Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

PREDATORst написа:Днес на Боргов платеното 6 човека,излезнаха малко шаранчета,аз хванах 2 по 6-7кг до мен колегата дръпна 4 и един амур от ляво колегата видех да вади 2,преди да отида кво са ловили не съм питал че отидох 2 часа и кусур.
Кълвеше на царевица с чесън,пелети халибут и от техните
Евала за "двете шаранчета по 6-7кг" колега!!! :prayer:
Би ли споделил какви са правилата на гьола в момента. Благодаря предварително! :drinkers:
Аватар
PREDATORst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от PREDATORst »

lazo65 написа:
PREDATORst написа:Днес на Боргов платеното 6 човека,излезнаха малко шаранчета,аз хванах 2 по 6-7кг до мен колегата дръпна 4 и един амур от ляво колегата видех да вади 2,преди да отида кво са ловили не съм питал че отидох 2 часа и кусур.
Кълвеше на царевица с чесън,пелети халибут и от техните
Евала за "двете шаранчета по 6-7кг" колега!!! :prayer:
Би ли споделил какви са правилата на гьола в момента. Благодаря предварително! :drinkers:
8лв на прьчка рибата се врьща,ако искаш можеш да си купиш но трябва да е под 4кг.Работно време от 7 до 8.
За сега обаче треа само неква дьнарка,аз бех с фидер с метод монтаж,колегите беха с класически шаранови монтажи с косьм.в далечината имаше един пич с мач май нищо не хвана
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

Днес на Суходол при някои имаше приличен риболов на пастърви,при други не чак толкова приличен.Ние успяхме да излъжеме по някоя американка и сивен..От шарана и помен нямаше,поне при нас.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от naskobo »

Има ли някой днес(неделя, 24 март) да е хванал повече от две риби на свободен водоем, в 50 км радиус около София? :wink:Надявам се да не съм аз най-зле, на Огняново бях шампион :oops:
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pano64 »

naskobo написа:Има ли някой днес(неделя, 24 март) да е хванал повече от две риби на свободен водоем, в 50 км радиус около София? :wink:Надявам се да не съм аз най-зле, на Огняново бях шампион :oops:
На Челопечене уклей бол,много народ много уклей ие на 12-13км.
Изображение
Аватар
jasonsmith
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 857
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 10:17 pm
Местоположение: София, западните покрайнини :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jasonsmith »

naskobo написа:Има ли някой днес(неделя, 24 март) да е хванал повече от две риби на свободен водоем, в 50 км радиус около София? :wink:Надявам се да не съм аз най-зле, на Огняново бях шампион :oops:
Аз напраих над 15 скобарета, и повече от 25 уклея, и това за 2 часа. Преди това - 6 часа пълен валат, докато ги набарам.. :drinkers: Обаче радиуса е повече от 50 км !
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

pano64 написа:
naskobo написа:Има ли някой днес(неделя, 24 март) да е хванал повече от две риби на свободен водоем, в 50 км радиус около София? :wink:Надявам се да не съм аз най-зле, на Огняново бях шампион :oops:
На Челопечене уклей бол,много народ много уклей ие на 12-13км.
Колега чета и в по-горни постове за тоя Челопеченски уклей но откъде се стига до там? Откъм селото ли /пътя за Ботунец/ или има някакъв черен път откъм Богров. Ще съм Ти благодарен ако споделиш-ако не е тайна разбира се! И на какво толкоз го лъжете, защото на Чепинци пробвахме на бял, пинки, захранка бол, но явно още не е тръгнал там-водата е много студена. :drinkers:
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gotzyss »

