. Рибите се активизираха след обяд при появата на малко вятър като ловях предимно на кошницата със стръв 3 бели. На метод имах само десетина каракуди с много добри размери.
Вчера реших да повторя риболова, но ситуацията бе коренно различна. На кошница със стръв бял и торен имам само десетина каракуди(отдавам го на храната). Докато на метод имам два огромни бонус шарана и един малко над кило плюс 40 каракуди. По думите на собственика последните дни е нямало никакъв риболов, което ако е истина бих го отдал на промяната на времето. За стръв използвам вафтери, а на метода подхранка с микропелети. Имам и снимки, но не помня как се качваха
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Яз Преселка
Прикачени файлове
IMG_20201027_143455.jpg
Screenshot_20201027-200558.jpg
Аватар
dimataa
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 3:52 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от dimataa »

Къде може да се отиде за таранки?!
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

dimataa написа:Къде може да се отиде за таранки?!
Ами на Преселка излизат много добри каракуди на фидер плюс шарани. Каракуди има с добри размери и на Одринци. На Калиманци също има, но са много дребни.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Някой ходи ли по реките около Варна? Интересува ме за река Камчия от моста надолу разрешен ли е риболова и в к. к. Камчия също дали е разрешено да се лови риба?
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Ivan_nikolov »

kikk4o написа:Някой ходи ли по реките около Варна? Интересува ме за река Камчия от моста надолу разрешен ли е риболова и в к. к. Камчия също дали е разрешено да се лови риба?
Преди две седмици неделя до обяд обикалях по рекара. На устието 7-10 човека дебнеха илария. Нагоре към моста още 20-тина човека , като повечето обикаляха за щука. Аз се прибрах капо , но не видях някой да вади риба .Хората с които приказвах също нямаха успех.Поздрави
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Вчера направих сефтето за тая година на река Камчия. Петнадесетина ентусиасти бяхме застанали от моста нагоре като всички си останахме с приятната разходка и хубавите мигове край реката. Риболов нямаше никакъв с изключение на колеги до мен, които ловяха уклеи на плувка. Реката е много паднала и бистра. Нямаше и помен от морунажи. Хищниците също се бяха покрили по думите на колеги спинингисти. Следващият път смятам да заложа и аз на хищниците, но само времето да е хубаво.
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”