Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Колега не се чуди.Там има големи тупалки.И аз имах преди 10-12дена две късния и една изправена кука,но за следващият път съм подготвен още по-добре.
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

по разказа на колегата разбирам че се хвърля една волта и се вързва на дърво и сутринта се проверява,ако правилно съм разбрал това не е риболов за мене/преди 10сетна години по камчия видях няколко такива въдици извадих ги всичките на едната имаше сомче около 300гр.мъртво/
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Doncho69 »

Прав си колега.И аз не го харесвам това но е голяма практика особенно по Камчия.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Добре колеги, следващия път като отида на църква ще запаля една свещ за нещастното сомче... трагедия е било наистина...
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

не става въпрос за умрялата риба,а за удоволствието от риболова,другия път може с някакъв взрив по бързо ще стане и няма да се изтърва риба
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

По форумите се напълни с природо защитници и спортни риболовци... И сякаш всички забравихме времето когато ходихме за риба за да си занесем една две риби вкъщи да седнем вечерта на масата.
Хората ловят риба с чували и ремаркета, използвайки мрежи бомби, ток и какви ли не забранени методи.
Аз говоря за една риба, която нито е маломерна нито е в забранен период, а на всичкото отгоре метода далеч не е забранен според действащия закон... (който по мой спомен казва 2 въдици с до 2 куки и една плувка). И все пак бях наруган. Все пак искам да попитам колко от вас са ходили да чистят речно корито на есен? И колко от вас хранят рибата без да се надяват на улов??? (Всички които на тези въпроси отговарят с "аз" им благодаря и ги поздравявам като колеги)
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

пич и аз прибирам почти целия улов/морски/ сладководен не прибирам,зарибявал съм и участвал в чистене,но това което бе описал като риболов не е мойта игра,наздраве и всичко най добро
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

нормално е който ходи на риба да си взима и за вкъщи ,но самия начин за хващане на риба ме дразни, :smt023
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Наздрве колега... може би и аз реагирах твърде пресилено... Всичко най-добро и на теб.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Аз лично членувам в няколко от популярните риболовни фейсбук групи и ми прави впечатление, че е пълно с хора готови да те набият само затова, че държиш неправилно уловената риба. Отделно от подобни групи не може да се научи нищо полезно свързано с риболова. Там се обсъждат само разни селфита с шарани и кой кскво оборудване ползва. Направо е жалка работа...
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

И аз заради една такава група се напрегнах... онзи ден пуснах един пост дали е добра идея да напълня една шпула със флуоро карбон и една не бях набит щото съм мислел, че флуоро карбона за 5лв бил истински... Само не ми стана ясно как решиха така при положение че никъде не споменах за какви пари става дума...
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ianimar »

аз затова нямам фейс,да не гледам и чета щуротии
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от stoka »

Къде може да отиде човек с влак във Варненско(интересуват ме основно реките Девненска и Провадийска)?Някой от вас ако може да ме упъти около някое село,градче,паланка,керемида до които да минават въпросните реки и да може да се лови риба,ще съм много благодарен.Не е нужно да си издавате любимите си места.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Ами влака минава доста близо до Девненската река и ако си решил можеш да отидеш да си опиташ късмета, разстоянието от гара Девня ( не гара Повеляново) е около 300м по права линия, по пътя ще дойдат малко повече, но не кой знае колко. Та от там можеш да си намериш някое място за жалост не мога да гарантирам за улов... Риба им макар и да ти се струва близо до населено място... Просто реката от край време е доста трудна...
Все пак ако решиш да отидеш успех после пиши как е минал излета! :)
stoka
новобранец
новобранец
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 8:30 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от stoka »

Благодаря,Луцифер!Следващият уикенд ако не съм по морето за попчета,ще се разходя до Девня и ще пиша как е минало!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”