PREDATORst написа:Днес на Боргов платеното 6 човека,излезнаха малко шаранчета,аз хванах 2 по 6-7кг до мен колегата дръпна 4 и един амур от ляво колегата видех да вади 2,преди да отида кво са ловили не съм питал че отидох 2 часа и кусур.
Кълвеше на царевица с чесън,пелети халибут и от техните
И аз бях само щука търсех на каракуда , хванах само 1 около килограм.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Аз вчера по обад пак бях на разходка с децата до Панчарево - без въдици в ръка. Имам впечатления само от стената. Хора - много. Риба - дребни и редки бабушки и костурчета. Поне това видях. Нивото на язовира беше се вдигнало може би с около 1 метър в сравнение с предната ми разходка от преди две седмици. Говорих малко с един колега с щека, но ми звънна телефона и не можахме да побъбрим повече. Каза, че сутринта е било по-добре. Водата беше ледена, но пък ставаше за правене на жабки с камъчета :lol: .
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от RAMIREZ »

вчера след кратка разходка в Софийското равно поле, инфото е следното:

Братушково: изпускаха язовира, нивото паднало с около метър, много кал, нямах пипане на плувка за около 3 часа, едни младежи които "косяха" на воля, извадиха един толстолоп около 4-5 кг. Очевидно на този язовир, това е обичайно практикувания риболов, понеже всчики които пристигаха, вадиха по една въдица и започнаха да драскат.

Безден: един брой риболовец, се опитваше да хване пъстърва(поне с такова впечатление останах) нямаше други хора наоколо. Дори и не разпънах - директно запалих гумите в обратна посока.

Живково: на финала, отчаян решиш да отскоча до това "водно съоражение" :D 20 човека на 500 кв. м. (обещал съм си никога повече да не ходя за риба на подобни места) - резултата за 2 часа висене, една пъстърва на бял червей, един младеж се хвалеше че е ковнал шаранче, но това само по слхове.
Изображение
Аватар
PREDATORst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от PREDATORst »

kmap написа:Днес на Суходол при някои имаше приличен риболов на пастърви,при други не чак толкова приличен.Ние успяхме да излъжеме по някоя американка и сивен..От шарана и помен нямаше,поне при нас.

Изображение
Изображение
Изображение
При мен беше неприличния,бех със щеката върте ме като ветропоказател ветъро,само уклеи бах го 2 часа търпех врътках пасти масти пелети чудесии и айде дома кълвах на домашна със салатка
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRAP »

RAMIREZ написа:
Братушково: изпускаха язовира, нивото паднало с около метър, много кал, нямах пипане на плувка за около 3 часа, едни младежи които "косяха" на воля, извадиха един толстолоп около 4-5 кг. Очевидно на този язовир, това е обичайно практикувания риболов, понеже всчики които пристигаха, вадиха по една въдица и започнаха да драскат.
Преди на това язовирче събираха такса имаше и слухове,че било незаконно.Сега кака е?
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от RAMIREZ »

TRAP написа:
RAMIREZ написа:
Братушково: изпускаха язовира, нивото паднало с около метър, много кал, нямах пипане на плувка за около 3 часа, едни младежи които "косяха" на воля, извадиха един толстолоп около 4-5 кг. Очевидно на този язовир, това е обичайно практикувания риболов, понеже всчики които пристигаха, вадиха по една въдица и започнаха да драскат.
Преди на това язовирче събираха такса имаше и слухове,че било незаконно.Сега кака е?
Никой не се появи да ни иска такса, минах покрай някаква барачка, която най-вероятно е била каса някога. Абсолютно безстопанствен е язовира, щом 9/10 от посетителите на язовира си косяха без никакво притенснение. Пътя до селото е в окаяно състояние, точно на входа има кравеферма, хранилището за биологични отпадъци на която беше преляло и целия асфалтов път или остатъците от него бяха заляти с кравешки фекалии и урина.
Имаше автомобил на водоема който беше "накичени" със стикери на МВР, което иде да рече, че щом служител на реда или негов близък си позволява да нарушава закона няма какво да коментирам повече.
Изображение
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

Трябвало е като си видял тия"косачите" да се обадиш на ИАРА .Аз като видя такова нещо и полудявам от нерви.Малкото останала риба трябва да я съхраняваме а не да я косим.Нека да има риба за истинските рибари а не за помярите.Поздрави на всички истински риболовци.
valio5
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 9:23 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от valio5 »

:axe:
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”