Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес на Пънча наминах на стената да видя как е положението за директна 7ца. Водата е много висока и водораслите са навсякъде. Лови се само дребен уклей, микро бабушки и по някой костур.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Аз бях в събота на Панчарево-стената. Пристигнах в 7,30 сутринта. Както в София беше тихо и спокойно, така там брулеше самоковеца, вълни и студ на кълбета. На целия този фон аз се изтъпаних на средата на стената. Бях приготвил три килограма захранка и 300 гр. шарен червей. Лових с мача, а директния въобще не го пипнах - 14 грамов ваглер с 6 по линията. Захраних първоначално доста стабилно на дистанция около 15 м. и стартирах с 4 бързи костура, обаче вятъра взе да намалява, водата се накъдри добре и дойдоха бабите. Кълвяха точно на захранката. Лових с повод 0,08, което ми костваше доста оставени риби във водораслите пред мен и доста скъсани куки. По стената е пълно и с охлюви /от къде се навъди тази гад/ опреш ли камъните с куката моментално я налапват. Хванах 5 броя и имат някакъв затвор на черупката, който реже повода. Лових до 14,00 ч. и се налагаше да си тръгна, а как не ми се тръгваше. Този път имам и малко снимки. Ето:

През ноща бяха изпуснали нивото с около метър и се наложи да разположа стола малко по-назад от удобното. Ето я цялата цигания:
Изображение

Рибите, които хванах:
Изображение

И пуснах:
Изображение

Като цяло бабите бяха от по-добрите
phillemow
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 356
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от phillemow »

Браво колега.Аз бях точно зад теб и се припичах на камъняците близо 2 часа,да видя има ли риболов или няма.На каква дълбочина ги лови?
Изображение
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Аз си мислех, че следиш гребците. Благодаря за снимката. Лових на дълбочина около 5 метра. На практика търсех леко опиране в него.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от lusienn »

Същите гадни охлюви се завъдиха и на Искъра,хванах в неделя 2 на блесната на Багера-голема напаст стават.

Аз си мисля че са кротки свити,те щом атакуват блесната значи са много бързи.

Ще пречат за в бъдеще,и на дънарите и на плувкарите.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от miro253 »

Абсолютно е така. Даже кълванено им се забелязва на ваглера. Потапя на половина антената, стои на място и ръфа нещо, а под камъните по стената е пълно с плъхове.
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, китайците вече яко ги събират и дано да ни спасят от тази напаст мидите.А днес едно обедно разтъпкване на Кътинското гьолче от 12 и нещо до 16и нещо. По прогноза не трябваше да духа вятър,но явно горе си е по високо и подухваше от време на време.Когато затихваше вятъра си кълвеше нормално бабушки а към 16ч. се обадиха и няколко хубави уклея.Аз съм си доволен 13бр. бабки,4бр.уклеи и 3бр.костур. Всичко уловено на бял цървяк, мачова сопа и кукичка №16.По софийските водоеми на това се радваме :fishing1: Успех и наслука на всички.
Прикачени файлове
кеф и красота
кеф и красота
качествен уклеи
качествен уклеи
кофето с рибетата
кофето с рибетата
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от m101 »

Добро утро колеги,
Утре мисля да отскоча до Чепинци, Враждебна или Челопечене да поразведря малко. Искам да помятам за щука. Кой от трите е най-малко зле :D ?
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от empar »

Челопечене е с най-голям шанс за хванеш нещо хищно, но пък нечуваната мръсотия и миризмите от сметището могат да ти разварят разходката! Враждебна е средна работа от към боклук и риба, а Чепинци е най-зле от към риби, но пък боклуци почти няма.
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Нещо няма силни отзиви за никъде. Какво става с тази риба?
Някой ако има с прясно инфо за Пожарево ще съм особено благодарен :)
m101
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 4:12 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от m101 »

А какво ще кажете за Богоров? (безплатните :D )
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

Вчера на Алдомировското блато кръгла нула до 10ч. След това на Безден дребни шаранчета и дребни каракудки на фидер.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от кирил великий »

Днес след десет на Безден и каракудките отрязаха. Едни малки бабушки само лапат стръвта. Хранихме котката с тях, за дъщерята беше атракция, и си бихме камшика.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Шримпа
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 2:08 pm
Местоположение: София/Бургас

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Шримпа »

Вчера на Пънчарево на Гумаджииницата класическо капо. От 17 до 19.30. Бял,торен,жито. Кука 16 ,влакно 10. Водата висока и много студена.
Аватар
Бай Иван
фен клуб-скобар
Мнения: 639
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:18 am
Местоположение: НДК
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Бай Иван »

И бистра. Вчера се разходихме по алеята от към гората и видях Панчарево с ниво което не бях го виждал от много време насам.
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”