Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте колеги, да точно е така както я описал колегата Piso но през седмицата е по поносимо.Постоянното присъствие като че ли спи там ? Вчера и аз се разходих малко, под бяната до преливника и на стената до Герман имаше хора но ми се струва че резултата им е нулев.Може би водата да е по топла и рибетата да се събират на бъбрека? Лека сметка си направих вчера,примерно 10 души по 100 рибета на ден ей Богу голяма сеч е,ами за софиянци това утехата/ лошото е че се събират в торбетата и дребосъци/.Ако не ми мине котка път утре ще съм там.Успех :fishing1:
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Да колега Кире излизат и кленчета по 1 педя и малко по големи и всичко се пъха по торбите жалка картинка и аз искарах 5-6 и всичко си плува обратно да расте.

П.П. Миналата година когато беше забраната за щуката и се ловяха щуки и се прибираха бяхме група и се опълчвахме срещу тези касапи даже на няколко бяхме им обещали да се научат да плуват ако се сещаш та си връщаха щуките обратно в езерото.Не се ли пази това което има след време ще има да го търсят жалко!
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

geibriel написа:Колега Kire 50 рибата още ли се държи само на бъбрека и още ли е навалица от 5 часа сутринта :D
И аз чакам да се пръсне тази риба от там че не ми се кисне в навалицата В събота бях и се отказах там но направих учебникарски риболов на зимен фидер в залива пред моста.Кука 18 с пинка и хирономус,в кошницата глина малко захранка и пак пинки и хирономус-НИЩО.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Не знам как издържате при толкова народ, аз лично предпочитам като отида да ми е спокойно и да не хвана нищо отколкото да се бутам в навалицата, заплитанки викове глупости...разни хора разни интереси нали така. Събота ще обиколя локвите из София пък може и да имам късмет и все пак ще съм благодарен някой ако е минавал около Кривина да каже как е, също и Челопечанския размръзнал ли е вече и има ли някакъв риболов там?

Мерси
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Surveyor »

В събота ходих рано сутринта на езерото в кв.Дружба (гр. София), та бях с идеята да хвана някоя щука преди забраната но разчитах само на спининг, че в града не ми се разпъва рибарски лагер. Една спинингова телескопична пръчка на DAM със плетено влакно и метален повод, а за примамка воблер 8 см с формата на костур. за 2 часа мятане (8.00-10.30ч.) само ревматизъм хванах и се прибрах малко преди обяд около 11.00ч. Като всеки уважаващ себе си рибар на следващия ден се бях приготвил пак да упорствам за Щука но реших да е следобяд като напече и се постопли и така и направих в неделя 14.00 ч. бях на езерото направих една обиколка от южната страна между шаварите на всяко удобно място облавях и около 15.00ч. близо до понтона на около 1.5 м. от брега нещо ми удари на сопата бая силно. Краката ми се разтрепериха от вълнение и бързичко извадих рибата макар че добре се бореше за съжаление очакванията ми бяха за щука а като придърпах рибата до брега се оказа голям клен а нямах кепче. Извозих я на брега внимателно и много и се зарадвах. Рибата си беше много добра размери около 45 см и около 2 кг. Изненадах се че ми удари клен на плетено влакно с метален повод и воблер 8 см. За пореден път се убеждавам че всеки един риболовен излет носи изненади и всичко е въпрос на ден и на късмет. Късмет и Наслука на всички.
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

Колеги някой дали има информация за пъстървите на "777" и Пожарево.Има ли смисъл да се ходи зарибяват ли, или просто се ловят единични бройки останали от есента?
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от isavkov »

Някой ходил ли е на Богров, от както го отвориха?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от saksi »

Днес зарибиха на Пожарево.
Във фейса има група и редовно пишат кога зарибяват.
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от rumen_vasilevvv »

saksi написа:Днес зарибиха на Пожарево.
Във фейса има група и редовно пишат кога зарибяват.
Мерси колега! :fishing3:
Аватар
StaAnt
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 351
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 12:33 pm
Местоположение: костинброд

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от StaAnt »

saksi написа:Днес зарибиха на Пожарево.
Във фейса има група и редовно пишат кога зарибяват.
Борка с тебе сме го коментирали зарибяването.Друг е въпроса дали и там вече не става както с повечето платени.Абе рибата не кълвела днеска,мътна е водата и куп други глупости.
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от sa4kov »

Surveyor написа:................очакванията ми бяха за щука а като придърпах рибата до брега се оказа голям клен а нямах кепче. Извозих я на брега внимателно и много и се зарадвах. Рибата си беше много добра размери около 45 см и около 2 кг. Изненадах се че ми удари клен на плетено влакно с метален повод и воблер 8 см..........


ъъъъ на тва блато верно ли има И кленове :shock: :roll: :fishing6:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Зравейте риболовци,кой кой е този идиот :smt021 да претрепе тази красива чапличка? Какво му е направила? Явно е станало сутринта или вчера,няколко пъти съм и хвърлял дребни рибета.Беше си атракция на барата и не се плашеше от хората.Абе що за племе сме???? Днес се поразходих до Ц.бара,че две седмици не бях стъпвал и се натъкнах на птицата .За информация- рибетата са се активизирали / да не стане като на бъбрека/ излизат уклей,клен, бабушки и кротушки.Да и инфо от първа ръка на Кътина също се е раздвижил уклея.Успех и наслука :fishing5:
Прикачени файлове
вместо рибка е получила тояга  от някой идиот
вместо рибка е получила тояга от някой идиот
Аватар
nikamb1
новобранец
новобранец
Мнения: 61
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 10:42 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от nikamb1 »

вместо рибка е получила тояга от някой идиот
Ейй много прости комплексари има по тоя свят. Нямам думи
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Жалко за красивото животно, наистина доста жалко...кога светът ще се отърве от тази сган наречена човечество :( няма думи които да опишат тази "постъпка" :x
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
SuperMario45
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 2:26 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от SuperMario45 »

Тя простотията не ходи по гората...
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”