Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Богдан Байков написа:Какви са условията и прясна информация имаш ли от там в смисъл тръгнал ли е вече риболова и каква риба на какво кълве и т.н. Парите не са ми проблем и знам къде се намира но преди 3-4 години ходих и за 24ч.-капо! Не търся някакви трофейни риби,а просто да начеша крастата с фидера и плувката.
Колега инфо от вчера. Разходих се до Пожарево за 3-4 часа. Резултата 6 пъстърви. Рибите са между 250 грама и кило и половина. Взимат основно на камола, а по обед и на паста. Можеш да пробваш и на камола с бял, но каракудата е доста активна и ще те бъзика. Условията са 10 лева на пръчка и 3 кг риба. Влезнал е клен от реката. Редки екземпляри, но са прилични - един изваден от колега до мен - 500 грама. Има сомчета от миналата година, не съм имал слука тази година да със сомче, но на стената се извади едно. Шарана още не е активен - излизат редки екземпляри, но са от 3-4 килограмовите. Надявам се, че съм бил полезен. Ако си за псътърва - търси я на фин такъм куки 12-14 с повод 0.12 или 0.14. Дълбочина - около дъното, а като отопли на 60-70 см със стрелба на бели или кастери.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Павел Иванов »

milenminds написа:... Влезнал е клен от реката...
На мен това ми звучи като "зарибяване" чрез мрежарене от арендатора . Не друго ами едно на упоменатият гьол няма река която да завъди половинка клен , второ по това време клена тръгва от гьола към реката а не на обратно .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ILEGAL »

Колега инфо от вчера. Разходих се до Пожарево за 3-4 часа......
Благодаря за инфото, колега! :drinkers: А де те попитам, къде лови? На стената или по ръкавите? И според теб за каракуди и дай Боже някой Шарко къде ще е по-добре? :fishing3:
palamuda84
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Май 12, 2011 8:58 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от palamuda84 »

колеги на мрамор свободния имали инфо ?
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

http://iara.government.bg/wp-content/up ... 4.2015.pdf" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
lyudmil75
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Яну 05, 2014 11:19 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lyudmil75 »

:lol: Интересно Негован забранен сега ще го доомрежат както и на Враждебна и 5 локви :lol:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Gosheto »

На Челопечене днес- много приятен шарен риболов, време хубаво...ако ги нямаше и боклуците щеше да е идеално. Имаше колеги на палатка и вкарваха с лодка за шаран :shock: :shock: :shock:
След това минах през Черното кафе и въпреки, че е забранен според тазгодишната заповед- имаше повече от десет коли. Колегите скубеха здраво уклей и бабушка на канала.
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

Интересно ми е на старите рибарници в Челопечене какво се случва. Не съм ходил поне от 2 години. За последно разкопаха 2 от водоемите а единият започна да пресъхва. Ловяха се прилични каракуди, по някое шаранче и доста щука, като съм виждал уловена около 10кг. Най-интересното е, че тези рибарници бяха включени в Натура 2000, но се превърнаха в баластриери, а в същото време водоем като Санчо Панса е защитена територия и не дават даже да се лови риба.
bkamenov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bkamenov »

Колеги, на кое викат Челопеченски канал? Може ли да ми пуснете координати или карта?
nasko940
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 03, 2012 7:51 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nasko940 »

bkamenov написа:Колеги, на кое викат Челопеченски канал? Може ли да ми пуснете координати или карта?
На самото Челопечене от едната страна е канала :) Аз утре май се каня да ходя ако искаш може да се уговорим нещо?
bkamenov
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 3:25 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bkamenov »

nasko940 написа:
bkamenov написа:Колеги, на кое викат Челопеченски канал? Може ли да ми пуснете координати или карта?
На самото Челопечене от едната страна е канала :) Аз утре май се каня да ходя ако искаш може да се уговорим нещо?
Е, аз утре съм на работа и в почивката ще си купя тояга за плувка. А иначе това от северната страна ли е дето е успоредно на реката като ръкав? Иначе аз кроя планове за събота на Пънча или на канала, ако го знам кое е.
nasko940
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Авг 03, 2012 7:51 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nasko940 »

bkamenov написа:
nasko940 написа:
bkamenov написа:Колеги, на кое викат Челопеченски канал? Може ли да ми пуснете координати или карта?
На самото Челопечене от едната страна е канала :) Аз утре май се каня да ходя ако искаш може да се уговорим нещо?
Е, аз утре съм на работа и в почивката ще си купя тояга за плувка. А иначе това от северната страна ли е дето е успоредно на реката като ръкав? Иначе аз кроя планове за събота на Пънча или на канала, ако го знам кое е.
Ами май да иначе ако знаеш спирката там и минаваш покрай реката и точно успоредно на нея е канала, а за Пънча какво инфо имаш? Понеже аз утре или на Челопечене или на Пънча ще ида, по-вероятно е Пънча, понеже поне няма боклуци :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Павел Иванов »

Gosheto написа: ...След това минах през Черното кафе и въпреки, че е забранен според тазгодишната заповед- имаше повече от десет коли...
Точно според таз годишната заповед ще е забранен чак от първи май . Все пак няма място в София под заветните 500 метра надморска височина та ....
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Doomm
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 5:03 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Doomm »

Колеги, мисля в събота да отида на Пожарево, това ще ми е първия риболов там. Въпроса ми е какъв размер са масовите каракуди, в коя част на язовира да търся евентуално пъстървата, и какви други риби да търся на мач и евентуално на директен. Също и от къде в София мога да закупя камола.
На вЪтри, на плитко, на Леб !
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Gosheto »

Павел Иванов написа:
Gosheto написа: ...След това минах през Черното кафе и въпреки, че е забранен според тазгодишната заповед- имаше повече от десет коли...
Точно според таз годишната заповед ще е забранен чак от първи май . Все пак няма място в София под заветните 500 метра надморска височина та ....
Съгласих се веднага :D
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”