Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Благодаря Кире!В събота ще видя къде ще се паркирам и ще видим резултата!
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jabakuchi »

Здравейте :) Искам да попитам по платените около София последно време къде върви пъстървата и дали е тръгнал шарко? Аз най-често ходя на Пожарево, но последните два, три пъти нещо не съм много доволен. Риба се пуска, но не иска да кълве и това си е. Преди три седмици от около 30 човека от сутринта до обяд се извадиха 10-тина пъстървета. Аз успях да хвана само една. Не съм привърженик и на Суходол. Голяма лудница е там. Та някой може ли да ме насочи за някое приятно язовирче, че утре обмислям да направя един риболов да тествам новата болонеза :) Благодаря предварително!
Аватар
TRAP
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 594
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:10 pm
Местоположение: София/Видин/

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от TRAP »

На спининг преди излизаше ли на Пожарево?
Последно промяна от TRAP на Пет Мар 18, 2016 4:30 pm, променено общо 1 път.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
jabakuchi
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 10:37 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от jabakuchi »

Не съм виждал много спинингисти там. Преди даваше доволно на леко дъно, повод 30-40 санта и паста. Декември месец с такъв такъм и зелена паста с хирономус ударих 7 броя :) От тогава съм ходил 3-4 пъти, но само по една, две пъстърви и съм пробвал на какво ли не - щипок, камола, камола с бял, само бял, на дъно, на лека плувка, на бомбарда, но слаба работа
piso
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 6:07 pm
Местоположение: Хасково-София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от piso »

Преди малко се връщам от бъбрека на Пънча.От 7 сутринта до 13.30 пълна скръб,не предполагах че толкова е паднала водата в сравнение преди около 2 седмици, уклей почти никакъв и ситен като цаца.Не се влияе нито от стрелба на червей нито от захранка.10-на човека бяхме мъката беше където и да застане човек на гьола.Поне събрахме доволно вятър.Айде със здраве и до нови срещи :).
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от desi »

Вчера на стената на Панчарево - вятър и много трудни бабушки.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

Вчера на Диканите-на плувка и на фидер,само много дребни костури и някоя дребна бабушка.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от RAMIREZ »

Вчера на Веринско, много вятър и нито едно кълване от обяд до към 18:00.
Изображение
Аватар
atanasko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Яну 25, 2011 6:28 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от atanasko »

Dreamer85 написа:Вчера на Диканите-на плувка и на фидер,само много дребни костури и някоя дребна бабушка.
Колега , дай малко подробности за Диканите , защото аз знам че е забранен . Единственото място е около кафето което е разрешено , ти там ли си ловил или си с "специално разрешение".
Опазвайте Рибата , за да има какво да се лови !!!
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от pano64 »

На канала на Челопечане,дребни уклеи на тесто,чат пат някой по едър.
Изображение
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

atanasko написа:
Dreamer85 написа:Вчера на Диканите-на плувка и на фидер,само много дребни костури и някоя дребна бабушка.
Колега , дай малко подробности за Диканите , защото аз знам че е забранен . Единственото място е около кафето което е разрешено , ти там ли си ловил или си с "специално разрешение".
Да не стане някакво объркване.Аз говоря за язовира,който се намира между долна и горна диканя,на мапса ми излиза като арката.За първи път бяхме там и е платен-10лв на пръчка и каквото си хванеш е за теб.Един чичка обикаля с лодка и събира пари.Ние бяхме до един травопост,които е до пътя и от там се пуснахме на долу.Мястото е много дълбоко и ловихме на плувка и фидер.Пробвахме на бял и на торен,но само дребно костури и бабушки.По едно време се завъртя пасаж уклей,но точно тогава задуха яко и всичко приключи на плувките.
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от djago1981kn »

Днес един бърз риболов на Пожарево.От12 до14.30 много силен вятър който ме отказа .Бях на стената и за малкото времехванах три пъстърви и една малка бяла рибка,каракудите не ги броим.Имаше десетина човека,на носът нямаше риболов,на плажа се извадиха няколко риби и за два часа и половина толкова.
emzo
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:38 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от emzo »

Да не стане някакво объркване.Аз говоря за язовира,който се намира между долна и горна диканя,на мапса ми излиза като арката.За първи път бяхме там и е платен-10лв на пръчка и каквото си хванеш е за теб....
Интересна новина колега. Явно са променили регламента, защото до миналата година наистина беше разрешено само в ъгъла до стената. Въпросът сега е дали е останала някаква риба в любимия язовир или са играли яко мрежите през последните 6 месеца? :roll:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Есенат се пълнеха кофи с риби на всеки излет. Ако са преживяли Никулден вероятно и сега ще е така. :)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Dreamer85 »

Дребосък има много,на фидера към края на излета ги бях строил бабушките и на 30 секунда от хвърлянето имах риба,но точно тогава много се скапа времето и тръгнахме.Колегите на плувка и те вадеха дребни костури и бабушки.Едра риба не хванахме,но компанията с която бях казаха че са скачали едри рибоци.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”