Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Заключено
Аватар
Kire 50
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 246
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 6:10 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Kire 50 »

:smt024 Здравейте риболовци, още ми тракат зъбите от студ.Днес от 9 ч.до 11 ч. на водоема Мрамор облачно студено ветровито , як вятър и естествено класическо капо.За тези два часа не видях някои да извади нещо а народ бол.Използвана стръв царевица,жито и бял цървяк.Успех и наслука на всички.
Прикачени файлове
Изглед от водоема
Изглед от водоема
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Garbolino »

Днес на Пънчака на метод фидер само една баба - на средна дистанция. Имаше достатъчно кълванета, но без резултат. Явно са били някакви много дребни или много хитри риби, защото въпреки малката кука (20ка) и различните нанизвания на пинки и пробите с по-къси и по-дълги поводи, по-леки и по-тежки хранилки, нямаше качествено вземане на стръвта.
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от boci_ »

С метод ще ти е трудно да ловиш баби по принцип
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Вчера,на една от свободните баластрери до 777 щучка 43 см на тапа.После на смрачаване,на близката река Искър-кленче. 37см-нелош риболов.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
niki71
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 305
Регистриран на: Чет Апр 03, 2008 7:43 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от niki71 »

Здравейте. Някой знае ли дали на платеното Панчарево пуснаха пъстърва ?
Аватар
kmap
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 322
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 3:59 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от kmap »

Вчера на Суходол, двама човека- по две пъстърви. Ловихме на плувка, със стреляне на бял и гранули. Имаше още 50-ина човека, някои от които имаха подобен резултат, но на бомбарда. За цял ден не пуснаха и една риба от садките.

Изображение
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

niki71 написа:Здравейте. Някой знае ли дали на платеното Панчарево пуснаха пъстърва ?
Миналата събота нямаше .
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Zahariev91
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Zahariev91 »

bogno написа:
niki71 написа:Здравейте. Някой знае ли дали на платеното Панчарево пуснаха пъстърва ?
Миналата събота нямаше .
А какво излиза в момента там?
tonypm
новобранец
новобранец
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Окт 10, 2013 10:36 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от tonypm »

Привет!
Неделя 16 окт., Пожарево.
Пристигнахме късничко, ок. 10.00 - 10.30 ч и бреговете бяха "завзети" от ранобудни колеги, но пък точно улучихме "зарибяването" с пъстърви, което май се оказа късмета за деня... Разпънахме точно пред караваната, до понтона и в първите 40-тина мин. изкарахме общо ( 2 души) шест бройки... и това си остана до късния следобяд, като изключим по една заблудена каракуда. Стрелба на бял, гранули и захранка - нулев ефект. Време идеално, активност плачевна!
В близост до нас, колега успя, "за довиждане", да дръпне един шарко... може би около 3-те кг.
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Каба Тоньо »

Привет Колеги,

Някой да е ходил скоро на Веринско. На 20ти ми се пада почивен и съм решил тоя път да не минавам 400км за единия излет.

За сефте ще ходя там. Всяка информация и препоръки са добре дошли. С 12 местен бус съм така че ако има и други които са се решили да ходят този ден на Веринско може да са натоварим заедно. Потеглям към 12 на обед поради ангажименти. При наличие на други предложения съм склонен да променя дестинацията.

Платено или диво няма значение.
milenminds
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Пон Юни 30, 2014 4:40 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от milenminds »

Каба Тоньо написа:Привет Колеги,

Някой да е ходил скоро на Веринско. На 20ти ми се пада почивен и съм решил тоя път да не минавам 400км за единия излет.

За сефте ще ходя там. Всяка информация и препоръки са добре дошли. С 12 местен бус съм така че ако има и други които са се решили да ходят този ден на Веринско може да са натоварим заедно. Потеглям към 12 на обед поради ангажименти. При наличие на други предложения съм склонен да променя дестинацията.

