Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
ttsanov1
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 5:29 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ttsanov1 »

Привет колеги, интересувам се за рибарника Орландо до разклона за Чепинци и Негован каква риба пускат в момента и има ли слука. Наскука
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Corewin »

ttsanov1 написа:Привет колеги, интересувам се за рибарника Орландо до разклона за Чепинци и Негован каква риба пускат в момента и има ли слука. Наскука
Ходят доста хора , вчера минах оттам и имаше доста коли отново.Има всякакви рибоци : шарани , червеноперки , пастърва , мисля че и кленчета и други видове.Хубаво е там - чистичко , удобно 10 кинта на пръчка.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lyudmil75 »

Corewin написа:
ttsanov1 написа:Привет колеги, интересувам се за рибарника Орландо до разклона за Чепинци и Негован каква риба пускат в момента и има ли слука. Наскука
Ходят доста хора , вчера минах оттам и имаше доста коли отново.Има всякакви рибоци : шарани , червеноперки , пастърва , мисля че и кленчета и други видове.Хубаво е там - чистичко , удобно 10 кинта на пръчка.
Пускат се по 10 рибета и кои прав е там ги лови и поле се чоплат семки :lol:
такаче ако се излъжеш да пробваш се зареди със семе или друга занимавка
орландо е поредната съсипана локва от собственика на 777
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

lyudmil75 написа:
Corewin написа:
ttsanov1 написа:Привет колеги, интересувам се за рибарника Орландо до разклона за Чепинци и Негован каква риба пускат в момента и има ли слука. Наскука
Ходят доста хора , вчера минах оттам и имаше доста коли отново.Има всякакви рибоци : шарани , червеноперки , пастърва , мисля че и кленчета и други видове.Хубаво е там - чистичко , удобно 10 кинта на пръчка.
Пускат се по 10 рибета и кои прав е там ги лови и поле се чоплат семки :lol:
такаче ако се излъжеш да пробваш се зареди със семе или друга занимавка
орландо е поредната съсипана локва от собственика на 777
То и 777-те са съсипани :(
ttsanov1
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 5:29 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ttsanov1 »

Днес ходи на орландо зарибяват само пъстърва в събота и неделя ако има повече хора пускат повече риба, кълва до обяд 5 големи и две късания на подвижна плувка до мен едно момче на блесна извади 2 големи.
Там са три водоема в големия - такса 10 лв и каквото хванеш не се плаща нормално да не пускат много риба и тя струва пари, средния- такса 5 лв и каквото хванеш се плаща в малкия е пълно с риба ври - с функция на сатка.
има павилион продават захранки, стръв бира лимонада семки доста неща за разпускане е добро место
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Valio_ribata »

В неделя не разрешаваха на блесна да се лови.Много колеги спинингисти веднага си тръгнаха.Учудвам се,че някой е хванал пастърва на блесна.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Днес на Чепинци от 13.00 до17.30 часа 36 уклея.В момента се пържат.Има Каменица и мач,да живее свободния риболов(да умира платения).
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от d.n.mihaylov »

bogno написа:Днес на Чепинци от 13.00 до17.30 часа 36 уклея.В момента се пържат.Има Каменица и мач,да живее свободния риболов(да умира платения).
:lol: :drinkers: :smt038
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Днес на Пожарево три пъстърви,на камола .
Брат ми хвана четири.
Най вече на плувка.
След дисекция на рибите ,една беше пълна с царевица, една с мнооооого бял и една с празен стомах.
Общо взето се хванаха по две три пъстърви на човек ,някои бяха капо.
rumen_vasilev
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 6:00 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilev »

Здравейте колеги. Някой знае ли някаква информация за водоема до кв. Димитър Миленков до жк. Дружба рибата там годна ли е за ядене,кълве ли нещо. Мерси предварително.
Аватар
geibriel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 7:26 pm
Местоположение: София/Пазарджик

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от geibriel »

rumen_vasilev написа:Здравейте колеги. Някой знае ли някаква информация за водоема до кв. Димитър Миленков до жк. Дружба рибата там годна ли е за ядене,кълве ли нещо. Мерси предварително.
Ако става дума за теца,мога да кажа че водата е изворна, дълбочините са голями, рибата е трудна и е до ден.Трябва си яко стрелба на бял, но не съм ходил скоро и нямам актуална информация за кълването,успех :)
Не сме народ
Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.
1875
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

rumen_vasilev написа:Здравейте колеги. Някой знае ли някаква информация за водоема до кв. Димитър Миленков до жк. Дружба рибата там годна ли е за ядене,кълве ли нещо. Мерси предварително.
Ходил съм често и преди да се напълни,дъното е чисто,песъчливо водата-изворна.Ловил съм клен,уклей чат-пат костурчета но съм чувал че има много други риби.Интересен гьол.Ако някой има повече инфо да пише.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

Колеги инфо от Санчо Панса, някой скоро да е ходил и кой е по-добър вариант Санчо Панса или Големия Неговански
Благодаря предварително!
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

Бях в събота.
В рамките на около 40-50 мин, между осем и девет сутринта - две прилични щуки на каракудка. Преди и след това (за целия ден)- мъртвило. Мирната риба я няма никаква. Вероятно плиткия гьол е поизстинал вече и активност няма.
Има го и момента, че не риболовствам отдавна, та и малкото опит може да е фактор, ама не видях някой нещо да вади.
На големия не съм ходил и не знам как е.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

От големия рибата не става за консумация.Има някакъв вкус на водорасли(не знам защо)включително и хищника.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”