Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gotzyss »

Колеги , някой има ли актуално инфо за Кумански дол , близо до Ковачевци, Самоковско? Благодаря предварително !
borenceto86
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 12, 2013 10:38 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от borenceto86 »

jorhelito написа:
borenceto86 написа:Знам, че не е тук мястото,но да питам за Николичевци(Кюстендилско) имате ли информация. Или да дадете предложение за водоем до 100 км от София. Ще търся щука!
Само ако имаш лодка и мяташ отвътре навън - към тръстиката.Основно на изкуствени примаки пробвай.Гьола е пълен с риба и сома и щуката имат естествена храна и не опитват живата стръв.
Щуките не са от най-големите, но Сомлетата са по над 5-6 кг.Има и костури над 7-800гр - на уклейки основно излизат.
Без лодка има ли шанс и потенциални места за щука. Пътя проходим ли е. Благодаря предварително!?!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

gotzyss написа:Колеги , някой има ли актуално инфо за Кумански дол , близо до Ковачевци, Самоковско? Благодаря предварително !
Последно ходих преди 3 години зимата. Беше изпуснат със съвсем малко вода. Местен каза, че циганите го изпускали редовно, за да гребат рибата.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
jorhelito
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Юни 13, 2014 12:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jorhelito »

borenceto86 написа:
jorhelito написа:
borenceto86 написа:Знам, че не е тук мястото,но да питам за Николичевци(Кюстендилско) имате ли информация. Или да дадете предложение за водоем до 100 км от София. Ще търся щука!
Само ако имаш лодка и мяташ отвътре навън - към тръстиката.Основно на изкуствени примаки пробвай.Гьола е пълен с риба и сома и щуката имат естествена храна и не опитват живата стръв.
Щуките не са от най-големите, но Сомлетата са по над 5-6 кг.Има и костури над 7-800гр - на уклейки основно излизат.
Без лодка има ли шанс и потенциални места за щука. Пътя проходим ли е. Благодаря предварително!?!
Прикачени файлове
Пътя от Кюстендил маркиран с черно е проходим,дал съм и мястото за бивак;откъм Скриняно маркиран в червено не го препоръчвам,че трябва да оставиш колата далече от язовира;дашните места са обрасли с тръстика и съм маркирал в червено откъм реката(много е стръмен брега ,но има 2-3 пътечки).
Пътя от Кюстендил маркиран с черно е проходим,дал съм и мястото за бивак;откъм Скриняно маркиран в червено не го препоръчвам,че трябва да оставиш колата далече от язовира;дашните места са обрасли с тръстика и съм маркирал в червено откъм реката(много е стръмен брега ,но има 2-3 пътечки).
Untitled.png (2.97 MiB) Преглеждано 2511 пъти
Аватар
gotzyss
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Сря Апр 07, 2010 5:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от gotzyss »

chirusa_bg написа:
gotzyss написа:Колеги , някой има ли актуално инфо за Кумански дол , близо до Ковачевци, Самоковско? Благодаря предварително !
Последно ходих преди 3 години зимата. Беше изпуснат със съвсем малко вода. Местен каза, че циганите го изпускали редовно, за да гребат рибата.
Благодаря!
fire_ivan1355
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 20, 2015 2:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fire_ivan1355 »

какви са условията на Николичевци? Каква риба има?
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Тази сутрин на Пънча в р-на на гумаджииницата и на малкия до платеното от 6 до 9 на спининг БЕЗ УДАР.Други спинигисти не видях.
dianstefanov89
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 11:32 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от dianstefanov89 »

Пазача на платения пънч ми каза вчера, че са им казали, че до 5-ти юни ще изпускат вода. Дори вчера сутринта е бил прелял (платения).
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Veleka »

fire_ivan1355 написа:какви са условията на Николичевци? Каква риба има?
Водоемът е възникнал на мястото на изоставен открит рудник и е разрешен за риболов целогодишно. Характерно за него е, че е много дълбок, целият е опасан с шавар и рибите се търсят съвсем близо до брега на 4-5 метра дълбочина. Рибното му разнообразие е много голямо. Река Струма тече съвсем близо до него и прелетните птици са успели да пренесат хайвера на почти всички струмски риби. Освен скобар, мряна и речен кефал, водоемът държи доста шаран, каракуда, сом, щука, костур и слънчева риба. Преди години го посещавах доста често, като алтернативен вариант, когато река Струма е мътна и не става за риболов. Имам познат, който е ходил на Николичевци тази пролет по време на забраната и по негова информация има риболов на шаран и каракуда до брега на плувка. За стръв е използвал сладка царевица и пелети.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
jorhelito
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Юни 13, 2014 12:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jorhelito »

Veleka написа:
fire_ivan1355 написа:какви са условията на Николичевци? Каква риба има?
Водоемът е възникнал на мястото на изоставен открит рудник и е разрешен за риболов целогодишно. Характерно за него е, че е много дълбок, целият е опасан с шавар и рибите се търсят съвсем близо до брега на 4-5 метра дълбочина. Рибното му разнообразие е много голямо. Река Струма тече съвсем близо до него и прелетните птици са успели да пренесат хайвера на почти всички струмски риби. Освен скобар, мряна и речен кефал, водоемът държи доста шаран, каракуда, сом, щука, костур и слънчева риба. Преди години го посещавах доста често, като алтернативен вариант, когато река Струма е мътна и не става за риболов. Имам познат, който е ходил на Николичевци тази пролет по време на забраната и по негова информация има риболов на шаран и каракуда до брега на плувка. За стръв е използвал сладка царевица и пелети.

Преди 10-ина години съм виждал 4 килограмови скобари - 5-6 бр. уловени там от местните.
Гьола държи и рекорд за сом за последните 20-ина години в региона - 56кг.уловен от Жабаро на стръв струмска мряна около педя.
Чувал съм и за ЗАСТРЕЛЯН бял амур,който е престоял няколко дни във водата.
Риба наистина има и то всякаква.
fire_ivan1355
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Фев 20, 2015 2:13 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от fire_ivan1355 »

Благодаря за информацията колеги. Имам вила през 2 села и мисля да го тествам тези дни.
Sobieski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 9:21 am
Местоположение: София/Добрич

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Sobieski »

Колеги, някой има ли прясна информация за Панчарево? На стената по това време какво може да кълве?
Аватар
Veleka
фен клуб-скобар
Мнения: 328
Регистриран на: Чет Дек 27, 2012 10:33 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Veleka »

Sobieski написа:Колеги, някой има ли прясна информация за Панчарево? На стената по това време какво може да кълве?
Ако избереш стената за риболов, ще си единственият ентусиаст на това място. Рибите са се насочили към най-плитката част на езерото, където в момента си хвърлят хайвера. Местата за риболов сега са около шавара под гьола на плажа. Ако си късметлия, може и да си намериш място в навалицата и да хванеш някоя и друга трофейна каракуда и средни на размер бабушки. В началото на седмицата излязоха и няколко шарана между 5 и 7 килограма.
45324
Все някога ще науча риболова на скобар!!!
Sobieski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 9:21 am
Местоположение: София/Добрич

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Sobieski »

Благодаря за информацията. Аз съм на лек вело поход и няма да е проблем да отида към плитката част. Мерси отново.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Изображение
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”