Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Днеска на Казичене за 3 часа на блесна само 1 пъстърва и 1 откачена, а на камола и рибка не искаше..
Младенов_78
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 420
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 6:05 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Младенов_78 »

StaAnt написа:Вчера на Пожарево 9пастърви.Обаче лошото е че това е резултатът на 3човека от групата.Аз 1 :oops: ,брат ми 3,а детето 5.Другото лошо е,че рибите са от 200-300 грама.9 броя- 2450грама.С две думи има риболов,ама тегав,и няма от тези :fishing6: пастърви.
На каква стръв колега,и за плувка булдо ли ползвате за по далечно замятане.
Колекционирам лампови радиоприемници
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Д.Граховски »

Аз сега се връщам от Панчарево, колегите хванаха по 2-3 пъстърви преди обяд, а аз до 1 часа нямах риба, после извадих три едната кило и малко и откачих по 5-6, всичко на клатушка.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от naskobo »

Изображение

Някой ще се познае ли?? :shock: Събота към 15 часа, баластиерата Чепинци-lлице от неустановен пол и етнос(но предполагаем) си плува с неясна цел на дюшек, дъска :o :o
Последно промяна от naskobo на Нед Ное 30, 2014 10:26 pm, променено общо 1 път.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от StaAnt »

[/quote]

На каква стръв колега,и за плувка булдо ли ползвате за по далечно замятане.[/quote]
Стръв- камола.Монтажа е булдо и ловяхме на около 25 метра дистанция.
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

naskobo написа:Изображение

Някой ще се познае ли?? :shock: Събота към 15 часа, баластиерата Чепинци-lлице от неустановен пол и етнос(но предполагаем) си плува с неясна цел на дюшек, дъска :o :o
Може да е водолаз.Имам познати които се гмуркат редовно по тези водоеми и бият с харпуни.
Niksss_
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 2:27 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Niksss_ »

dragonaz написа:Някаква информация бихте ли споделили за платеното на Враждебна 777-ците ?
Излиза ли пъстърва, на какво и тн.
:)
Здравей колега, ходя там веднъж в седмицата и не съм много доволен, просто ми е близо. Моите наблюдения са: 1. Излиза предимно в началото на водоемчето, където се влива каналът. За първите места трябва да си там към 4.00 :) . 2. Сутрин гледам, че повечето колеги я търсят на булдо с рибе или камола с бял. На паста не съм хващал от доста време, но винаги може да те изненада приятно. Обикновено, след раздвижването сутрин (1 до 3 риби), минавам на плувка 1.5 или 2 грама, може и много малък ваглер с подод 35-40 см, като сменям дълбочината често(от 50см до км=към 3 м). Преди 2 седмици (20.11.) риболовът беше много куц, цял ден валеше и духаше вятър и рибите кълвяха около дъното. 4. Преди да се стъмни пак минавам на булдо. За повод използвам Owner 0.12 и 0.14, който се сменя след всяка риба. Да се надяваме, че ще пуснат малко повече риба, все пак идва Никулден.
Дано да съм бил полезен, наслука!
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от okx »

Колега Niksss, полезен си разбира се :) аз не го посещавам тоя платен, но адмирации за подробното инфо
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Някой знае ли дали на веринско или на тараторското(Габра) са пуснати пъстърви и на какво кълват?
Аватар
pampasa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1382
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2007 2:32 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pampasa »

Niksss_ написа:
dragonaz написа:Някаква информация бихте ли споделили за платеното на Враждебна 777-ците ?
Излиза ли пъстърва, на какво и тн.
:)
Здравей колега, ходя там веднъж в седмицата и не съм много доволен, просто ми е близо. Моите наблюдения са: 1. Излиза предимно в началото на водоемчето, където се влива каналът. За първите места трябва да си там към 4.00 :) . 2. Сутрин гледам, че повечето колеги я търсят на булдо с рибе или камола с бял. На паста не съм хващал от доста време, но винаги може да те изненада приятно. Обикновено, след раздвижването сутрин (1 до 3 риби), минавам на плувка 1.5 или 2 грама, може и много малък ваглер с подод 35-40 см, като сменям дълбочината често(от 50см до км=към 3 м). Преди 2 седмици (20.11.) риболовът беше много куц, цял ден валеше и духаше вятър и рибите кълвяха около дъното. 4. Преди да се стъмни пак минавам на булдо. За повод използвам Owner 0.12 и 0.14, който се сменя след всяка риба. Да се надяваме, че ще пуснат малко повече риба, все пак идва Никулден.
Дано да съм бил полезен, наслука!
Да добавя ,че Пъстърви там си се ловят доста добре на дъно - с малко крайно олово и две куки над него , на къси 10 см. поводи :wink: За стръв се ползва паста и камола комбинирано - пастата освен с привличащ ефект е и много полезна -повдига стръвта над дъното . Поздрави
Един ден , ще накарам България да се гордее с мен .......
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Колега ogi_peugeot някакво инфо за Чепинци откъм риба ?
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Може да е водолаз.Имам познати които се гмуркат редовно по тези водоеми и бият с харпуни.[/quote]
Кажи им колега на тези познати(ако не знаят) ,че това е незаконно и те са абсолютни бракониери.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

Колега,всеки знае,че е незаконно но мисля, че не е проблем да удариш една или две риби.Кажи на тези с мрежите,че е незаконно а не на харпунджийте защото нещата са несъпоставими.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

На баластриерите им стига само един харпунджия и приключват. Кътина е прекрасен пример за това...
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

Колеги, помагайте..... мисля да отида на Панчарево, но се двоумя дали да отида на стената да ловя костур, бабушка или каквото дойде или да отида на малко гьолче до устието за Щука, гледам всеки път висят някакви хора, ама нз дали има нещо в тоя жабарник.... или ако има отзиви за около Софийските баластриери щука споделете :)
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”