Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Fishing_Fan
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 654
Регистриран на: Сря Апр 28, 2004 11:07 am
Местоположение: Шумен

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Fishing_Fan »

през седмицата не знам дали може да се ходи,не съм питал момчето което събира таксите,рибата не се плаща.
Аватар
tech-house
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Юли 22, 2007 7:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от tech-house »

Някой да е ходил на Блъсково и Добротич защото са отворени вече.На Блъсково чувам че ги дърпали шараните в плитката част обаче
nikolay_dn
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 6:15 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от nikolay_dn »

Здравейте колеги, реших че не честно само да чета и реших да се отчета за днес. Не че има какво да отчитам, но все на някой ще съм от полза. Тръгнахме две семейства към Вълчи дол.
1. Ген. Киселово: Язовира е без арендатор от миналата година. Който иска таранка, там е неговото место. Миналата година, пак със същите приятели, извадихме 23кг. за 6 часа и закрихме сезона. Днес останахме около 40мин. Много силен вятър и 10тина таранки.
2. Отидохме до Звънец. Язовира е хубав, но няма много удобни места. Говорих с един колега, от 7.30 до 9.30 нито един удар на 5 пръчки на дъно. Тръгнахме за Брестак
3. Брестак. Пристигнахме около 10.00. Хвърлихме 5 пръчки на каквото имахме (пружина, млечна царевица, торен червей, кюспе, протеинови топчета и др). Докато чакахме се играхме с едни телескоп на бял червей (само таранки). Само един удар към 13.30, но като по учебник, силен и продължителен. Засякох и почти го докарах до брега, но на около 10 метра дръпна и даже не видях какво е. За съжаление ми беше много натегнат аванса и това се оказая решаващо. До 17.00 нищо. Колегите които бяха по към стената извадиха няколко малки шаранчета (може би около 600-800г). Миситя, че едра риба там но уви, избяга ми. По празниците мисля да прескоча пак, да се реванширам на онова дето избяга.
Това е колеги, дано да съм от полза на някого.
KoFFeR
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:31 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от KoFFeR »

Здравейте колеги . Бяха казали че излизат шаранчета на Гьола на Девня , но уви от 09 : 00 до 15 : 00 то не беше захранка 3 килограма , торен червей , бял червей ,царевица . И крайният резултат 3 таранки еее за наш късмет имахме повече наслука от другите колеги , които бяха там ! Поне видяхме , че докато бяхме там зарибиха с шаран . Собственика каза ,че е пуснал 250 килограма шаран . :!:
golden
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 11:48 am
Местоположение: Jivko Jekov- Provadia

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от golden »

След днешния излет до Добротич,мога да кажа че такъв язовир около Провадия няма.Чисто,приятно-кошчета за боклук през 10 метра.Маси с пейки и беседки,два паркинга,чешма,тоалетна.На 15 метра са направени скари за барбекю.Мислено е за удобствата на риболовците-направени са удобни дървени скари за по-удобен риболов,а за малчуганите има изграден пясъчник и люлка.Рибата в язовира е амур,шаран и естествено каракуда.Шаранчетата са около килограм,амурчетата около два,а каракудата-половинка до кило.
Аватар
jibira
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 494
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:50 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от jibira »

Какви са условията за Добротич, и как се стига до там?
Живей докато си жив, понеже след това твърде дълго ще бъдеш мъртъв!
golden
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 11:48 am
Местоположение: Jivko Jekov- Provadia

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от golden »

Такса 20 лева-3 въдици
Разрешен риболов от6.00 до 20 часа
маломерна риба не се взима-това се отнася за шаран и амур
преди тръгване се проверява улова,в таксата е включена 2 килограма риба-над 2 кг. по 3.50лв.(каракуда не се брои)
Забранени лодки,парашути,мрежи,герими и рачила(лодка радиоуправляема също)
Забранено е вдигането на шум,палене на огън,риболова на стената и водене на домашни любимци(кучета)
Телефон за контакт 0884331013(пазач)
Vojd_of_CarpTeamPRD
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 120
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 7:31 pm
Местоположение: Провадия - Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Vojd_of_CarpTeamPRD »

Здравейте. Имам сигурно информация, че на Добротич е позволено приспиването?!
Трябва ми телефона на собственика на язовира, познавам го, но му нямам телефона.
Таксата 20лева за всички ли важи?! За спортисти хвани-пусни няма ли намаления?! > Вип зона?!
sxl
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Авг 10, 2009 9:18 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от sxl »

вчера на Засмяно ... 3 червеноперки и каракудите не съм ги броил защото в един момент престанахме да ги слагаме в живарника и директно в язовира .. после и живарника в язовира ....

