Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
barim
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 5:28 pm
Местоположение: навсякъде и никъде

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от barim »

На Огняново риболова си е доста тегав, в заливчетата отдясно на стената излизат дребни каракудки, костурчета и слънчаци, основно на торен. Сутрин до към 10 може да се излъже някоя по-едра каракауда, откъм Голема Раковица все чувам че излизали каракуди, но аз когато и да отида там е пълно мъртвило, от наводнението 2005 насам аз там риба нямам и вече съм го отписал това място
Shoobby
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 4:35 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Shoobby »

Може да отидете до Безден,там е хубаво място за риболов на шаранчета по 2кг+ каракудки и тн.

Наскука!
CyberMan
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Юни 10, 2015 10:10 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от CyberMan »

А какви са условията на безден ? чувал съм и преди за него но никога не съм го посещавал какви са цените ?
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от crazybot »

По-назад в темата бяха написани, 5 лева на пръчка, риба различна от бабушки и каракуда се пуска или купува на пазарски цени. Тая година поне при мене кълват основно дребни шаранчета до 500гр., а бабушките са гол след гол на каквато и да е стръв
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Николай Ангелов »

Тъкмо се прибирам от яз. "Огняново". Бях се приготвил по-скоро за следобедна разходка, отколкото за риболов с изкуствени примамки, но за моя изненада такава активност на костур не бях виждал до сега на този водоем. Колкото повече наближаваше вечерта, толкова повече хищника вилнееше. Започнах от стената до кулата, като постепенно се придвижвах по брега. Първите два часа упорствах на воблерии силикони, но без успех. Бях безмълвен свидетел как костура почти изтикваше дребосъка на брега. То не беше пляскане, то не беше чудо. Имах на разположение няколко блесни Mepps N3 и малко N2 "куча марка". Е, 3-ката се оказа голяма, но с 2-ката нещата се наредиха, като и тя идваше голяма и имах колкото извадени риби, толкова откачени и празни атаки. В този ред на мисли по-дребна блесна щеше да ми донесе още риби. Като цяло костурчетата бяха дребни (за съжаление от година на година размерът на масово ловените риби стават все по-малък). Извадих само два кефала, като единият бе приличен. Та, така - рибата беше много активна. Даже навъртях само половината от плануваното разстояние. Положението утре едва ли ще бъде по-различно и водоемът се очертава като подходящо място за любителите на UL и L спининга.
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kozbi »

А който не му се спинингува , може да чеша костурите на рибка , повече от 4м. гол телескоп не е необходимо. Аз бях с една компактна 2м. въдичка , с която си работя по рекичките , но се оказа , че става и за костури... Голям адреналин си беше вчера :) .

Измежду масовите 50-60гр. костури чат пат има и по някой 100-150гр. , даже ако се уцели място , както преди 2 седмици , може и някой 200гр. да дойде :) .

Но какво става с риболова на мирни риби - идея си нямам , каракудите не ги виждам по брега....
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от 6tukara »

Неделя сутринта пуснах лодката на Панчарево включвам сонара работи нормално но водата 12 градуса реших че нещо се е бъгнал и не обърнах внимание след около час без пипане пак се загледах показваше отново между 1 и 13 градуса. Веднаге ми светна Веца не е спирал да работи и за около 3 дена сменя обема на целият язовир около 7 000 000 м3. Естествено останахме си капо търсихме хищници.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024
Здравейте риболовци, днес яко се наслънчахах на Кътина ( до шосето).Знаех че в момента рибата не пипа , но реших да опитам късмета си и без това почти месец не бях ходил никъде. Пробвах на жито,сладка царевица на плитко на дълбоко не е не,на бял веднага удар на слънчак.Какво става с тази риба тази година незнам.Риболова беше от 9.30 до12.30ч.,когато си тръгвах пристигнаха доста риболовци.Дали пък не кълве след обяд?
Пс Нещо интересно се случи по едно време,голями водни мехури започнаха да излизат като че ли нещо се бореше под водата.До като го снимам изчезна от погледа ми.
Прикачени файлове
20160705_114316.jpg
слънчаци
слънчаци
Чудесна природа
Чудесна природа
goran2
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2014 11:53 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от goran2 »

Kire 50 написа::smt024
Здравейте риболовци, днес яко се наслънчахах на Кътина ( до шосето).Знаех че в момента рибата не пипа , но реших да опитам късмета си и без това почти месец не бях ходил никъде. Пробвах на жито,сладка царевица на плитко на дълбоко не е не,на бял веднага удар на слънчак.Какво става с тази риба тази година незнам.Риболова беше от 9.30 до12.30ч.,когато си тръгвах пристигнаха доста риболовци.Дали пък не кълве след обяд?
Пс Нещо интересно се случи по едно време,голями водни мехури започнаха да излизат като че ли нещо се бореше под водата.До като го снимам изчезна от погледа ми.
Колега Кире,то риболова е сутрин до 9,30ч ти тъкмо си отишъл а той е приключил :fishing7:
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Възможно е ??? Колегите които се виждат на отсрешната страна си тръгнаха и мисля че торбетата им бяха празни.Скоро ще отида рано сутрин и ще пиша.Успех на всички
Аватар
JIBKATA
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 6:01 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JIBKATA »

В събота през ноща на седмиците 1 есетра и 20 шарана
Zahariev91
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Zahariev91 »

JIBKATA написа:В събота през ноща на седмиците 1 есетра и 20 шарана
На 777 има есетри? :shock:
Дай малко повече инфо за стръв, захранка и т.н.?
Аватар
JIBKATA
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 6:01 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JIBKATA »

аз ги хванах на бял, а другите хора на цаца. пуснаха 50 тина бройки м/у 2 кг и 6 кг
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от isavkov »

Платеното на Панчарево как е?
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
JIBKATA
новобранец
новобранец
Мнения: 54
Регистриран на: Сря Мар 16, 2011 6:01 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от JIBKATA »

от днес на 7-ците
Прикачени файлове
IMG_20160711_191722.jpg
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”