Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от chirusa_bg »

Изключително зависи от нивото и накъде ще гледаш. Мен ми е интересен дълбокия канал в подножието на отсрещния бряг, но при висока вода не се достига.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,сутринта се успах,ама към 6.30ч. пристигнах на Алдомировското блато.От днес 01.08.2016г. риболова тук е разрешен,да ама места няма просеките са за 7-10 риболовци, всичко е обрасло много яко.Интересното е че почти всички бяха намятали тапи за щука а не за шаран,по късно се дочу че били извадени към 10 риби??? Какво да правя обръщам да си ходя и към изхода на пътя на 100 метра се виждат риболовци,спирам и си викам дай да проверя за какво става дума и ужас яко треволяк висока до 2 метра, се едно си в джунгла.Нещо като малка бара канал и ловят рибета,чистиш правиш си място и ги почваш!Падна яко дърпане и скубене на треволяка, е ми да запиша участие и аз и неочаквано се почна гол след гол на каракудки и бабушки.Кълвеше на всичко, на бял торен жито, колегата до мен хвана и на царевица но големината им беше почти една и съща.Удоволствие на макс до 10.30ч, напече яко и си бих дузпата. А да рибетата върнати във водата да пораснат по големи :fishing12: Успех на всички в тези високи температури.
Пс.Няколко снимки не можаха да се качат, изписва че са с голям фаил???
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

Тово са част от снимките ..... не знам нещо се обърка
Прикачени файлове
кофето с рибетата
кофето с рибетата
това е средно големината
това е средно големината
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от hristo94 »

Браво за изледа,колега.Я кажи по подробно за Алдомировското блато.Каква риба има?От кога до кога може да се лови?От снимката с каракудата изглежда има хубави места там.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравей колега,Алд.блато е защитена зона.Риболова е разрешен от 01.08.2016 до 01.04.2017г.,за да може птиците които пребивават там на спокойсвие да развиват своята популация.Местата са ограничени освен ако не си направиш сам просека за риболов.Рибите които съм ловил аз са - шаран,щука,каракуда,бабушка,костур има дребни линчета е и може и да има и друга риба.Добре че е защитена зона иначе нашева брата ще му разкаже играта,за да си намериш място трябва да спиш там или много рано да си там.А и най важното да си с як такъм,треви и всякакви папури не им знам названията е обилно. :fishing8:
Пожелавам ти успех.
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от hristo94 »

Благодаря за инфото колега,с удоволствие някой път бих пробвал този водоем.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от ludiqdoctor »

IMG_20150907_142206.jpg
Миналата година имам там четири хубави шаранчета около килото и 2-3 кила каракуди. Чернииии... Нищо не съм взимал - ясно е че в тая тиня няма да става за ядене пък и на магазина риба бол. Но тръпката е голяма де. Риболова беше в едно петно няма и два метра квадратура шараните от единия до другия папур мятане... Адреналина на макс
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци,днес от 06ч до 10ч символичен първенец на водоема Мрамор с една единствена извадена каракуда,смешно но това е реалноста.Народ яко и никой нищо не лови,даже и кубинец не се обажда.А времето сутринта чудесно тихичко водата гладка като в тепсия.Използвана стръв -жито,сладка царевичка ,бял и торен червей.Карамудата хваната на царевичка.Нещо става с това време???? Един комшия се появи на гьола бил на Алд.блато не е си намерил място и се върнал и сподели че разбивали щуката, както и писах в предишния пост всички гонят щука.Пиша си да поддържам форума в това от пускарско време.Успех на всички :fishing1:
Прикачени файлове
гьола гладък като тепсия
гьола гладък като тепсия
карамудата
карамудата
кола до кола
кола до кола
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Вчера на Чепинци, целодневна занимавка с дребни платички което е радващо и оптимистично за този вид в този водоем.Към 8.00 удари и една зъбатка-58 см.на тапата,,като цяло много приятен риболов. :fishing1:
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от AlbinoTrout »

Здравейте и ние пробвахме да стигнем до Алдомировското блато , но нещо объркахме навигацията и се оказахме в Драгоман. То се оказа , че се завивало 4 км сле разклона за Сливница по черен път, но с пежо 407 било рисковано, че било ниско, та разходка само.
Блатото функционира от 2014 и е зарибено със всякакви риби. Имало е дори и от рядката риба Виюн(Misgurnus fossilis), и затова тръгнахме, че от тази риба у нас ни клипове , ни снимки.
Но високите нива на сребристи каракуда и бабуки ще му попречат да се размножава.
Ще съм много благодарен колегите ако хванат от тази риба да постнат снимки.
(bubsa)
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 2:06 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от (bubsa) »

AlbinoTrout написа:Здравейте и ние пробвахме да стигнем до Алдомировското блато , но нещо объркахме навигацията и се оказахме в Драгоман. То се оказа , че се завивало 4 км сле разклона за Сливница по черен път, но с пежо 407 било рисковано, че било ниско, та разходка само.
Блатото функционира от 2014 и е зарибено със всякакви риби. Имало е дори и от рядката риба Виюн(Misgurnus fossilis), и затова тръгнахме, че от тази риба у нас ни клипове , ни снимки.
Но високите нива на сребристи каракуда и бабуки ще му попречат да се размножава.
Ще съм много благодарен колегите ако хванат от тази риба да постнат снимки.
Пътя не е лош и няма да ти е никакъв проблем с пежото.
Като подминеш караулката на Сливница в посока Драгоман гледаш в дясно табела Варов завод Пуклина,там завиваш в дясно и блатото ти е на 300м.Можеш да си спестиш няколкото неравности и ако подминеш този разклон и веднага след моста завиеш в ляво и минеш над главния път,но си в нарушение,защото нямаш право на ляв завой там.
Дано си ме разбрал и да го намериш другия път :D
AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от AlbinoTrout »

Мерси много колега. Жив и здрав!
Лошото е , че бях пасажер а не шофьор. Един приятел караше , а той не е рибар или природолюбител. И беше яко мрънкане, че колата ще се раздрънка. А той беше голям ентусиаз преди време за природата, но преди години беше любовник на една властна дебелана с гадже и богата майка и като му заминаха чувствата на вятъра се вкисна и намръщи. Но това е друга тема за друг раздел.
Наслука!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес привечер ходих да тествам как е към преливника на стената на Пънча. Пробвах на 11,5м щека, но водата е много висока, водораслите са си там и дистанцията идва къса. Хванах няколко бабушки в треволяка, но си трябва или да се пробва на 13/14,5м или да се търси пролука/дълбочина.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от GoriLLaz »

AlbinoTrout написа: Имало е дори и от рядката риба Виюн(Misgurnus fossilis), и затова тръгнахме, че от тази риба у нас ни клипове , ни снимки.
Но високите нива на сребристи каракуда и бабуки ще му попречат да се размножава.
Ще съм много благодарен колегите ако хванат от тази риба да постнат снимки.
http://e-ecodb.bas.bg/rdb/bg/vol2/Mifossil.html
IMG_20160808_065803.jpg
IMG_20160808_065747.jpg
:wink:
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
AlbinoTrout
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 313
Регистриран на: Пет Окт 04, 2013 11:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от AlbinoTrout »

Мерси колега.
Гледал съм доста снимки на тази риба , но реално за нея има малко информация. Възможно е някой колега да я хане на въдицата и е добре да знае , че това е ценен вид който трябва да се опазва и зарибява в нови места за възвърне предишният си ареал.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”