Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

empar написа:Нагли, безочливи и ПРОСТИ, повтарям...отчайващо ПРОСТИ пенсионери си ловят по р. Блато най-необезпокоявано. Вчера сутринта един даже се беше скрил под моста в Требич и се мислеше за невидима нинджа. Чувам подобни слухове и да р.Лесновска, около Богров.

Колеги, алармирайте въпреки липсата на ефект от това. Все някой да го изяде ще е добре.
Проблема не е в хората, а в забраната на 2 етапа. По всички общи правила риболова там още е разрешен.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Само Лесновска я намирам в списъка за водоеми над 500м. :roll:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

chirusa_bg написа:
empar написа:Нагли, безочливи и ПРОСТИ, повтарям...отчайващо ПРОСТИ пенсионери си ловят по р. Блато най-необезпокоявано. Вчера сутринта един даже се беше скрил под моста в Требич и се мислеше за невидима нинджа. Чувам подобни слухове и да р.Лесновска, около Богров.

Колеги, алармирайте въпреки липсата на ефект от това. Все някой да го изяде ще е добре.
Проблема не е в хората, а в забраната на 2 етапа. По всички общи правила риболова там още е разрешен.
Те са умрели от глад и гледат да изкарат за вечеря за това....но ще е по добре ако няма пенсионери в държавата
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

chirusa_bg написа:
empar написа:Нагли, безочливи и ПРОСТИ, повтарям...отчайващо ПРОСТИ пенсионери си ловят по р. Блато най-необезпокоявано. Вчера сутринта един даже се беше скрил под моста в Требич и се мислеше за невидима нинджа. Чувам подобни слухове и да р.Лесновска, около Богров.

Колеги, алармирайте въпреки липсата на ефект от това. Все някой да го изяде ще е добре.
Проблема не е в хората, а в забраната на 2 етапа. По всички общи правила риболова там още е разрешен.
:axe:
Последно промяна от ogi_peugeot на Пон Апр 22, 2013 5:56 pm, променено общо 1 път.
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

chirusa_bg написа:
empar написа:Нагли, безочливи и ПРОСТИ, повтарям...отчайващо ПРОСТИ пенсионери си ловят по р. Блато най-необезпокоявано. Вчера сутринта един даже се беше скрил под моста в Требич и се мислеше за невидима нинджа. Чувам подобни слухове и да р.Лесновска, около Богров.

Колеги, алармирайте въпреки липсата на ефект от това. Все някой да го изяде ще е добре.
Проблема не е в хората, а в забраната на 2 етапа. По всички общи правила риболова там още е разрешен.
:axe:
vesobacov
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 7:36 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vesobacov »

ogi_peugeot написа:
chirusa_bg написа:
empar написа:Нагли, безочливи и ПРОСТИ, повтарям...отчайващо ПРОСТИ пенсионери си ловят по р. Блато най-необезпокоявано. Вчера сутринта един даже се беше скрил под моста в Требич и се мислеше за невидима нинджа. Чувам подобни слухове и да р.Лесновска, около Богров.

Колеги, алармирайте въпреки липсата на ефект от това. Все някой да го изяде ще е добре.
Проблема не е в хората, а в забраната на 2 етапа. По всички общи правила риболова там още е разрешен.
:axe:
А бе хора стига сте яли хората за глупости като искате кеф правете се на любовчий ходете ловете трофеи ,целуваите и пускайте . Всеки си има мозък малко или много. стига с тия глупости темата не е за това кой колко взима , лови или яде бе мам**му .
Аватар
nocalled
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 6:08 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nocalled »

че защо да не сподели мнение човека?!
и мен ме дразнят кавали дето псувай ги, обиждай ги, те си знаят "може да го дам на котката, но няма да го върна във водата" и навеждат главата, гледат тъпо и си слагат маломерките в плика.
форума изгражда модел на поведение, брат.
не се ограничавай само със заглавията на темите.
you'd better run...
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SBANKOV »

Младежи аз пак да питам, през забраната Панчерево ще бъде ли разрешено, на места намирам инфо че езеро Панчерево е забранено, а бента е разрешен и с тия дати 15април и 1-ви май и надморските височини съвсем се обърках. И ква е разликата точно между бента и езерото.

И още нещо някой има ли идея кога пускат водата от ВЕЦ-а?

Сори че така питам ама съм малък, глупав и от село, и се наслушах на интерпретации и тълкувания на забраната.

пп Всъщонст само ми писна от интерпретации и тълкувания :rolleyes:
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Бента е язовира!
Разрешен е през забраната.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JettroniX »

Неделя шлюза беше отворен, а бента почти пълен ;) Неплатеното на Панчарево няма да е разрешено през забраната и не е редно да се мята там според мен. Язовира си е разрешен целогодишно - ходете без да се притеснявате ;) и пускайте хайвера обратно да има риба и занапред :lol:
Изображение
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SBANKOV »

Ето пак бент, езеро, язовир :rolleyes: нищо пак не стоплих. Конкретно ако се позицоинраме на втичалото на панчерево под моста или малко по насам към пракинга, а не на реката ще сме ли в забранен участък и как се води там бент, язовир или езеро? Паркирам на паркинга точно до табелата за Кокаляне и ловим на езерото/бента/язовира преди моста за базата или в заливите около паркинга.

А за рибата не се притеснявай връщам я винаги без значение дали е с хайвер или не, причините са че
- имам няква форма на съвест все още/ даже си чистя и отпадаците/ :mrgreen:
- има рибен магазин до блока ми където предлагат 20вида пържена риба
- жена ми е прецедател на ГРИНРИИС и за горките малки бедни червей ми пили че ги обричам на гибел, пък за малките сладки рибки не ми се мисли :rolleyes:
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JettroniX »

В района на язовира (който всъщност си е бент), там откъм устието има един платен и един неплатен водоем, ако още не си разбрал колега. Виж в Гугъл карти и ще си изясниш кое е бента и кое какво е ;) Това са координатите 42.587877, 23.423088 на неплатения, а до него е и платения (сложи ги в гугъл карти и дай ентър) ;)
Изображение
Аватар
SBANKOV
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 386
Регистриран на: Сря Апр 10, 2013 12:03 pm
Местоположение: София - Разград

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SBANKOV »

Ок, сега разбарах.

Дилемата е Чепинци или Панчерево?

И някой минавал ли е по тая улица Патриарх Герман и по нея мога ли да стигна с кола до трибуните? Някаква идея за дълбочина там и изобщо удачно място за риболов ли е?
Детето в мен продълажва да си играе с кибрит, но – странно – вече иска и пура, и Chivas...
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

SBANKOV написа:Ок, сега разбарах.

Дилемата е Чепинци или Панчерево?

И някой минавал ли е по тая улица Патриарх Герман и по нея мога ли да стигна с кола до трибуните? Някаква идея за дълбочина там и изобщо удачно място за риболов ли е?
Там ходя често с децата на разходка и нямам представа дали е разрешена за автомобили, но минават. С кола можеш да обиколиш цялото езеро, бент, язовир :lol: , но ако срещнеш друг автомобил на повечето места трудно ще се разминете. Голяма част от така наречената улица е черен път. За дълбочината няма как да ти бъде описана, защото тя се движи около целия язовир ..... абе от стената на горе изплитнява :lol: . Лятото направих добър риболов там.
Pu6ap
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Вто Апр 23, 2013 9:41 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Pu6ap »

Някой ходил ли е на волуяк мрамор скоро ... И какво е положението там сега ?
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”