искам да попитам нещо ! Задължително ли е като се взима риба от язовирите, тя да се чисти на близките чешми около язовирите !!!!!????? по гнусна и българска гледка няма просто !! имаше на чешмата едни глави от часове изчистени там и още им мърдаха сърцата еи така както си седят на чешмата отгоре ... и мацките като ревнаха ... ужас направо :rolleyes: :) сорка за оффтопика ама е много гнуснор и това съм го забелязал на всички язовири около които има разни чешми ... тъпо е бе !!!
mbojov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:11 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от mbojov »

На 01.05 ходих на откриването на яз.Блъсково. Никой нищо не хвана по целия язовир.
Бяхме двама и за цял ден висене резултатът беше плачевен: 1 шаранче 1.5кг, 10-тина дребни костура и още толкова слънчака.
Имаше адски много хора и то повечето бяха там още от предната вечер. Всички като си тръгваха се заричаха повече да не стъпят там. То и аз май няма вече да ходя. Със същия успех мога да си ловя риба в аквариума вкъщи, че даже може и повече да хвана.
golden
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 11:48 am
Местоположение: Jivko Jekov- Provadia

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от golden »

Преди малко разговарях със собственика на Добротич.Условията са твърди точно с цел да се избегне замърсяване и освинване на това прекрасно язовирче.Нощен риболов-забранен!
peichev
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Апр 14, 2008 9:28 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от peichev »

Здравейте,
Информацията ми за Добротич е че не е разрешаван за риболов през изминалите 2-3-г.което предполага да има риба в язовирчето.Трябваше на 01.05 да го посетя на откриването му, но ангажименти не позволиха да осъществя намеренията си.Днес виждам няколко поста за излети и условия на Добротич,но въпреки това никой не е споделил за улова си по време на излета/ единствено е споделено с каква риба разполага язовира/.Това значи ли, че колегите са се капотирали???Моля за повече достоверна информация относно улова и посещаемостта на язовира през почивните дни....И понеже се колебая дали на 6.05 да отида на Белокопитово, Доброплодно или на Добротич моля за "прясно" инфо и за Белокопитово и Доброплодно.
cecobsl
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 2:39 pm
Местоположение: The Pakossa-Бяла Слатина,Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от cecobsl »

Събота-01.май ,яз.край с.Брестак ,15 ч. и 03 мин.Имаше около 10-12 човека.Застанах на захранено място ,което ми отстъпи заминаващ си колега,/БЛАГОДАРЯ за което/,риболовствах на мач,на дистанция 20-тина м.от брега .Подхраних допълнително със захранка "Трапер-шаран,каракуда,лин" и допълнително царевица от консерва с прашката.Първото шаранче дойде 30-40 мин.по-късно на сладка царевица .До 19.00 имах 5 уловени риби,един калибър 1-1.200 кг.,които плуват в язовира.По мои наблюдения шарана се влияе от захранване особено ако се разчита на риболов на леко.На дъно незнам какво е положението,несъм пробвал този ден,иначе при друг мой излет шарана кълвеше на дъно на торен червей,но в комбинация с накисната царевица,иначе каракудата изяжда червеят.Пробвах на торен червей,на мач-каракуда в порядъка на 100 гр.тотално изнервя ако си настроен за риболов на шаран,иначе ако търсите каракудата целенасочено може да се направи количество.Това е засега.Наслука на всички колеги!
mbojov
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:11 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от mbojov »

cecobsl написа:Събота-01.май ,яз.край с.Брестак ,15 ч. и 03 мин.Имаше около 10-12 човека.

Колега, извинявай ама в събота на Брестак в 15 часа имаше поне 100 човека на язовира. Освен ако не си ходил на другия който е между Храброво и Блъсково.
golden
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 277
Регистриран на: Вто Сеп 25, 2007 11:48 am
Местоположение: Jivko Jekov- Provadia

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от golden »

След излета на Добротич,мога смело да твърдя че язовирчето държи риба.Улова ми беше повече от приличен-нека е ясно,че мен ме интересува само и единствено тръпката от съпротивата в края на въдицата.Ако смятате разходите и целите тяхното"избиване"с улов-това не е вашия водоем!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”