Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Павел Иванов »

Мани го Кире , той си мисли , че насекъде е като при тех , риба нема и корморан нема . Тва пиле е ебати гадта ако и да е защитено .То като се замисли човек и распера , и дивият шаран и още куп риби са в Червената книга , демек защитени ама ....
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
vladi_829
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 16, 2010 12:24 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от vladi_829 »

Днес за 2-3 часа на езеро Смърдана, при изключително лошо и ветровито време, 5 каракудки по педя + още толкова изпуснати заради нескопосаните кукички на колегата... :evil: Отсрещната страна "братята" скубеха доволно, но там е непроходимо (освен за жителите на факултетО :lol: ), а от моята страна единствено аз имах слука. Изисква се редовно подхранване и фин такъм! Също така да предупредя ентусиастите, че пътя е в окаяно състояние и освен ако нямат добри офроуд умения да не се захващат, че двама младежи бяха закъсали доста сериозно, та се наложи да ги спасявам. :D

http://prikachi.com/images.php?images/4/8670004y.jpg

Рибките са върнати обратно
"ай сиктир ве майна..."
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,благодаря колега G.Petkov ,благодаря и на GoriLLaz ,че ако прочете да прочете малко информация / преди години си спомням, че имаше много коментари за и против птиците корморани/ няма да има такива изказвания.Човек когато е не подготвен не трябва да надскача себе си :ANAL: :ANAL: :ANAL: и да бъде толерантен към останалите.Там където има мрежари токаджии корморани и т. н. Р И Б О Л ОВ Н Я М А
Благодаря на всички които ме подкрепят .Успех и на НАСЛУКА на всички
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

Здравейте и аз благодаря на всички,достатъчно съм чел и продължавам да си чета, не е зле и вие които твърдите че кормораните и пр. пречат на рибата да се поинтересувате от малко книжки а не от форуми и прочие какво е коментирано за и против...изчезнали видове животни под въздействието на друг вид животни се броят на пръсти, но видовете изчезнали под въздействие на човека са стотици хиляди и продължават да изчезват. Много е жалко да разсъждавате по този начин, след години като остане само вода във водоемите и морето пак обвинявайте кормораните си пишете в темите за и против. Поздрави и грабвайте пушките и на лов за лоши корморани.
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
Emo-el
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Сеп 10, 2014 2:52 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Emo-el »

Днеска на Веринско бяхме само ние. Лошо време, кал, много високо ниво и само едно кълване.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Всеки вид в природата си е на мястото и тя е в равновесие докато не се намесиме ние.Не ни е работа да мислим кой даживее и кой не.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

Тука само природозащитници и философи са се събрали.Ще помоля да се придържаме към темата.Малко инфо-понеделник на Суходол,за 3 часа следобед едно почукване на фидера,колегите около мен от сутринта по 1-2 рибки доколкото разбрах.Вчера на яз.Бистрица,Безден-цял ден само дребни шаранчета на плувка и фидер,пробвахме какво ли не,но не можахме да прилъжим по големи с изключение на един около 2кг и два по 1кг.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от RAMIREZ »

С малко закъснение от вчера на Веринско, до садките стана сносен риболов. От 11 до към 17 около 20-тина риби (червеноперки и костури) 3 от костурите и една червеноперка бяха към 300/400 гр. Кълвеше на всичко (бял, торен, земен, жито), но едрите риби излязоха на земен. Захранването определено беше от значение за риболова.
Поздрави!
Изображение
Аватар
koko_alfata
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 1:38 pm
Местоположение: София---в голфа

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от koko_alfata »

Малко инфо за Пънча някой да знае?
Колкото повече набира,толкова повече набира........
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес сутринта за два часа на Пънча (на бъбрека), слабичко (20-30 дребни уклея и 5-6 ситни бабушки). Като че ли рибата вече се раздвижва и вече не е така групиран пасажа на това място. Имаше доста голяма навалица на моста от другата страна на бъбрека - явно бабушките в момента са там.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

Днес следобед бяхме на Доганово.До 17 часа само няколко леки почуквания на фидера,колегата беше с плувка и при него нищо.Имаше доста рибари,някой от тях извадиха по някоя каракуда и шаранче,но навсякъде беше слабо.
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pano64 »

Днес на Челопечене на канала едвам,едвам пипаше по някой и друг уклей но,за разходка се ядваше понеже времето беше супер.
Изображение
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,някакво инфо за Кътина водоема до шосето? Благодаря предварително :rolleyes:
Kaloqn19
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Сеп 10, 2015 3:04 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kaloqn19 »

Здравейте,събота и неделя на Богоров един Амур и един Шаран,слабо но все пак е началото на март.
На Панчарево платеното излизали едри есетри и периодично шарани,някой може ли да потвърди
(bubsa)
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 2:06 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от (bubsa) »

В събота ми беше на път и спрях да изпиеме по едно кафе там.Освен дребни пъстърви не видях да се лови друго.Това за около час.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”