Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

Emo-el написа:
bobolinzer написа:Днес на Веринско само бабки. Сутринта като пристигнах вадеха мрежа... уж събирали толстолоба, че им се набивал в садките, ама не видях да пуснат другите хванати риби.

Имаше ли нещо по-голямо в мрежите и какво имаше?
Един кит ама го пуснаха :lol:
Аватар
bobolinzer
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:53 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bobolinzer »

ogi_peugeot написа:
Emo-el написа:
bobolinzer написа:Днес на Веринско само бабхванати риби.

Имаше ли нещо по-голямо в мрежите и какво имаше?
Един кит ама го пуснаха :lol:
На мен ми направи впечатление един костур- в последствие едни хора го купиха и беше 1,700кг. Имаше и шаранчета малки.
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Вчера на Хераково,почти капо,само каракуди.
От два -три дни никой не хваща свястна риба ,само епизодични бройки.

А риба има много.
Пъстървата играе,ама не взима.
Има страшно много малки рибки.
bono2
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 127
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 5:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bono2 »

днес на боянската река в жк.бъкстон видях две пъстърви накъде около 300 гр. преди месец две момчета изкараха една около 1кг. пъстърва незнам как са се развъдили- но ме е срам да отида та с въдица - ако има куражлии да опитат --е водата е мръсна и не става за тигана но все пак може да се запишат - има едни прагове и се образуват нещо като ....
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

bogno написа:
nasko940 написа:Здрасти, колеги
Някой може ли да даде някакво актуално инфо за положението на Панчарево? Последния път като ходих през деня костурчета, през нощта на тапа на каракудка извадих две щуки по 1-1.5кг. Някакво инфо за едрия хищник имате ли, че същия ден като извадих тия щуки чух някакво ненормално цопване във язовира и то на няколко пъти, даже първия път реших, че са отворили басейна и някой се мята, ама беше 4ч сутринта...... Поздрави и наслука
Колега,сигурен ли си,че си ловил щука а не бяла риба.Тук ще помоля колегите да споделят,някой хващал ли е щука по тъмно щото аз се съмнявам.А колкото до другото,2005г.до банята се извади сом 10кг.на капан с кюспе за шаран.
Не се съмнявай колега. Хващали сме не веднъж и то само прилични екземпляри. Интересното е, че като налапа рибето и скача над водата /това го прави само през нощта/. През деня разчита на зрението си, а през нощта долавя движението на стръвта със страничната линия. :drinkers:
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

lazo65 написа:
bogno написа:
nasko940 написа:Здрасти, колеги
Някой може ли да даде някакво актуално инфо за положението на Панчарево? Последния път като ходих през деня костурчета, през нощта на тапа на каракудка извадих две щуки по 1-1.5кг. Някакво инфо за едрия хищник имате ли, че същия ден като извадих тия щуки чух някакво ненормално цопване във язовира и то на няколко пъти, даже първия път реших, че са отворили басейна и някой се мята, ама беше 4ч сутринта...... Поздрави и наслука
Колега,сигурен ли си,че си ловил щука а не бяла риба.Тук ще помоля колегите да споделят,някой хващал ли е щука по тъмно щото аз се съмнявам.А колкото до другото,2005г.до банята се извади сом 10кг.на капан с кюспе за шаран.
Не се съмнявай колега. Хващали сме не веднъж и то само прилични екземпляри. Интересното е, че като налапа рибето и скача над водата /това го прави само през нощта/. През деня разчита на зрението си, а през нощта долавя движението на стръвта със страничната линия. :drinkers:
В коя част ходите за Щука откъм шаварите ли
Dobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 8:35 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dobrev »

bogno написа:
nasko940 написа:Здрасти, колеги
Някой може ли да даде някакво актуално инфо за положението на Панчарево? Последния път като ходих през деня костурчета, през нощта на тапа на каракудка извадих две щуки по 1-1.5кг. Някакво инфо за едрия хищник имате ли, че същия ден като извадих тия щуки чух някакво ненормално цопване във язовира и то на няколко пъти, даже първия път реших, че са отворили басейна и някой се мята, ама беше 4ч сутринта...... Поздрави и наслука
Колега,сигурен ли си,че си ловил щука а не бяла риба.Тук ще помоля колегите да споделят,някой хващал ли е щука по тъмно щото аз се съмнявам.А колкото до другото,2005г.до банята се извади сом 10кг.на капан с кюспе за шаран.
Нощният риболов не е ли забранен?!
Fishing Forever
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Приемам критиката,въпреки че не виждам и един разумен довод в полза на нощната забрана.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

bogno написа:Приемам критиката,въпреки че не виждам и един разумен довод в полза на нощната забрана.

:prayer: :prayer: :prayer:
gogata1982
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Юли 13, 2010 3:34 am
Местоположение: София / изток

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gogata1982 »

Някакво бързо съветче мога ли да помоля за неделно ходене по София или около нея 30-50 км :) ...мисля да закривам евентуално .... Ще се лови на фидер , пружина и евентуално 1 въдица на плувка :drinkers: засега Габра , Враждебна ( малка локва не платена ) и Братушково ми се въртят в кратуната !
velidimitrov1999
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 8:30 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от velidimitrov1999 »

На Слаковци .
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kostura_24 »

Колеги решил съм другата седмица да си пробвам късмета за шаран на свободно около София и мисля да отида на Световрачене - Патичарника.Понеже разбрах че има останали шарани там.Та да ми кажете дали е добра идея или да сменя дестинацията?
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от BV »

Вчера отскочих до рибарника на Доганово и... се наслаждавах на природата 3-4 часа, докато вятъра брулеше брутално. Към 2 или 3 часа следобед прибрах фидера и си тръгнах. :lol:
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
gogata1982
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Вто Юли 13, 2010 3:34 am
Местоположение: София / изток

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gogata1982 »

Сега се прибирам от Верниско за около 6 часа 10-тина каракуди и 1 шаран . Всичко взимаше на бял червей на царевица не пипна ...:)
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

Днес на Пожарево над петдесет човека .Пуснали са пъстърва и хората я търсят измежду малките каракудки .Доста хора хванаха рибите са с добри размери.При мен се получи малко странен риболов ,започнах да търся пъстърва но в последствие се получи доста добър риболов на шаран .За три часа извадих четири шарана на мач,на грозд от шарен червеи.Малко трудно бе от малките досадници но се радвам ,че шараните се доредиха до стръвта ми .Днес бе един прекрасен ден за риболов,за разлика от вчера.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”