Вила и язовир Палици

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Вила и язовир Палици

Мнение от sapuna »

Наскоро получих информация за сериозни шарани и то точно в моя регион!Как ми е убягнал до сега този водоем и аз не знам.Поразрових се из нета и намерих информация за почивната станция:

Код за потвърждение: Избери целия код

Вила “Язовир Палици” се намира в прекрасния Еленски Балкан, на 10 км източно от очарователния град Елена, съхранил в себе си атмосферата на българското възраждане. Сгушена сред уханни елови гори вилата представлява райско кътче, където можете да намерите прохлада в горещите летни дни и топъл уют в снежните зимни вечери. Близостта на вилата до язовир “Палици” предоставя прекрасни възможности за лов, риболов, барбекю, пикници, разходки и слънчеви бани. Вила “Язовир Палици” Ви предлага своето гостоприемство, заповядайте при нас за да изживеете една приятна и романтична ваканция.
В други статии четох за стабилно зарибяване,а от приятели разбирам,че язовира не е източван повече от пет години.Не съм наясно обаче със статута!Ще намеря време да прескоча и го разуча,но все пак ще се радвам да прочета за отзиви и тук!Надявам се някой да има преки впечатления!

Нагледно:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от sandista »

Това се казва красота .
георгиев59
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 607
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:21 pm
Местоположение: Пловдив Тракия

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от георгиев59 »

Това много арно бре !!!
На теб добре,не кълве,,,ами на мен защо не ще???
Венци ®
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 8:19 pm

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от Венци ® »

Давай свежо инфо,че трябва да се ходи някъде това лято с децата,а морето се изчерпа като че ли!
Много добре изглежда!
И СПРАВЕДЛИВОСТ ЗА ВСИЧКИ.......
ivo75
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3302
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:44 am
Местоположение: РУСЕ

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от ivo75 »

Мите , този язовир сигурно е до с.Палици предполагам.Посока Елена - Котел ако не се лъжа .Майка ми е от този балкан.Имам леля в Елена .Баба ми беше в с.Константин на 15 км. от Елена .Чакам инфо тъкмо да посетя и лелята. :D
МОЯТА РИБА СИ Е МОЯ
ceco65
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 868
Регистриран на: Пон Май 07, 2007 8:07 pm
Местоположение: София

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от ceco65 »

Колеги,инфо за язовира както се казва,от извора. Брат ми е командировка и спи на язовира.Между другото се прибра за бала на дъщеря ми който беше вчера за което я поздравявам и и желая здраве,щастие и късмет.Та,условията на този прекрасен язовир са 5 лв на пръчка и рибата не се плаща.Има шаран,амур и каракуда,но повечето риба не се е раздвижила защото водата е студена.Кълве на обикновенна консервирана царевица.Тарифата за вилата е 15 лв на човек за спане и се лови на язовира без да се плаща.Брат ми каза,че е невероятна красота.Който ще ходи там му пожелавам от сърце,късмет и слука.Успех колеги!
jordan_fena
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 294
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:09 am
Местоположение: Дряново

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от jordan_fena »

Инфото на колегата е съвсем точно. Наистина водата в този язовир е доста студена все още и наистина има доста сериозни шарани. Таксата си е такава, а за красотата нямам думи. Бих се разходил и аз до там, ако някой иска може заедно да организираме един излет.
marinov1973
фен клуб-скобар
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:34 am
Местоположение: София

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от marinov1973 »

И аз го видях. Тел 06152/233 моб. 0888529859.30лв Двойна стая Има ресторант ,който работи. За гости такса няма. Скоро ще го посетя
Pavkata 1977

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от Pavkata 1977 »

Много красиво място,с удоволствие бих отишъл,пък ако има и риба и слука...мечта!
Аватар
lubosat
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 8:18 pm
Местоположение: varna

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от lubosat »

Здравейте,на всички рибари.За този язовир мога да кажа че няма много риба само единични бройки.Бях там в края на август2007 за 3 дни със едни париятели освен дребна каракуда не извадихме нищо друго.Иначе вилата става за купон
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от sapuna »

ceco65 написа:Има шаран,амур и каракуда,но повечето риба не се е раздвижила защото водата е студена.Кълве на обикновенна консервирана царевица.
Цецко,една поправка само-шаран на ПАПУРКА!!!Това според моите момчета е хит на водоема! :wink:

В най скоро време ще го посетя,и се надявам да Ви предоставя положителна информация!
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от maranzika »

Slava написа:
Благодаря на всички...вече се върнах.Бях на платения -Палици на оглед-никой нищо не хващаще ,освен малки каракудки по десетина см.Такса 5 лв на пръчка.Прегледах и Йовковци-забранен но пълен с "партизани " и " нелегални".Имаше Варненски и Софийски отряди.Имаше и стражари,но не търсеха "партизаните" ,а риби явно...Но въпреки всичко беше прекрасно и ще отида отново след катао мине "карантината". :D
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от pachosz »

Здравейте, колеги :D
Да извадя от прахта темата за Палици, щото резервирахме за края на март въпросната вила.
Гледам, че последното мнение е от 2008-ма, та искам да попитам някой може ли да сподели нещо за риболова там, ако е ходил по-скоро?
Благодаря на отзовалите се предварително :wink:

п.п. СапуНе, верно е преди доста време темата за язовира, но все пак ходи ли тогава? :D

п.п.2: Мнениеот marinov1973 » Вто Май 27, 2008 6:03 pm
... За гости такса няма...

А аз доколкото разбрах и за гостите на вилата има такса за въдица. Споделете :?: :D
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от slivnalia »

pachosz написа:Здравейте, колеги
Да извадя от прахта темата за Палици, щото резервирахме за края на март въпросната вила.
Гледам, че последното мнение е от 2008-ма, та искам да попитам някой може ли да сподели нещо за риболова там, ако е ходил по-скоро?
Благодаря на отзовалите се предварително
Здарвей колега,ходил съм там 5-6 пъти , за последно посетих мястото септември 2009,райско кътче е да знаеш.
От към риба какво да ти кажа ,явно има шаран защото постоянно има шаранджии там,но не съм виждал да вадят,иначе излиза масово дребна каракуда.

За шарана знам от едно майсторче че го търсят на рибка :wink:

Чудесно място е ще си прекараш страхотно :D

Това е от мен, инфо повече като турист там,за профи съвети питай Сапуна :wink:
Тъй като аз винаги почивам в близко селце не занм дали за почиващи във вилата е без такса,аз си плащам 5 лева.
Изображение
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Вила и язовир Палици

Мнение от pachosz »

Ясноооо. Благодаря за инфото, slivnalia :D
Оказа се, че не е точно вилата Палици, а вила ЧЕВЕРМЕТО където ше отсядаме. И тя е някъде наблизо до язовира. Там си имали обаче хората и рибарник, дето ше си хващаме и пускаме на воля, ако разбира се не решим да приберем риба :wink: Не мисля обаче, че ще се наложи да си вземаме риба, достатъчно ни е малко да начешем крастата след дългата зима. Като сме запасени и с достатъчно пържоли и :drinkers: :drinkers: :drinkers: , кво да ни пука :D :D
А за красотите на природата там вече от няколко души чувам, че било невероятно, за това и нямаме търпение вече аз и Со да идва момента :D
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”