Платено или диво няма значение.
Колега,
Да споделя малко информация за Веринско. Спрял си се на доста интересен водоем. Моят съвет е наблегни на късни шарани и хищник. Има доволно количество костур, който е много активен по това време на годината. Не мога да споделя скорошни впечатления, последно ходих юли, и направих приличен риболов на костур, каракуда и излезна едно шаранче около 2-те кила. Миналата година по това време стана много сериозен риболов на костур, както на жива стръв , така и на силикони. Костура се върти в дълбокото преди садките. Взима и на мач и на дъно. Най-успешните силикони бяха на Fiish и Pontoon 21 Awaruna. Имаше уловени екземпляри от по 800 грама и един кило и 200 :). Излиза спорадично и бяла риба. Не е много , но са над 3кг. Принципно има и доста серизоно количество толстолоб, но не знам дали в момента е активен. Надявам се информацията да ти е била полезна.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от bogno »

Zahariev91 написа:
bogno написа:
niki71 написа:Здравейте. Някой знае ли дали на платеното Панчарево пуснаха пъстърва ?
Миналата събота нямаше .
А какво излиза в момента там?
Цял ден през 10- тина минути скачаха шарковци на око от 3 до 6 кг но никой не успя да ги хване.Чак към 16. 00 часа байтрънера на фидера засвири приятно след засечка яко напъна но го водих 3 -4 минути и се откачи.Удари не на царевица а на бял (имаше избор).А,един колега ловеше каракуди и надърпа 10- тина шамарчета за цял ден.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Каба Тоньо »

milenminds написа:
Каба Тоньо написа:Привет Колеги,

Някой да е ходил скоро на Веринско. На 20ти ми се пада почивен и съм решил тоя път да не минавам 400км за единия излет.

За сефте ще ходя там. Всяка информация и препоръки са добре дошли. С 12 местен бус съм така че ако има и други които са се решили да ходят този ден на Веринско може да са натоварим заедно. Потеглям към 12 на обед поради ангажименти. При наличие на други предложения съм склонен да променя дестинацията.

Платено или диво няма значение.
Колега,
Да споделя малко информация за Веринско. Спрял си се на доста интересен водоем. Моят съвет е наблегни на късни шарани и хищник. Има доволно количество костур, който е много активен по това време на годината. Не мога да споделя скорошни впечатления, последно ходих юли, и направих приличен риболов на костур, каракуда и излезна едно шаранче около 2-те кила. Миналата година по това време стана много сериозен риболов на костур, както на жива стръв , така и на силикони. Костура се върти в дълбокото преди садките. Взима и на мач и на дъно. Най-успешните силикони бяха на Fiish и Pontoon 21 Awaruna. Имаше уловени екземпляри от по 800 грама и един кило и 200 :). Излиза спорадично и бяла риба. Не е много , но са над 3кг. Принципно има и доста серизоно количество толстолоб, но не знам дали в момента е активен. Надявам се информацията да ти е била полезна.
Благодаря за информацията milenminds Ако времето е като днешното може и да отложа ходенето :fishing10:
Zahariev91
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 7:45 pm

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от Zahariev91 »

bogno написа:
Zahariev91 написа:
bogno написа: Миналата събота нямаше .
А какво излиза в момента там?
Цял ден през 10- тина минути скачаха шарковци на око от 3 до 6 кг но никой не успя да ги хване.Чак към 16. 00 часа байтрънера на фидера засвири приятно след засечка яко напъна но го водих 3 -4 минути и се откачи.Удари не на царевица а на бял (имаше избор).А,един колега ловеше каракуди и надърпа 10- тина шамарчета за цял ден.
Благодаря колега, а с есетрите какво се случва... със сомчетата също, дали е зарибявано скоро?
Аватар
thunderboy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 149
Регистриран на: Пет Юни 29, 2012 11:07 am
Местоположение: София-Казанлък
Обратна връзка:

Re: Риболов в Софийска област-язовири,кариери,реки....

Мнение от thunderboy »

Някой знае ли какво е положението на Челопечане или на враждебна, че си мисля дали да не пробвам в неделя?
Парите не са най важното нещо в живота, но те ми трябват за да си го купя!
Заключено

Обратно към “Водоеми и реки”