Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

На 1 и 3 март бях на Комарево. Шарана и каракудата вече се хранят прилично. И двата дни се получи много добър риболов на фидер с доста риби. Интересува ме какво е положението с риболова на Цонево?
s.a.m.i
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 8:03 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от s.a.m.i »

Здравей колега,може ли малко подробности за Комарево?На метод фидер ли ги дърпа,или на кошничка?Също нещо за храната и стръвта да споделиш,благодаря предвварително!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от rap66 »

Шарана се храни, но каракудата още не. Водата на 2.03 беше 9с. На 3.03 имаше състезание, стотици шарани и няколко каракуди
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

s.a.m.i написа:Здравей колега,може ли малко подробности за Комарево?На метод фидер ли ги дърпа,или на кошничка?Също нещо за храната и стръвта да споделиш,благодаря предвварително!
Рибата кълве основно на метод. Стръв вафтери и поп-ъп. На метода подхранка и пелети.
s.a.m.i
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 8:03 am

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от s.a.m.i »

kikk4o написа:
s.a.m.i написа:Здравей колега,може ли малко подробности за Комарево?На метод фидер ли ги дърпа,или на кошничка?Също нещо за храната и стръвта да споделиш,благодаря предвварително!
Рибата кълве основно на метод. Стръв вафтери и поп-ъп. На метода подхранка и пелети.
Благодаря!
Аватар
vanboxer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 261
Регистриран на: Сря Мар 03, 2010 12:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от vanboxer »

Вчера бяхме със сина ми на Комарево. Времето беше страхотно около 20градуса( като изключим вятъра). Рибата беше сравнително активна- основно каракудата.
Имахме три удара на шарани, по мое мнение около 1,5-2килограмови риби. Оставих детето да ги работи за да се учи и "настървява", но за съжаление двата се откачиха до брега третия на около 15 метър. Днес иска пак да ходим :-)
Аз не съм професионалист в риболова на шаран, но все пак ще споделя как ловихме:
Бяхме с две пръчки, едната с обикновен фидер(кошничка) и стръв бял+торен.
Втората въдица беше направена елементарно. 40гр тежест от долу с една кука 8 номер малко над нея. Стръв царевица+бял.
Рибите кълвяха на около 40 метра от брега.
20200307_150430.jpg
20200307_150444(0).jpg
ЖРЕБЧЕВСКИ ВЪЗПИТАНИК
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Вчера бях на Калиманци. Тоя язовир го бях зачеркнал от списъка с посещавани водоеми, но останах приятно изненадан. Лових с два фидера, единия на метод, а другия с кошница. На метода изкарах 7 шаранчета по около 1кг и няколко каракуди. На кошницата между 30-40 дребни каракуди и едно откачено шаранче. Рибата кълве настървено и е доста борбена за размерите си. Таксата за риболов е 20лв дневен излет до три въдици. Захранването с лодки е забранено. Може да си вземеш до 4кг риба. Нощния риболов е разрешен но само на първите три сектора.
Luzifer
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 7:35 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от Luzifer »

Здравейте колеги.
Отдавна не съм писал тъй като съм в чужбина и надали ви интересува особено какво ловя тука в свободното си време :)
Така: Вчера баща ми направил един излет из Варненско. Сутринта отишъл на яз. Манастир. (По неговите думи рано) , но хората били отишли по-рано. Целия гьол бил пълен. Отказал се от него и отишън на Млада Гвардия. Там изкарал 11 каракуди (Според снимката която видях хубави) не каза някой покрай него да е хванал нещо по-едро.
Наслука на всички и не забравяйте да не се разболявате... та да мога да си дойда и аз.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

Вчера завърши двудневния ни излет на яз. Преселка. Освен хубавото време нищо позитивно не се случи. Язовира явно е обезрибен, а беше един от малкото в околноста, който имаше риба. Около 30 човека бяхме на водоема като единственото, което се улавяше бе дребна каракуда.
Аватар
bobara85
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 10:17 am
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от bobara85 »

Колеги, някаква инфорация за Пода имате ли ? Искам да зеведа жена си и дъщерята (4 години) на риболов, но искам и да има риба не само да седя и да убия желанието на детето.
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

:lol:
bobara85 написа:Колеги, някаква инфорация за Пода имате ли ? Искам да зеведа жена си и дъщерята (4 години) на риболов, но искам и да има риба не само да седя и да убия желанието на детето.
Това не е най-удобното място за риболов особено с дете. Абсолютен змиярник без каквато и подръжка, а и риба няма. Аз ходя на Калиманци с детето. Рибата е дребни шаранчета и каракуди, но поне не е мизерия и змиярник. Таксата е 20лв има масички където да си сложиш багажа и като цяло е приятно за риболов със семейството.
Аватар
bobara85
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 10:17 am
Местоположение: Ямбол

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от bobara85 »

И аз харесвам Калиманци но не правят ли проверки и глоби ? Той не е от разрешените язовири във варненско и до колкото знам минават и правят солидни глоби на другите язовири .
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от kikk4o »

bobara85 написа:И аз харесвам Калиманци но не правят ли проверки и глоби ? Той не е от разрешените язовири във варненско и до колкото знам минават и правят солидни глоби на другите язовири .
Ами нямам идея дали минават от ИАРА. Арендаторите си взимат таксата и нищо не са споменали за проверки. Иначе и на мен ми направи впечатление, че водоема го няма сред разрешените.Друго такова място, на което бихте си прекарали добре е яз. Комарево.
Приятел е бил днес на Пода. Нищо по различно от това, което споделих горе. Имало нов арендатор на водоема. Риби - само дребни каракуди.
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от velas »

С риболовен билет и квитанция/кас.бележка за риболов на даден язовир, глобата от ИАРА се прехвърля към арендатора на язовира, ако няма разрешение за риболов по време на забраната.
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Риболов във Варненска Област? Рибарници, язовири, реки?

Мнение от ztabakov »

Колеги,някаква информация за яз.Добротич?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”