Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Latso
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2015 10:16 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Latso »

goran2 написа:Колега тази година на воблери и блесни на пънча нямам удар.От към пътя съм обхождал целия язовир.Сутрин вечер капо.
две съботи по 2-3 часа откъм трибуните - същия резултат.

има ли вариант да се пробва спининг на стената?
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Latso написа:
goran2 написа:Колега тази година на воблери и блесни на пънча нямам удар.От към пътя съм обхождал целия язовир.Сутрин вечер капо.
две съботи по 2-3 часа откъм трибуните - същия резултат.

има ли вариант да се пробва спининг на стената?
Като паднат водораслите.
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Вчера на Чепинци в горната част на гьола откъм селото - десетина рибета ( костурчета и бабушки ) на бял. Пробвах на рибе и зорлем едно костурче колкото цигара. Двама колеги бяха влезли буквално в средата на ръкава и въртяха на блесна. Водата им стигаше до коленете. Пуснахме лодката със сонара и дъното се оказа "лунен пейзаж" . На 4-5 м от брега където бяхме дълбочина 6м, после рязко намалява на1.5-2м следва пак дупка
и така е осеяно . Нямаше равно място пред нас . Това го отдавам на шлепа който изхвърля непотребен материал от драгата. От уклея няма и следа, сигурно още му е топло. Водата беше 16.5 градуса. Иначе беше пълно с народ, кой за риба кой за пикник , а и слънце имаше след обяд така, че за мен си беше един приятен есенен излет. :drinkers:
Valio_ribata
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 11:14 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Valio_ribata »

Не е от шлепа колега дъното такова не равномерно. От дясно на вас където бяха загазили колегите,е канала през който минаваше промития пясък от него е такова дъното.Канала вече не функционира, промития пясък се влива от една тръба в залива,посока селото.След време залива ,ще се запълни с пясък.Колегите които бяха загазили в водата и ловяха на спининг хванаха ли нещо, че аз бях далечко от тях и не видях.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Активен ли е сивенът на Герман? Някой - нещо от събота-неделя?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

lazo65 написа:Вчера на Чепинци в горната част на гьола откъм селото - десетина рибета ( костурчета и бабушки ) на бял. Пробвах на рибе и зорлем едно костурче колкото цигара. Двама колеги бяха влезли буквално в средата на ръкава и въртяха на блесна. Водата им стигаше до коленете. Пуснахме лодката със сонара и дъното се оказа "лунен пейзаж" . На 4-5 м от брега където бяхме дълбочина 6м, после рязко намалява на1.5-2м следва пак дупка
и така е осеяно . Нямаше равно място пред нас . Това го отдавам на шлепа който изхвърля непотребен материал от драгата. От уклея няма и следа, сигурно още му е топло. Водата беше 16.5 градуса. Иначе беше пълно с народ, кой за риба кой за пикник , а и слънце имаше след обяд така, че за мен си беше един приятен есенен излет. :drinkers:
Колега а на сонара показа ли дали има риба или е слаба работа?
Mefo
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Mefo »

Аз в събота ходих на Чепинци.
Ниска активност на рибите. Мирната пипа рядко, костура, който уж е константа - също, което ме озадачи. До мен колега извади щучка на тапа. При мен не пипна. На фидер - три платики. На директен - 15-тина дребосъка на дълбочина, около 4.5м., като започнах да "слизам" от около 50см. по една педя през някакво време. Стръв - шарен червей, като за костура пробвах и на кубинка. Хвана се един само.
От уклея нямаше и следа.
Това е от изгрев до около 17h.
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

кирил великий написа:Активен ли е сивенът на Герман? Някой - нещо от събота-неделя?
МАлко по-добре от миналата седмица...Извадих три кила за цял ден.Инфо от неделя.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Kaloqn19 написа:...Извадих три кила за цял ден.Инфо от неделя.
Благодаря ти, колега Калояне!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
lazo65
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:09 am
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lazo65 »

Valio_ribata написа:Не е от шлепа колега дъното такова не равномерно. От дясно на вас където бяха загазили колегите,е канала през който минаваше промития пясък от него е такова дъното.Канала вече не функционира, промития пясък се влива от една тръба в залива,посока селото.След време залива ,ще се запълни с пясък.Колегите които бяха загазили в водата и ловяха на спининг хванаха ли нещо, че аз бях далечко от тях и не видях.
По някое време чух, че единя колега каза ''то това е като за стръв'' явно и на спининг същата работа. А за насипа съм съгласен, щом бяха влезли до там. Ние бяхме по-надолу от тях и въртяхме със сонара пред нас и по 20тина метра от двете страи и дупките се виждаха много ясно. За колегата дали се вижда риба на сонара- да на отделни места до шавара дребосък. На вътре два-три пъти свирна и то единични бройки. Отчете и по-голяма отметка ама то ''божа работа". :drinkers:
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

Аз два пъти ходих на Чепинци за една седмица,и имах два удара единия малка щука която се откачи и другия извадих това.....
Прикачени файлове
Помислих че е водорасло защото много близко до брега удари
Помислих че е водорасло защото много близко до брега удари
DSC_0032.JPG (2.62 MiB) Преглеждано 1297 пъти
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ogi_peugeot »

rumen_vasilevvv написа:Аз два пъти ходих на Чепинци за една седмица,и имах два удара единия малка щука която се откачи и другия извадих това.....
И това е нещо.....а Ич? :D
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Какво си фанал бе колега ,око от риба или охлюв не мога да видя?
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

bogno написа:Какво си фанал бе колега ,око от риба или охлюв не мога да видя?
Око на риба е хахаха никога не ми се беше случвало :)
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Трябваше да хвърляш с него после,казват че предизвиквало рибите към атака.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”