Вила и язовир Палици

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от rap66 »

Бяхме на почивка в "ЧЕВЕРМЕТО" август 2009 за една седмица. Децата не излязоха от басейна. За язовира - Има много риба - изпробвах новия RF15 - и видях шараните в плиткача. Но има мно....ого разтителност и много храна-дребни рибки. Пускаш рачилото и след 2 мин. вадиш 100-на рибки по 1-2 см. Дори и дребната каракуда по 10-на см. налита на рибката веднага. Много дребна каракуда, изяжда сладката царевица, дребната рибка и червея на момента. Сухата царевица никой не и обърна внимание цял ден. Трудно можеш да уцелиш чисто огледало, а сонара показва и голяма дънна разтителност (на места 2-3 м. трева и 0.5-1м вода отгоре. Язовира е дълбок - 3.0-3.5 м. срещу хижата до 7-8 м към стената, и предполагам март месец ще е още студен. Такзата беше 5 лв. на човек.
Първия ден организирах на момчетата първоначален курс по риболов - 8 юнака + 2-ма бащи. Такса не ми взена защото " .. от деца пари не взимам, а Вие с тях нищо няма да хванете "

Малко снимки

Сега се сещам, че и малките рибки бяха канибали. Като ги оставиш заедно в кепа и след 10-15 мин. нямат очи.
Последно промяна от rap66 на Сря Мар 03, 2010 2:03 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от pachosz »

Значи риби я хванем, я не, ама казваш гот си е там :D
Жената по телефона спомена, че си имат рибарник, и от него можело да се хваща риба. Да не е това басейна за който спомена?
А каракудата явно ептен е мутирала там, щом налита на малка рибка... чудо невиждано :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Шаран на рибка съм хващал, ама каракуда :shock: :shock: :?: :idea: :!:
Kaloyan87
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 1:42 pm

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от Kaloyan87 »

Здравейте, колеги
Интересуваме някой ходил ли е последно време на язовира, какво е положението и разрешено ли е да се опъват палатки край язовира :?: Надявам се като се позатопли още малко да отскоча към това чудно местенце и дай Боже и някоя рибка да излезне :roll:
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от slivnalia »

Kaloyan87 написа:Здравейте, колеги
Интересуваме някой ходил ли е последно време на язовира, какво е положението и разрешено ли е да се опъват палатки край язовира :?: Надявам се като се позатопли още малко да отскоча към това чудно местенце и дай Боже и някоя рибка да излезне :roll:
Никога не съм виждал палатки там,не съм сигурен ама мисля че не може.А рибка.....каракудки колкото искаш :wink:
Изображение
Kaloyan87
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 1:42 pm

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от Kaloyan87 »

Благодаря за информацията, колега :wink:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от sapuna »

Язовирът е с нов собственик , но ще се консултирам и тогава ще драсна с точност!
А може и сам той да го направи де!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Stoyan.Petkov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 2:44 pm

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от Stoyan.Petkov »

Здравейте! С риск да се повторя, тъй като писах следващия текст и в друга тема, Язовир "Палици" е с нов наемател, изчистен и зарибен. В язовира е изградено садково рибно стопанство, в което се отглеждат американски сом, европейски сом, есетра и лин. Отделно от него, язовирът е зарибен със шаран, амур, сом, лин, есетра и толстолоб. Практикува се спортен риболов, като таксата за въдица е 2 лв, а рибата е на кг. Вилата, която е на брега на язовира е обновена, разширена и с работещ целогодишно ресторант. Доколкото знам около Елена, това е единственото място за спортен риболов. За повече информация на телефон 0897 921757 или на "facebook.com/yazovirpalitsi/".
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”